Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Vespi

Użytkownik
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Vespi

 1. Widział ktoś Zwischen Welten? Jakieś opinie? Można gdzieś znaleźć w internecie z napisami (angielskie, albo polskie)? Mój niemiecki nie jest na takim poziomie, żeby go zrozumięc od deski do deski. http://www.filmweb.pl/film/Mi%C4%99dzy+%C5%9Bwiatami-2014-697819# Poniżej trailer:
 2. Jedyne co możesz zrobić z magiem, jeśli np. czołgałeś się w piachu mając otwarte ładownice, czyli po prostu jeśli wiesz, że do środka naleciało Ci syfu/kurzu/piasku, to je rozebrać, wymyć, dokładnie wysuszczyć i złożyć. To tylko wtedy jeśli jesteś pedantem na temat czystości gumki HU i lufy, i bardzo sobie cenisz powtarzalność strzałów. Osobiście, jeśli przetyram konkretnie magazynki, to jedynie je wytrzepuję i przedmuchuje sprężonym gazem (takim do czyszczenie komputerów/laptopów). Nowe magazynki nie wymagają żadnej konserwacji, po za umiejętnym pierwszym ładowaniem. P.S. Baterię da się
 3. Vespi

  G36

  Emagi były w kontekście tych do M4/M16, bo takich szukali znajomi.
 4. Vespi

  G36

  Pmagi/Emagi można, czasem u polować w ChRL dużo taniej niż 30$/szt. Problem jest taki, że rzadko się pojawiają, a jak się pojawią to znikają w kilka godzin. Znajomi jakiś czas temu polowali chyba 7, czy 8 miesięcy na E-magi. Swoją drogą skoro nowa Gieta KSK, nosi miano G36ka4, to jakie G36 nosi miano G36ka3?
 5. Dlaczego tak mało jest ludzi interesujących się BW? Pomijając kwestie kulturowe, ceny i dostępność szpeju są bardzo zaporowe. Informację moim zdaniem są dość łatwo dostępne, IMHO łatwiej dostępne niż 2-3 lata temu. Porównując ceny i dostępność aktualnych kamizelek BW i RMC, można bardzo łatwo stwierdzić dlaczego ludzie wybierają inne kierunki niż BW. Zmiany wspomniane przez Wolfa też mają jakieś wpływ, na popularność, dopóki sytuacja się nie ustabilizuje, ciężko jednoznacznie uznać co jest aktualne, a co w fazie testów.
 6. Powała, z powodu ludzkiej niewiedzy. Zasada błędu jest taka sama jak nazywanie wuestentarna, tropentarnem.
 7. Jarku, jest to Sympatex, a co za tym idzie gorzej "oddycha" niż Gore-tex. Co nie zmienia faktu, że za tą cenę to świetny zestaw przeciwdeszczowy :) Nazywanie Sympatexu, Gore-texem, to taki sam błąd jak nazywanie Wuestentarna, Tropentarnem .
 8. Dzięki. Teraz to ma jakiś sens. Całkiem wygodne rozwiązanie. Szukając sposobu noszenia tej torby sugerowałem się torbą na maskę Bundeswehry, którą nosi się przez ramię. Ni jak nie mogłem dopasować torby od MCU-2/ap pod ten schemat :)
 9. Nie mam pewności czy dobry temat, jednak przewijał się tu wątek toreb M17, więc może się nadawać... W jaki sposób noszono te torby od MCU-2ap? Nie potrafię ogarnąć w jaki sposób na siebie ją założyć :/
 10. Nie widziałem, tych ciuchów od Crye we Flecku na rynek cywiliny. Dostaniesz praktycznie wszystko po za bluzą i spodniami (w ich wypadku, jeśli Ci bardzo zależy możesz się posłużyć kopiami). Wszystko zależy od samozaparcia w szukaniu, oraz oczywiście portfela.
 11. Mogę się mylić, ale: Głowa: TC2000, ESS NVG, Peltor Soundtrap Tors: Combat Shirt AC Crye Precision we Flecktarnie Ręce:Mechanix M-pact w CB Nogi: Spodnie tak samo od Crye Stopy: nie widać, trudno stwierdzić
 12. Kolego, skoro jesteś taki "och" i "ach" i wszystko wiesz najlepiej, a Nas traktujesz jak idiotów. To do cholipci, po co się Nas pytasz? Skoro uważasz, że nie wiemy o czym mówimy, to po co się w ogóle pytasz? Zapytaj kolegów z klasy pożarniczej, skoro są tacy do przodu z tematem.
 13. Również polecę PX-777, użytkuję i chwalę sobie.
 14. Na razie jak to nazwałeś freestyle, szukam inspiracji do konkretnego ukierunkowania na jakaś jednostkę:)
 15. Czyli http://www.lindnerhof-taktik-shop.de/modulare-taschen/zubehortaschen/schutzmaskentasche.html http://www.blackhawk.com/product/Omega-Elite-Gas-Mask-Pouch,861,111.htm http://www.blackhawk.com/product/STRIKE-Gas-Mask-Carrier,1287,55.htm będą ok?
 16. Haha... Rozbawiłeś mnie :) Naprawdę. Oczywiście że nie, nie noszą tylko tego rodzaju kamizelek. Stąd moje drugie pytanie. Jakich ładownic używają w systemie molle, do wszelkiej maści kamizelek wyposażonych w ten właśnie system. Teraz może będzie jaśniej :icon_biggrin:
 17. Tak przypuszczałem że przy KMW nie pojawia się tego typu sprzęt, ale wolałem zapytać. Więc co z CQB/MOUT, jakie ładownice do kamizelek w molle?
 18. Była mowa o ładownicach na maski m-65 i bc-65, jednak nie mnie zastanawia w jakich ładownicach przenosi KSK maski MCU-2/AP? Gdzie noszą przy Kampfmittelweste?
 19. Vespi

  PMR

  http://ba-marc.org/writeups/gmrs-frs-freq.htm Tu masz listę kanałów GMRS/FRS, jak widać są od 462 Mhz
 20. Vespi

  PMR

  Tylko że podane wyżej częstotliwości to nie FRS/GMRS. To kanały PMR, które są legalne.
 21. Vespi

  PMR

  Zasięg jest zmienny i uzależniony od wielu czynników m.in. ukształtowaniu terenu, przeszkód czy długości anteny. Ciężko jednoznacznie określić. Można powiedzieć że na pewno większy, niż w zwykłych 0,5 W PMRkach. A ja od siebie polecę Puxinga PX-777. Używany można dorwać za ok. 170zł na alllee... Nowy kosztuje na 409shop.com około 70 dolarów co daje wprawdzie 240zł, ale moim zdaniem warto dołożyć, ponieważ ma moc nadawania 4W. W prawdzie ni jest to duobander jak Beofeng, ale w ASG IMHO i tak nie będziesz używał VHF.
 22. Dlaczego T-connector? Skoro ma juz w baterii XT-60(które jest lepsze), to chyba lepiej i łatwiej zmienić wtyk w replice na XT-60.
 23. Mam te od dwóch miesięcy. Jedną parę użytkuje ja, drugą moja dziewczyna, oboje jesteśmy zadowoleni. Tym bardziej że kupiliśmy je po 100zł. Z tym rabatem to chyba trochę ściema. Bo dwa miesiące temu też były "w promocji" -40% czy nawet -50% również z gratisową latarką. Kosztowały wtedy bodajże 108 zł. Oczywiście kupiłem u tego samego sprzedawcy bo buty z Twojego linku.
 24. Tak jak pisze Arend, sprawdzona jest benzyna ekstrakcyjna. Działa, a jest dużo mniej "inwazyjna" niż rozpuszczalnik.
×
×
 • Create New...