Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4/M16 [G&P]


Recommended Posts

U mnie w gp też trochę w prawo skręcają... Bierz poprawkę i ladoooj do wroga zza winkla ;) mysle ze nie ma co sobie zawracać czymś takim głowy. W asg to skręca minimalnie. W pb to dopiero kulki slalomem lecą jak nie są dopasowane do lufy.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Coby nie robić nowego tematu w dziale o tuningu zapytam tutaj.

Co sądzicie o takim zestawie?:

Tuning level 1 by ASGshop:

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2016

Lufa systemy:

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=611

Gumka systemy:

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=55

Komora KA

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2081

 

ile mogę uzyskać zasięgu skutecznego i fps-ów na tym zestawie?

Póki co strzelam na stocku i jestem zadowolony, jednak w słabo zalesionych terenach braknie troszkę zasięgu : )

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja właśnie u siebie przeprowadziłem podobny zabieg tyle że precka systemy 509mm schowaną w tłumik (tyle że przeprowadziłem to we własnym zakresie) do tego batka 9,6 V 2200mAh G&P ,i co ?

 

szału nie ma ,spodziewałem sie większych efektów po takiej inwestycji ,może jeszcze coś poprawie ,ale na dzień dzisiejszy

 

zasięg jakieś 40/45 m (nie mierzyłem ,tyle ma moja działka )

 

skuteczny do celu 20x20 cm to nie więcej jak 25 m (po tym, jak pisałem wyżej w temacie zaczyna sciągać delikatnie na prawo ,pracuje nad tym ,ale pomysły mi się kończą)

 

moc się poprawiła (ale bardziej mi na zasięgu i celności zależało)

 

nie wiem może za dużo wymagam od repliki ,ale dążenie do coraz lepszych osiągów( w kwesti celności) jest chyba chorobą ,w dobrym tego słowa znaczeniu

 

trochę mnie zastanawia kwestia ,jak piszą na tym forum że 400fps i skuteczny zasięg 40/50 m ,ale nie żebym kwestionował czyjeś zdanie (tak jak napisałem wyżej pracuje nad tym u siebie)

Link to post
Share on other sites

Bo mało osób jeszcze ma df (jeszcze nie spotkałem), a g&p to stare sprawdzone rozwiązanie, może i ma kilka wad (ale tylko w stocku), na nic innego nie zamieniłbym.

Nie wiem jakie masz jeszcze wątpliwości, jak widze mieszkasz w Katowicach a tam g&p jest na pęczki, popytaj kolegów, każdy ci poleci ;-)

Edited by Prezes_____
Link to post
Share on other sites

A ja jako szczęśliwy posiadacz M4A1 G&P odradzam go jako pierwszą replikę.

Owszem pięknie wykonane, wizualnie najbardziej odpowiadają oryginałowi a stokowe osiągi bardzo przyzwoite jak na markową replikę, ale...

 

Ludzie mówią, że nowe G&P to już nie to samo co kiedyś ( ja mam wcześniejszy model) i stopień niezawodności mocno się obniżył, dwa te nieszczęsne magazynki.

 

Kij że latają w gnieździe, problem w tym, że baaardzo często nie chcą podawać kulek. Ten problem pojawią się w mniejszym lub większym natężeniu w baaaardzo wielu egzemplarzach. Sam korzystałem z magazynków G&P, KA, CA, Boyi, MAGa czy Deep Fire i z zdecydowaną większością miałem z tym problemy.

 

Gdybym kupował dziś emkę G&P w ciemno nie mając żadnego doświadczenia z ASG to bardzoo bym się zniechęcił i zasmucił, tym iż moim pierwszym dodatkiem do repliki byłaby taśma izolacyjna...

Link to post
Share on other sites

To ja odnośnie kulek, zasięgu i podawania przez magi.

 

Miałem ten sam problem co piszący wcześniej, szacowni koledzy. Kulki, mimo mocy nie latały za daleko.

Co ja się nie narobiłem. Wymieniałem dystanser chyba z cztery razy.

Problem zniknął po zmianie kulek. Wczoraj przszły do mnie BLASTERy 0,25.

Zapakowałem i i wszystko OK. Latają na celność na luzie do 40 m i a dalej tez lecą tylko trzeba się wstrzeliwać.

Z magami też problem nagle zniknął. Miałem jednego KA, którego zgubiłem. Ale oryginalny zacinał się a teraz przestał. Drugi mam mid od CA i też wypluwa na raz 110 kulek.

 

Tak więc może po prostu trzeba jakichś firmowych kulek używać.

U mnie upiekły się dwie pieczenie na jednym ogniu.

 

Przypomnę, że mam SR16 URX, tuning lev 1 (410fps) + lufa i gumka systemy.

Link to post
Share on other sites

To już teraz sam nie wiem co wybrać :/

Replikę mam zamiar kupić w asgshopie ponieważ mam najbliżej i dużo słyszałem pozytywnych opinii na temat serwisu i ogólnie sklepu.

Na wstępie myślałem nad G&P , CA lub DF.

Deep Fire spodobał mi się dlatego, że na wstępie ma super części w GB jednak tak jak piszecie mało osób ją póki co ma i w sumie nie wiadomo "co to" ;)

Repliki Classic Army wydawały mi się na początku najlepszym wyborem jednak zauważyłem na tym forum wielką aktywność jeśli chodzi o G&P i dlatego się nią zainteresowałem.

Poza tym replika G&P wychodzi tutaj najtaniej. Tak jak pisałem zależy mi głównie na jak największej bezawaryjności. Podkreślam też, że bawię się głównie w milsimy, a strzelanki to raczej będą tylko raz na jakiś odległy czas ;)

Ostatnio zainteresowały mnie także repliki ICS. Te wychodzą jednak dużo drożej jak na dzień dzisiejszy. Poza tym niewiele o nich wiem. Jeśli jednak polecalibyście mi ICS z czystym sumieniem to byłbym skłonny jeszcze trochę poczekać i dozbierać troszkę kasy.

 

POZDRO :D

Edited by lordmarcel
Link to post
Share on other sites

Co do midów, to nie mam doświadczenia w STANAGach ale mój oryginalny G&P, który przyszedł z repliką mocno dał mi się we znaki. Nie dość, że musiałem go podkleić jak resztę magazynków to bardzo lubił się ciąć (teraz sprężyna już słabsza wiec coraz gorzej się dzieje). No i liczbę kulek których na do widzenia zostawiał w sobie i za cholerę nie chciał oddać szacowałem na ok 10-15. Ale myślę że to problem natury ogólnej bo podobno instytucja midów w tych magazynkach raczej się nie sprawdza...

 

Co do awaryjności, to ufam mojemu znajomkowi, który zajmuje się grzebaniem w replikach i który stwierdził, że kiedyś to było G&P...

 

Oczywiście, nawet uwzględniając wszystkie zarzuty to i tak G&p pozostaje dobrą repliką o chyba najlepszych osiągach stokowych wśród markowych produktów. A jak nie będziesz miał pecha to pewnie posłuży długo bez problemów...

 

(ale jak bym miał teraz wybierać, to brałbym ICSa, ale ciiii... ;) )

Link to post
Share on other sites

Ijet, mam g&p od pół roku, nie występują w nim żadne z opisanych przez ciebie problemów,

 

Lucky bastard ;)

 

A ja mam swojego, dookoła biega parę m16a4 oraz innych M4 od G&P i we wszystkich podobne problemy występują w mniejszym lub większym natężeniu.

 

Nie mówię, że to żelazna reguła, ale po prostu zdarza się i to wcale nie tak rzadko...

 

Aha i żeby nie było, że marudzę, bo w ogólnym rozrachunku jestem z mojej czwórusi bardzo zadowolony i emocjonalnie z nią związany...

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites

Uwierz mi że 9,6V to sporo. Ja ciesze się, że kupiłem do swojej (nowej) emki 8,4. Trochę szkoda mi części.

 

Miałem trochę o niej napisać- w końcu miałem okazje postrzelać.

 

7/10 w cel na 53m. Po wymianie na sensowną komorę i lufę będzie lepiej.

10/10 --> 45m.

 

Kultura pracy całkiem całkiem. Lepsza od WGC Customa, lecz chyba niedługo zaniecham gwarancji asgshopu i wpakuje co nie co więcej do środka.

 

ROF- bateria 8,4V 2200mAh G&P (do SF). Jak na takie napięcie świetny. Widocznie te łożyska 8mm to nie ściema ;)

 

Komora szczelna sama w sobie wraz z lufą. Ale i tak wole King Armsa. Szkoda, że wszędzie w Polsce out of stock :(

 

Co do problemów z magiem (MID)- ostatnie 10 kulek (blastery 0,25) lubi się zaciąć. Szkoda- poprzedni mag G&P był świetny.

Edited by Hawk14
Link to post
Share on other sites

Na własne oczy widziałem, jak to M16A4 na batce 8,4V wypluwało z siebie kulki z piekielnym ROFem.

 

Co do magów to po co przepłacać - boyowe świetnie dają radę i chyba jeszcze są w specshopie.

A lowy CA nie mają tego pindolka przesuwanego przy podajniku i usunięcie kulek z maga poprzez niewystrzelenie wymaga interwencji czegoś ponad palca.

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...