Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4/M16 [G&P]


Recommended Posts

Czy moze mi ktoś powiedzieć ,jaki zasięg powinna mieć M4A1 G&P po wymianie sprężyny na Guardera SP120 ,lufy wew.na preckę systemy 509 mm ,gumki na czarną systeme ,komory na KA i batki na 9,6V ,

 

tyle że chodzi mi o taki realny (trafienie w cel kartki A4) ,kulki G&G 0,25

 

bo juz sam nie wiem ,u mnie po tym zabiegu to około 35m ,40 po wstrzeleniu się,poza tym dla mnie taki cel po 35/40 m to już naprawdę jest mały

 

tylko proszę o nie objeżdzanie mnie jeśli coś w moim pytaniu jest banalne ,pozdro

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Coraz bardziej lubie to forum, chciałem spróbowałem ,wsadziłem 509mm , cylinder 0 powinien współgrać z taką lufą ,a co do poręcznosci kwestia względna

 

A co do tego zasięgu 50 m ,nie mierzyłem metrówką ale moze i tyle całkowitego jest ,ale mi chodzi o skuteczny zasieg w trfieniu seger ,a nie gdzie kompozyt poniesie

Edited by mxsebek
Link to post
Share on other sites

To może rozwiniesz wypowiedż marzan ,napewno będzie pomocna ,krytyka niewiele pomaga ,a podzielenie się wiedzą nie boli

 

Ktoś kiedyś postawił arcy-diabelną teorie na temat tego, że niby to cylinder G&P miał zwężające ścianki i przez to nie jest to typ 0.

Link to post
Share on other sites

Nie chce filozofować ,ale bardzo wątpie żeby ktoś sobie zadał tyle trudu żeby robić stożkowy cylinder (jesli dobrze z rozumiałem przytoczoną arcy-diabelną teorie AnR) żeby osiągnąć w sumie nie wiem co takim rozwiązaniem ,

 

Ale jak powiedziałem nie jestem ekspertem

Link to post
Share on other sites

To może rozwiniesz wypowiedż marzan ,napewno będzie pomocna ,krytyka niewiele pomaga ,a podzielenie się wiedzą nie boli

 

Boli, ale fakt, że wiele osób zamiast pomyśleć, sprawdzić to pisze bzdury na temat czegoś o czym nie ma pojęcia.

 

A potem narzekanie, że przecież na forum pisze tak a tak, a jednak coś nie wyszło.

No i oczywiście wszystko się zwala na repliki, tłoki czy komory hop-up.

 

Cylindry w G&P są mosiężne a co za tym idzie grube. Firma szlifuje i zwęża od wewnątrz ściankę tak, że uszczelka chwyta szczelność dopiero w odpowiednim momencie. I to od cała tajemnica, którą można odkryć poprzez spojrzenie do cylindra...

 

Ostatnio firma wprowadziła do sprzedaży zestawy cylindra z tłokami, które mają mniej zębów - tak aby zostały zwalniane szybciej lub później w zależności od długości lufy.

Jednak nie wiem jeszcze czy to zostało wprowadzone również do replik.

Link to post
Share on other sites

Marzan ma absolutna racje. Ten cylinder ma na początku większa średnice, tak że jakby się uprzeć to "prawie" głowica od borka by weszła. Później jest węższe. I to nie jest kwestia stożkowatości cylindra tylko wypolerowania. No zamiast pisać to np. spojrzałbym w cylinder....

Link to post
Share on other sites

Coś z tym waszym uszczelnianiem głowicy tłoka nie od początku cyklu sprężania to mi podpada ,jak wiadomo głowica uszczelnia sie za pośrednictwem sprężonego powietrza pod uszczelką (oringiem) ,owa uszczelka dostosuje sie do scianek cylindra i bez znaczenia są tu minimalne różnice w średnicy polerowania

 

Żeby dostosować pojemność cylindra do długości (pojemności )lufy stosuje sie łezki ,otwory w róznych miejscach cylindra ,typ 0,1,2 itd. , a teorie na temat stożkowego polerowania wogóle do mnie nie przemawiają

 

Ale niedługo wsadzę nierdzewny ,polerowany od środka cylinder systemy typ 0 ,i powiem co zaobserwowałem w stosunku do mosiężnego G&P ,pozdro

Link to post
Share on other sites

No i stało się rozebrałem dzisiaj swojego gerboxa wyciagam mosiężny cylinder G&P i co ?

 

Wielki szacun w kierunku Dragunowa i marzana ,rzeczywiście jest coś dziwnego w sposobie polerowania w/w cylindra (nie jest możliwe sprężanie od samego początku)

 

ale mylić się rzecz ludzka ,nie sądziłem że jest możliwe wykonanie tego zabiegu w cylindrze

 

Ale spoko przyznaje się ,że sie myliłem ,czyli jak wsadzę cylinder systemy typ 0 (nierdzewny polerowany od środka) powinno być dużo lepiej jak dobrze rozumiem ?

 

pozdo mxsebek

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...