Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4/M16 [G&P]


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przestrzegam wszystkich przed frontem RAS typu KAC firmy Boyi, tzn. kopia KACa :P Do mojego M4 g&p nie pasuje gwint do montażu (dociskający lufę), ta nakrętka, którą dają do zestawu ma gwint minimalnie za mały, więc nie da się tego zamontować, choć można się pobawić gwintownicą (ale nie wiem ile to wytrzyma) lub frezarką, aby przerobić oryginalny pierścień do standardowego frontu.

Link to post
Share on other sites

Czy różnica w ROFie między starymi a nowymi wersjami emek G&P wynika tylko z zastosowania gearboxa na 8mm łożyskach, czy jeszcze z czegoś? Bo tak sobie myślę, żeby ściągnąć replikę (M16A4 RAS lub M4A1 + RISy KA) z wgcshopu (za jakis czas - jak dolar będzie ok 2,5zł) i żeby zamontować w niej szkielet gb na 8mm łożyskach z G&P, dostępny między innymi na asgshopie. Zamawiając z magami i innymi duperelami wiele bym zaoszczędził, a stary gb opchnął i był bym około 600zł do przodu. Ewentualnie kupiłbym jeszcze jakąś precke i komorę hop-up KA. Co o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Kurcze mam problem z przełożeniem kabli do tyłu. Rozebrałem dziada i nie mam pojęcia jak wyprowadzić kabli do stocktube'a.

 

Jedno co zauważyłem to to że nie ma tam (w stocktube) miejsca na bezpiecznik :D

 

Potrzebne będzie chyba wyszlifowanie lub wywiercenie gdzieś tam kawałka metalu pomiędzy GB a tyłem body. Może ktoś z szanownych forumowiczów chce się podzielić jak to wygląda w jego replice ? :)

Link to post
Share on other sites

Jedno rozwiązanie, które jest mi znane to:

 

1. Wywalić bezpiecznik i zrobić kable bez niego,

2. Jeżeli miałeś kable z przodu musisz rozebrać GB i przelutować kable najlepiej i poprowadzić je tylnym otworem,

3. Wyprowadzić je za gb, przez dziurkę zrobioną uprzednio przez Ciebie w zaślepce pod stock tube, wywiercić dziurkę w stockutube i wprowadzić kable od zewnątrz do wewnątrz,

4. Owinąć około 2cm kabli, które są po między zaślepką a stocktube czarną izolką.

 

Robiłem tak i się dobrze sprawdzało. Ograniczało to tylko zerową pozycje kolby, tzn nie dochodziła do końca. Ale Jak pokombinujesz i np. otwór zrobisz pod kątem na spodzie prowadnicy kolby to będzie nawet dochodziła (kolba) do końca.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Mam do Was pytanko...

Wstawiłem do swojego m4a1 sprężynę m120 guardera, wzmocnioną łożyskowaną prowadnicę G&G, łożyskowaną głowicę guardera i tłok madbulla z 7 stalowymi zębami.

Niestety na bateriach 8,4 (G&G, Firefox, JG stock) rof nie jest zbyt powalający (o dziwo najlepiej pod tym względem najlepiej wypada stockowa bateria JG :roll: ) i często replika nie chce strzelać na semi.

1. Nie miałem do tej pory do czynienia z bateriami 9,6 tj. wiem że poprawi ona rof ale czy rozwiąże ona problem z ogniem pojedynczym?

2. Czy części które wymieniłem wytrzymają zwiększone napięcie? Biorę oczywiście pod uwagę że nic nie jest wieczne... ;-)

3. Baterię planuję kupić taką http://www.taiwangun.com/shop,show,501

Czy wystarczy?

 

@pumbishon

U mnie od razu jest hopek...

Edited by szczupe
Link to post
Share on other sites

Rozłożyłem GB; wyjąłem stare części; przetarłem szkielet; nasmarowałem łożyska, szkielet dookoła łożysk i rowki którymi prowadzony jest tłok i listwa dosyłacza; później złożyłem wszystko do kupy.

Na 99% jestem pewien że za dużo smaru nie dałem. Zawsze nakładam go raczej skromnie...

 

Może to jednak wina tych baterii i ich małej pojemności ( G&G - nowa 1400mAh, Firefox - używana 1500mAh, JG stock - używana 1100mAh)? Czytałem w tym temacie że problem z semi może być spowodowany właśnie słabą baterią. Tak jak pisałem z tych trzech batek najlepiej spisuje się JG. Wiem że to nie miejsce na takie pytania ale czy batki G&G są coś warte?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...