Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Różnica w zasięgu


Recommended Posts

Kupiłem trochę kulek Guardera i Pestek. Replika 430fps. Na guarderach zasięg (maksymalny) jest o ok. 10 metrów większy ! Pestki z kolei lecą mniej celnie i o wiele bliżej. Mam odczucie jakby kulki Guardera były lżejsze od Pestek. Czy ktoś miał tak samo? Czy to możliwe? :strach:

Link to post
Share on other sites

Cóż. Chyba przeżyję, chociarz w temacie o pestkach ludzie wypowiadali się o nich dobrze

 

Pewnie dla tego że to jedyne BB które używają albo nie robili porównania , ja zawsze zanim się na inne bb przesiądę robię test , ta sama waga , kilka nabitych lowów i na zmianę i strzelam .

Link to post
Share on other sites

Większość osób uważa, że dane kulki są dobre, bo się nie zacinają, mój znajomy mając stokową lufę używa kulek po 20 zł za 5000, które przez moją preckę nawet nie chcą się przeturlać:), ale nie powiem mu, że ma ich nie kupować, bo to jego wybór. Jak napisałem wyżej używam g&g, mam porównanie z guarderami i widzę, które lecą dalej, nie zamierzam jednak płacić jeszcze więcej tylko dlatego, że zawsze mogę znaleźć lepsze kulki.

Link to post
Share on other sites

Zależy też o jakich Pestkach jest mowa... Chodzi o nową serię Premium czy tą starszą?

Mi osobiście nowa seria przypadła do gustu choć nie ukrywam że ich cena odgrywa w tym przypadku dużą rolę. Jeśli zaś chodzi o zasięg i skupienie to sprawdzałem je na wszystkich swoich replikach i faktycznie wypadają nieco gorzej niż G&G ale do Świni jak na razie nie znalazłem nic lepszego.

 

@toni8567689

Czy próbowałeś chronować guna na wspomnianych kulasach?

Na kulkach o tej samej gramaturze ale różnych producentów występują niekiedy niewielkie różnice odczytów prędkości. Wydaje mi się że może to być spowodowane różnicą w średnicach ale to tylko moje domysły...

 

Pamiętaj też że różne kulki inaczej reagują na hopka przez co przeważnie trzeba go ustawiać pod konkretny kompozyt...

Link to post
Share on other sites

Dokładnie!

Polecam ten dodawany do gumek Guardera, jest ciut większy niż większość stockowych. Możesz też sam sobie takowy dorobić np. z izolacji.

A co do kulasów to zakupiłeś starszą serię którą cechował między innymi problem z podkręcaniem.

Link to post
Share on other sites

Ja przykładowo miałem problem z tym, ze dystanser był za duży. Użyłem patyczka do uszu, śmiga bardzo dobrze. Co do Twojego problemu to pomyśl co jest okrągłe i ma nieco większą średnicę od aktualnego dystansera, może wykałaczka?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...