Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ja szyłem kabury sam, na zwykłej maszynie łucznik. W Trójmieście można cordurę kupić w sieci sklepów szewsko-kaletniczych FLEK. Czarna jest zawsze, zielona bywa - trzeba pytać. Jedna z kabur jest na alice, do pasa LC lub na kamizelkę, druga jest udowa. Obie są według jednego wzoru: dwie warstwy cordury, usztywnione w środku gumą podeszwową (można u szewca kupić). Podobno można też wsadzić cienkie pianki, ale jest ryzyko że to będzie nasiąkać wilgocią. Nie wiem, nie próbowałem. Co do pasków: do mniejszego pistoletu, noszonego dość wysoko na udzie, wystarczy jeden pas szeroki wokół uda, jeśli pistolet jest większy to muszą być dwa. Zamiast całego pasa sztywnego proponuję w jednym miejscu doszyć ok. 5-7 cm gumy (takiej jak na szelki albo szeroka majtkowa :) ), zapobiega to przesuwaniu sie kabury na udzie. Moje zapięcia są na zatrzask (u szewca 2 zł). Było przez to mniej roboty, ale za to kabura nie ma regulacji. Po prostu była szyta pod konkretny wymiar broni (P99). Glock 17 z metalowym zamkiem też wchodzi i leży dobrze. Kieszonka na magazynek jest doszyta osobno. To tyle. Zdjęcia kabur i wykroje podrzuce za parę dni, jak tylko dorwę cyfrówkę i skaner.

PS. Borax ze Specter Sopot woził transporty do hurtowni kaletniczych. Przypuszczam, że zna namiary na jakiś sklep/hurtownię w Toruniu lub bliskiej okolicy - proponuję go zapytać.

Pozdrawiam

Sybir

Link to post
Share on other sites

Ostatnio zrobilem sobie kabure na waltera p99(hfc), kosztowala mnie 8zł + stary plecak :D , z plecaka wyciąlem material ktory idealni sie nadawal (moze to kodura sam nie wiem) szkoda ze mialem tylko 1 warstwe, na militaria.pl podpatrzylem jak wyglada kabura na waltera i cos podobnego narysowalem oczywiscei na poczatku wersje nie zszyta wiec ciezko bylo ale przykladalem pistolet i ciąłem pozniej po 2 szlofki na paski udowe i 1 pasek do pasa niestety wziąlem ten od plecaka a wiadomo cienki on jest i troche lata kabura i to jedyna wada, na mocowanie do ud kupilem gumke ok 2cm szerokosci i nadaje sie idealnie zapinana na rzepy pistolet zapinany jest tez na rzepa i trzyma się tak, że po odwróceniu kabury i potrzasaniu gun nie wypada! calośs na końcu obszylem tasiemką nylonową 8gr metr

 

Więc planuję upgrade żeby dac szerszy pasek do pasa, wiecie moze gdzie można kupic takie paski na których mocowane są oryginalne kabury? I jak nazywa się taki materiał.

 

ok. tutaj linki do wykroju wystarczy ze wydrukujecie 1 reszta instrukcja, wykrój nadaje się bez pomniejszania do wykruku i gotowe

 

Wykrój

Mocowania

wygląd i szycie

paski na uda

 

oczywiscie te mocowanie paskow na uda pelnia taka sama funkcje jak te na ktorych trzymaja sie paski w spodniach wiec przyszywamy je a gornych i dolnych częściach a przez srodek musza sie zmieścic paski udowe

 

nie dysponuje cyfrówką zrobilem zdjecia telefonem:

 

12292148273fb.jpg

12292149151fg.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

W "Ogólne techniczne" pojawił się temat: Wykrój kabury na m92f

 

a ponieważ bardziej pasuje do bieżącego wątku dodaję część merytoryczną tutaj.

 

Projekt wykonany zamieszczam niżej linki do foto... 8) Piszcie co sądzicie.

 

MATERIAŁY:

 

-stara torba

 

-maszyna do szycia i matka która potrafi jej używać

 

-trochę inwencji twórczej, aby wykombinować co i jak a kochanej mamusi przekazać robociznę :wink:

 

http://i159.exs.cx/img159/7783/012100020am.jpg

 

http://img170.exs.cx/img170/2812/012100093ll.jpg

 

http://img170.exs.cx/img170/2867/012100032og.jpg

 

Pozdrawiam

 

Pozdrawiam

 

Medium

 

PS. Tamten wątek ulega "kasacji"

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...