Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

 

Masowo pojawiające się repliki SRC u krakmanów- musi się coś dziać. I dzieje się...

 

Najpierw HK416, potem eMki, wyczekiwane XM8, a teraz G36 III Gen.

 

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow...n_iii-2151.html

 

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow...n_iii-2153.html

 

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow...n_iii-2152.html

 

Są jak na razie 3 wersje- C,K, i normalna G36.

Miał już ktoś z tym styczność? Wiadomo jak to wygląda z zewnątrz i w środku? Czy to jest to samo SRC, jak kiedyś, czy to całkiem nowa, lepsza generacja replik? Czy warto inwestować w nowe SRC czy sprawdzone JG? Byłbym "dźwięczny" o jakiekolwiek informacje.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szczerze mówiąc też jestem ciekaw opinii o tym sprzęcie, bo wyjeżdżam do Kanady, a z powodu ostrego prawa, będę tam musiał kupić sprzęt właśnie tej firmy (jako jedni z nielicznych przystosowali repliki do Kanadyjskiego prawa). Wyglądają miodnie, ciekawi mnie też jak wyszło z tym nylonem.

Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

"SR36 tajwańskiej firmy STAR RAINBOW CO (SRC) jest repliką karabinka G36 który budzi zainteresowanie swoim futurystycznym wyglądem."

 

śmiecham z tego za każdym razem :D

Link to post
Share on other sites

Znalazłem recki:

 

http://www.airsoftforum.com/board/SRC-GenI...mp;pid=18197310

 

http://www.airsoftforum.com/board/SRC-GenI...ho-t173132.html

 

Z tego co widac na zdjęciach, i co wynika z opisu, to jest lepsze od JG, a tańsze od CA ( i może lepsze )- nie wiem, muszę zagłębić się w lekturę jeszcze raz. Cena jeszcze do przeżycia, w porównaniu z innymi chinolami to i tak nie jest źle.

 

Pożyjemy zobaczymy.

Link to post
Share on other sites
Paskudne body, jak można tak było oszpecić te piękne repliki...

Z tym się zgodzę, spasowanie połówek body jest tragiczne. Lepsze jest w JG. No i JG ma lepszą cenę.

 

Czy mi się wydaje, czy w tym SRC jest aluminiowa głowica tłoka?

Edited by Aliant
Link to post
Share on other sites
Z oryginalną wersją G36KV ma to mniej wspólnego niż powinno. Różnic jest sporo. Celowniki, kolba, górna szyna (znawcy na pewno coś dorzucą jeszcze). Wystarczy rzut oka nawet na angielską Wikipedię.

220px-Latvian_G36KV.JPG

Choć widziałem podobną kolbę w ostrej broni (zdjęcie), niestety potwierdzić jestem w stanie tylko te z poduszką policzkową i górnym zaczepem zawieszenia. Może ktoś mógłby w tej sprawie pomóc. Zdjęcia musiałbym poszukać - jeśli jest taka potrzeba - piszcie.

 

 

Ale poza tym co do różnych modeli:

 

1.

mają bardzo fajny hi-cap. - nie używam hi-capów, ale jeśli ma być hi-cap to niech będzie taki.

 

2.

bosski zwalniacz magazynka - cudo. Mam nadzieję, że będą go sprzedawali osobno i będę mógł go zamontować do swojego G36.

 

3.

górny uchwyt z lunetą "orisowany", co moim zdaniem jest koniecznością przy tym rozwiązaniu. - lubię ten celownik optyczny wbudowany w uchwyt transportowy, mimo tego, że jest trudny w obsłudze, a do szybkich akcji za długo trwa składanie się do celu. Tu właśnie zaczyna się rola dodatkowego RIS i możliwości dodania kolimatora.

 

4.

Metalowa "łapa" do przeładowania.

 

5.

Opis mechaniki wygląda bardzo obiecująco, ale jakoś nie mam zaufania do nie-metalowych dyszy.

 

 

 

 

UWAGA!

Inne ciekawoski użytkowe:

 

Kolba SRC nie mieści (SIC!) baterii large 9,6V w najkrótszym położeniu (Batimex i podobne). Dedykowane baterie G&P wchodzą tylko przy wyciągniętej kolbie. Zabrakło od pół do centymetra w zależności od baterii. Przy G&P 3-5mm. Następna nastawa daje nieco większy zapas niż potrzeba. Jak dla mnie spora porażka jak na kolbę która jest jednak pewną trawestacją oryginału.

Używam 9.6V 1600mAh mini G&P - wiem, nieco przesadziłem.

Jeśli ktoś lubi dłuższe kolby - to bateria LARGE będzie OK, ale MOSFET już się raczej nie zmieści jeśli ktoś miałby taką fantazję (tylko czy warto?).

 

RIS SRC ma sens jedynie przy zastosowaniu kolby regulowanej. "Skrzyneczka na baterie" razem z akumulatorem albo zasłania linię celowania (nawet przy szynie z celownikami) albo obciąża broń, co przy nie najlepiej wyważonej konstrukcji sprawia niepotrzebne utrudnienie. Oczywiście do kolby wpakować najlepiej baterię mini, choć zapewne G&P 8.4V large się zmieści - ale to proponuję sprawdzić. ASG Shop zdaje się ma jeszcze 8.4V G&P dedykowaną. G&P powinna spokojnie wystarczyć i dać nienajgorszy ROF (?).

 

 

Generalnie - na odległość - produkty SRC bardzo mi się podobają i najchętniej wyposażyłbym się w G36K. Szkoda, że dali mu tę bezsensowną, krótką, spodnią szynę. Może warto poczekać na G36K z kolbą regulowaną? Nawet bateria mini w kolbie znacznie poprawia kiepskie wyważenie G36.

 

Uwagi mile widziane.

Edited by Ghandi2
Link to post
Share on other sites

Mały dodatek

- 8.4V 3300mAh G&P - dedykowany akumulator powinien pasować jeśli dobrze ułożymy kabelki w kolbie.

Długość przestrzeni w kolbie SRC to 17 cm, wymuszony luz daje jeszcze 3mm. Zatem bateria długości 17.1 plus kabel - ma szansę.

 

- właśnie odebrałem magazynek SRC. w gnieździe siedzi dość luźno, ale jeśli chodzi o prezencję, zdecydowanie mag SRC robi bardzo dobre wrażenie. Przy czym warto wspomnieć, że lubię gdy na elementach broni ASG jest napisane: "not for the real gun". Po prostu z bronią nie ma żartów i powinniśmy to szanować.

Link to post
Share on other sites
rozpoznaje ktoś czy kolba w dłuższych wersjach to ta odpowiednia czy tak jak w JG , wszędzie pchają tą z C ?
Jeśli wierzyć zdjęciom i podanym przez producenta wymiarom, to kolby SR36C na 100% różnią się od reszty.

 

sr36k_icon.jpg

http://www.starrainbow.com.tw/sr36mg_III.htm

 

Strzelał już ktoś z tego? Osiągi porównywalne z JG? Zastanawiam się czy zamiast cm48 nie kupić tej eserki.
Nie strzelał - niestety, ale z opisu gearboxa już rzecz wygląda lepiej niż w JG. I to dużo lepiej (układ cylindra, tloka i sprężyny). Bardziej nawet byłbym ciekaw porównania z CA czy ARES. Ale tak na prawdę jakość poznaje się po roku - dwóch użytkowania większej ilości egzemplarzy. Tani sprzęt najczęściej ma duże różnice jakości między poszczególnymi sztukami i szybko traci wlasności w czasie użytkowania. Tak więc niezwykle popularne testy nowinek to rzecz do której trzeba mieć dużą rezerwę.

 

Tak, cylinder jest metalowy (podwójne uszczelnienie). Całość wygląda o niebo lepiej niż JG jeśli chodzi o przyjęte rozwiązania. Pozostaje tylko kwestia jakości wykonania (tu efekt może byc odwrotny). Aha - poprawka, dyszę G36 SRC ma metalową. Małe probki:

04.jpg36.jpg05.jpg28.jpg

 

 

Na miejscu Taiwangun zorganizowałbym jakąś prezentację, bo towar wygląda wręcz niewiarygodnie dobrze jak na tę cenę. Wielka prośba o wszelkie informacje o wrażeniach z użytkowania, bo jeśli to tak działa jak wygląda, to chyba jest nowy szeryf w miasteczku ;-). Zobaczymy.

Edited by Ghandi2
Link to post
Share on other sites

Powiększenie jest 3x. A po co lunetka 3x w broni szturmowej? A spróbuj kiedyś do kilku celów w różnych odległościach np. z kbk AK na strzelnicy :-)

 

W sumie w AEGu to 1.5-2x by wystarczyło...w G36 system "rączek" u góry czy z lunetą czy bez, jest wymienny.

Link to post
Share on other sites
Czytając Wasze wypowiedzi, Pana Ghandi2 w szczególności, teoretycznie padł wybór na G36K.
O. To mam nadzieję, że się nie mylę w swojej ocenie sytuacji :). Jestem faktycznie oczarowany taką ofertą w tańszej klasie cenowej - ale ciągle mało informacji i przeświadczenie, że gdzieś tu musi być haczyk :). Z drugiej strony przy wyższej cenie nie znanego jeszcze nowego wcielenia SRC raczej wybór padłby np. na CA, więc....

 

No spora ciekawostka.

Link to post
Share on other sites

hodsha ja rozumiem, że to jest przydatne w broni gdzie kontakt w naszych warunkach może być na odległości rzędu kilometr, ale w ASG kontakt to około 30-50m więc odpowiedz sobie sam dlaczego zastanawiałem się po co ta luneta.

W zasadzie zawsze można kupić tą wersje E2 lub KV z przyrządami mechanicznymi.

Edited by Hawk995
Link to post
Share on other sites

Bardziej od wyglądu, interesować powinno ogólna wytrzymałość i spasowanie. Nadlewki i nieestetycznie zrobione połączenia można bezproblemowo zjechać odpowiednio dobranym papierem ściernym (by faktura była podobna).

Jeśli ktoś ma możliwość sprawdzenia i porównania z JG czy CA, byłoby fajnie (zwłaszcza chodzi o luzy i skrzypienie - trzeba w kilku newralgicznych miejscach ścisnąć czy przyłożyć siłę i ocenić)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...