Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kominiarka+gogle vs bonnie hat+okulary ochronne


Recommended Posts

czego wy uzywacie?

co wybrac?

bo gogle i kominiarka z jednym otworem tworza jakas calosc...

no ale okulary razem z bonnie hatem lub z czapka jaks tez jakos wyglada ...

hehe ja biegam w tym i w tym - do lasu okulary + bandana/kapelusz/helm

do CQC gogle + kominiarka + helm

Link to post
Share on other sites

Okulary balistyczne - mniej parują, a goglom od motorka nie ufam, poza tym te historie z zembami to wina "użytkownika" - ja znam dwa przypadki - jeden gość właśnie wydawał z siebie okrzyki zachwytu, zaś drógi dostal po swoim radosnym, szerokim uśmiechu.

Wniosek prosty - różnicy nie ma (chyba nikt nie sądzi, że trochę włóczki zatrzyma kulkę, a np. ludzka warga już nie - już słyszę głosy sprzeciwu, ale kominiarka nasza i kominiarka AT trochę się różnią).

Proponuję nie zakładać snajperskich sprężyn do CQC, ładować 0.20 grama (do CQC, rzecz jasna), nie puszczaś do walki snajpera bez sidearma i nie biegać z zębami na wierzchu. Aha! I jeszcze - ja to mam luksus, bo mam ingrama i mogę ludziom prosto w twarz (nie serją, rzecz jasna - choć pewinie znajdą się tacy, co i tego nie poczują), ale jak ktoś ma elektryka i nie potrafi z 5 m. w korpus trafić, to znaczy że się nie stara.

Link to post
Share on other sites

Chyba rodzi się kolejny zjebko-temat. :roll:

 

chyba nikt nie sądzi, że trochę włóczki zatrzyma kulkę, a np. ludzka warga już nie - już słyszę głosy sprzeciwu, ale kominiarka nasza i kominiarka AT trochę się różnią

Kominiarka zmniejsza ryzyko pojawienia się krwiaka czy wybicia zęba.

A cóż to są te "nasze" i "ATków"?

 

Dalszych rzeczy cytować nie będę. :x

Zresztą, K***A!!! Co twoja wypowiedź ma wspólnego z tym tematem. :?:

Chcesz rozpocząć kolejną wojnę słowną na temat upgradeów i ochraniaczy?

Link to post
Share on other sites

Kominiarka dobra rzecz ale do lasu to troche kicha bo czarny kolor w lesie dosc dobrze widac! Ja osobiscie czesto nosze indywidualna siatke maskujaca i zawijam ja jak arafatke! Jak nie wiesz jak ja zawinac to wejdz na www.militarymorons.com i tam znajdziesz wszystko co Ci potrzeba do zawiazania arafatki - jest ladny opisik ze zdjeciami! Co do Boonie Hata to powiem ze w lesie uzywam zawsze i jakos "NIE GRYZIE" sie z goglami ktore mam na oczach zawsze! Rzadko mi paruja bo staram sie je w czystosci utrzymac!

Do budynkow polecam kominiarke i kask ALA Pro-tec (25 zeta w hipermarketach albo na allegro) - kask nie tylko po to by ladnie wygladal ale jak czasami wlazisz na pelnym tempie przez okno i przypier....sz w gorna framuge to moze byc nie wesolo! Ogolnie to poza goglami moze nie byc niczego bo wlasciwie to jest jak kto lubi ale tak jak pisales chcesz bym napisal co ja lubie!

Pozdro

g.

Link to post
Share on other sites
ale kominiarka nasza i kominiarka AT trochę się różnią).

nie bardzo rozumiem co przez to rozumiesz. Sam uzywam, i znam wiele osob ktore uzywaja, kominiarki nomexowe... kominiarka "za 10zl" "welniana" jest do dupy i nadaje sie tylko na zime i sniezyce, ale do noszenia a nie do airsoftu. Co rozumiesz przez "komiarke AT"?

 

mam ingrama i mogę ludziom prosto w twarz (nie serją, rzecz jasna - choć pewinie znajdą się tacy, co i tego nie poczują), ale jak ktoś ma elektryka i nie potrafi z 5 m

ze co prosze? a wiesz ze przecietnie dobry gaziak ma wieksze E0 wieksze od stockowego elektryka? Jelsi Ty "mozesz ludziom prosto w twarz" to daj znac kiedy pojawisz sie na strzelance. bede Cie unikal albo wyciagne Benelke... przeciez to sprezyna, to tez moge "prosto w twarz", nie?

 

Gogle + kominiarka = mgła. W takim zestawie gogle zaparują w 99 na 100 przypadków, wystarczy trochę się przebiec.

ja nie mam takiego problemu :) tylko kominiarke zsuwam z nosa i oddycham nosem

 

Poza tym, to co założysz na łeb jet tylko kwestią gustu.

w 100% racja

Link to post
Share on other sites
bo gogle i kominiarka z jednym otworem tworza jakas calosc...  

no ale okulary razem z bonnie hatem lub z czapka jaks tez jakos wyglada ...  

no ale co wybrac?

 

zalezy gdzie sie strzelasz... jak las to bez klutni wez kapelusz i okulary... czasem do tego mozna kominiarke zalozyc... jak sie boisz bardzo o twarz lub jest zimno troszke :) Popieram grzecha co do kasku do CQB... to naprawde ratuje glowe, wyglada fajnie nawet z okularami, tyle ze najlepiej jakby to byly jedne z TYCH ja uzywam kapelsuza i okularow z Praktikera..... jak narazie szukam czegos do kasku :)

Link to post
Share on other sites

ja osobiscie obecnie uzywam helmu polskiego kevlarowego i do tego okularow x-one. czasami zamiast helmu mam tez kapelusz. W kominiarce i goglach tez swego czasu biegalem, w tej cienkiej, bawelnianej. Jak mialem naciagnieta na cala twarz to mi gogle parowaly, ale jak juz wczesniej bylo powiedziane, sciagnac z nosa i wlasne nim oddychac. A co do tego ze ona niby lepiej chroni i fokle, to jest jeszcze inna rada... nie wystawiac bez sensu lba na ostrzal :PPP a i nie celowac na chama w twarz kolega :]

Link to post
Share on other sites

propo kominiarek to tak czarne widać w lesie, ale można zakupić w kolorze zielonym i efekt jest lepszy. Niewiem jak to jest z kominiarkami nomexowymi ale pewnie też. Sam mam gogle bodajże ze stihla i parują ale to sprawa wilgoci i częstrzego oddechu. Na głowie przeważnie nie mam nic [jeżeli marzne lub boje się o czubek głowy zakładam zwykłą zimową czapke<pomarańczową :/> i pomaga] a w kominiarkach po wyjęciu nozdrzy można spokojnie oddychać i nie martwić się o nadmierne parowanie. Bo samego parowania i tak nieda się uniknąć.

Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...

decyzja zakupu porzadnych okularow

 

na krotkiej liscie zostaly dwa modele wiley-x pt-3 oraz ess crossbow

 

http://www.wileyx.com/EcommSuite/ProductDetail.aspx?ActivityCode=TACTICAL&SeriesCode=173&ProductLine=358,PT3&ItemCode=PT-3SC

 

http://www.esseyepro.com/Crossbow_detail.html#_overview

 

ktore polecacie i dlaczego?

 

pt-3 przymierzalem i leza idealnie, maja duze szkla i to mi sie podoba

 

ess nie udalo mi sie nigdzie znalezc w wawie, czy ess tez maja tak duze szkla jak pt-3?

Link to post
Share on other sites

I jedne i drugie okulary to najwyższa półka. Sam polecam Kusze. Dlaczego? Bo je mam. ;) Świetnie przylegają do twarzy, antifog jest nieziemski, jakość szybek również. No i w zestawie dostajesz 2 woreczki z mikrofibry wraz z twardym pokrowcem, który sam w sobie swoje kosztuje.

 

Czy są duże? Na pewno nie są małe, mają dużą powierzchnię ochrony, która nie obejmuje tylko oczu, ale również łuki brwiowe. Daję zdjęcia kumpla w moich Crossbowach, może się nie obrazi. Były jedynym sprzętem jaki mieliśmy wtedy, który nie zaparował podczas oddychania ustami w amerykańskiej kominiarce z zasłoniętym nosem.

 

dsc03932y.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us dsc03931e.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites

Oj tam nosiłem Google i okulary Do CQB, a na las to okulary i Boonie ;D Ale miałem przygodę z kominiarką :D Było to CQB i idę po pomieszczeniu i tak mi cały czas gogle parowały, że nie wiedziałem co się dzieje. To ściągam kominiarkę i idę tylko w goglach. Więc nie wiem jak to zrobiłem, czy się uśmiechałem czy co, ale wychylam się i Boom. Czuje jak by ktoś mi po ryju dał i jakieś kawałki twarde w ustach, pluje, a to krew i złamany ząb ;d Dostałem ze średniego springa, a moc była taka, że myślałem, że wszystkie zęby mi wybiło. No i morał taki, że 150 zł w plecy na rekonstrukcje zęba i nie miłe wspomnienia przez głupie gogle :d

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...