Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka UKO II - Kandahar


Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie koniecznie dostają. Ja miałem Kandahara, podobnie jak SGPSZ ale zdecydowana większość chłopaków miała UKO.

Tak było na 9 zmianie. I był z tym problem bo tych Kandaharów było naprawdę mało. Były przeznaczone dla koniarzy a nie dla piechoty.

Link to post
Share on other sites
Guest Dawid4009

Dokładnie- teraz nie inaczej. Kandahary bojówkarzom nie przysługują:P

A tak serio, to jak masz szczęście to trafisz. U nas jest mniej więcej pół na pół:)

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Jakbym wiedział ile kosztują samochody to pewni bym to uwzględnił. Wiem tylko, że mój samochód jest mniej wart od mojego PTW ;-)

Co i tak nie zmienia faktu, że brałbym coś innego albo zrobił sobie coś podobnego ale z lekkimi modyfikacjami. Nosiłem to przez jakiś czas i co nieco bym to pozmieniał; a w UKO to bym zmienił chyba wszystko.

Edited by kubutek
literówka
Link to post
Share on other sites

Upłynęło już dużo wody w Słupi od chwili, kiedy nosiłem tą kamizelkę dlatego wspomogę się moją rozmową z Catch22. To co bym zmienił to system zapięcia oraz QRS.

Cytat z rozmowy (bez polskich znaków).

No tutaj to bym wiele zmienil. Nie pasuje mi to i chocbym sie staral przyzwyczaic to nie moge. Naprawde uwazam zapiecie boczne za zdecydowanie lepsze. Pozwole sobie to wyjasnic.

Na srodkowej klapie, ktora musisz podnosic za kazdym razem gdy chcesz zapiac kamizelke mam obciazenie ok. 3kg (szesc magazynkow). Podnoszenie za kazdym razem jest uciazliwe i trudno wykonywalne w niektrych sytuacjach.

Inna sprawa jest sposob zapiecia pasa zewnetrzego. Gdy masz obciazony pas ladownicami czy kieszeniami to ciezko jest zapinac pas w niektorych sytuacjach. W moim przypadku jedna czesc pasa mam caly czas zaczepiona do srodkowej czesci. Druga czesc, obciazona apteczka, cargo i gadzetami zwisa luzno i ciezko jej dosiegnac szczegolnie w przypadku malych powierzchni (pojazd, schron) czy w przypadku wykonywania tego w ruchu. Dodatkowo gumowy pas wewnetrzny jest montowany z pasem zewnetrznym. Kiedy jeden z pasow mi dynda, to automatycznie mam problem ze znalezieniem drugiego.

Rozwiazanie, ktore mam w TRYM uwazam za zdecydowanie lepsze.

Pewna ilosc Amerykanow, ktorych OITV ma podobny system zapiecia, rowniez na to narzekalo.

W sytuacji kiedy sie spieszysz, pedzisz do schronu czy pojazdu, podobnie obiciazony TRYM zaklada sie szybciej i lepiej. Kiedy masz duzo czasu i mozesz sobie pozowolic na spokojne zakladanie kamizelki to nie wplywa to w zaden sposob na uzytkowanie

Powtarzam, ze nie jestem lobbysta czy fanatykiem NFM. Po prostu ten sprzet mam i uzywam. Wydaje mi sie ze jest to jedyna wada kamizelki Khandahar. Gdyby nie sposob zapiecia to w moim odczuciu byla by swietna. A tak jest "tylko" bardzo dobra.

 

A w przypadku QRS z nudów robiliśmy sobie testy i nie zawsze poszło jakbyśmy chcieli. Ale z drugiej strony nigdy nie musiałem tego używać, nie znam tez osoby, która zna kogoś kto tego używał.

 

CLS powiadasz... Pełne 40 godzin czy tylko zapoznanie?

Link to post
Share on other sites

Pełne 40h robione i certyfikowane przez WCKMed w Łodzi. Ogólnie 8 godzin dziennie przez 5 dni i 6go egzamin. Mi i kolegom w Kandaharze przeszkadzał patka od QR, w rękawiczkach ciężko nam było ją "odrzepić". No i faktycznie, jak obładowaliśmy go to też były problemy z zapięciem go - 6 pełnych do AKMSa (deko) na klapie wisiało.

Link to post
Share on other sites

Ja robiłem CLS u zaprzyjaźnionej armii zza Atlantyku. Też pełne ale po murzyńsku i z certyfikatem, który nie jest respektowany przez przełożonych (bo nie używają barbarzyńskiego języka).

 

A co do QRS - schodził czasami ciężko i z tego co pamiętam to też ciężko czasami było znaleźć i bez problemu w rękawicach uruchomić.

Ale to i tak nie był problem bo przynajmniej przypadkowo się nie dało wyczepić.

Jedyne nad czym bym popracował to sposób zapięcia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Głupote napisałem w poprzednim poście,nie ważne chłopaki powiedzcie mi czy ta kamizelka choć troche przypomina pierwsze UKO-http://www.miwo-mili...KA-ZINTEGROWANA.Tyle że bez najajnika.

Pozdrawiam Mistrz25.

To co podałeś bardziej przypomina UKO-1 a też nawet do KLV.

 

Ma ktoś może wymiary całej kamizelki Kandahar bo mam znajomą krawcową może coś bym z nią odwalił jakąś kopie tego.

P.S-Licze na ciebie Catch :icon_razz2: .

Pozdrawiam Mistrz25.

 

Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy na co się porywasz :] , miałem to przez miesiąc czasu i taka twoja ,,znajoma krawcowa,, nie ogarnie tematu, co do kopii i odwzorowania owszem na więcej nie możesz liczyć jak ,,jakąś,,

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...