Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 [APS]


Recommended Posts

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Dzisiaj dostałem swój egzemplarz.

Bolt-cach działa jak się go dociśnie, w zasadzie bardzo miły akcent.

Blow-back super. Generalnie pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Nie wiem jeszcze jak to strzela, napisze po strzelance.

 

Jeszcze tylko słowo o stockowej baterii. Równie dobrze można by zamontować baterię od zegarka :/

Sprawdzałem na sucho na stockowej baterii od cymy i jak dla mnie wszystko ładnie działa.

Link to post
Share on other sites

Trzymam w łapie to.

 

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/asr105_full_metal_ebb_aps-2191.html

 

 

Na zewnątrz nie wygląda źle. Wszystko ładnie trzyma się kupy. Nic nie trzeszczy. Jedynym minusem jaki mnie kuje w oczy z zewnątrz to materiał kolby i gripu

pistoletowego. Są bardzo plasticzane i w ogóle odróżniają się kolorem. Są jaśniejsze.

 

Materiał body do przyjęcia. Silnik nie jest cudowny, magnesów to on mocnych nie ma. By przekręcić zębatkę nie potrzeba być pudzianem. Okablowanie rzeczywiście niskooporowe (z bezpiecznikiem), ale nieciekawej jakości i strasznie twarde. Niestety o samej pracy za wiele nie powiem, bo trafiła do mnie na warsztat z powodu braku reakcji na spust. Jeśli dojdę co i jak to napiszę co z bebechami.

Edited by valki
Link to post
Share on other sites

Kurna na wszystko da się zaradzić... Podam plusy i minusy:

Plusy:

 

+ full metal

 

+ wzorowa szczelność zespołu tłoka i cylindra

 

+ bardzo dobre spasowanie gearbox'a

 

+ funkcjonujący zwalniacz zamka

 

+ wygodna regulacja HU

 

+ zabezpieczenie pinów korpusu gumowymi oringami

 

+ dobre spasowanie elementów zewnętrznych

 

+ dobre wyważenie

 

+ dobra ergonomia chwytu pistoletowego

 

+ przyzwoite osiągi

 

+ miarowa praca EBB z dużym skokiem atrapy zamka

 

 

Minusy:

 

- awaryjność systemu EBB

 

- kolorystyka korpusu nietypowa dla replik M4

 

- relatywnie niska jakość wykonania przyrządów celowniczych

 

- niska jakość wykończenia tłumika płomienia

 

- niewielki zakres możliwych do zastosowania akumulatorów

 

- luzy magazynka w gnieździe

 

- luzy osłony muszki typu flip up

 

- znaczny rozrzut trafień na większych dystanach

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Miałem te emke od środy prezentuje się dobrze dobre wykonanie body fajna sprawa ogólnie z wyglądu byłem zadowolony.

Ale replika ale replika nie przeżyła nawet hi capa moja replika na auto strzelała i semi i auto jak jej się podobało , wszytko tak się grzało ze na chwycie pistoletowym dało by rade zupę ugotować .

No po 150 strzałach padł BB i tłok musiał ucierpieć bo jak strzelałem to słychać było zgrzytanie

Rof z BB ok 10 /12 bb bez ok 18 /20 bb o ile auto odpaliło

Replika poszła na serwis jak wróci to napisze co dokładnie się popsuło

Link to post
Share on other sites

Cm028s miałem ową replikę i strzela lepiej niż m4 APS kolegi nawet lepiej niż m4 SRC :biggrin: . W CYMIe robisz teflon fix i latasz :icon_biggrin: .

Ja gdy kupowalem swoją cymke 0.31 ,z tej nowszej serii gdzie było 380 fps i standartowe bebechy nawet nie myslałem o strzelankach,potem zaczołem na takie śmigać jako szturman ,a teraz jestem jako strzelec wyborowy ze zmodyfikowanym tym samym karabinem.A ma ponad 2 lata jak nie coś w granicach 3 lat i nawet się ani razu nie zacioł.Naprawdę bezawaryjne gnaty.Żeby nie robić offtopu to te aps,y tylko sprawiają wrażenie ladne,pewnie później zostaną dopracowane gdyż to pierwsze ,,koty za płoty,, tej firmy zapewnę.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

"jusz" ?

"po włożeniu bateri bateria" ? stary, postaraj się z tą polszczyzną.

A po za tym piszesz bez ładu i składu - nie da się tego zrozumieć.

 

Zastanawiałeś się może, że źle ją podłączyłeś? ( nie wiem jak to mogło się stać, ale kolega jest mlody)

Generalnie to nic nie mówi że "bateria się grzeje, a replika nie strzela", daj do serwisu, albo ci naprawią, albo chociaż powiedzą co jest nie tak i dopiero wtedy ktoś będzie ci w stanie pomóc.

 

EDIT: Też mi te eMki od APS bardzo się spodobały, chciałem je mieć gdyż wyglądały na porządne jak na tą cenę, ale jak zobaczyłem u kolegi ile w GB jest plastiku, to aż oczy bolały.... Prawie wszystko do wymiany. I tu pojawia się problem - Niestandardowość GB na potrzeby Blow backa ( po co to g***o jest, gdyby nie ten EBB, awaryjność APS'ów byłaby o wiele mniejsza, a słabiutkie plastikowe podzespoły Gearboxa byłyby mniej obciążone). Żeby coś wymienić trzeba się nieźle na męczyć, jak się zepsuje jakaś niestandardowa część to także idzie cała replika do piachu .

Edited by chrislacorunna
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...