Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 [APS]


Recommended Posts

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

może mój kolega trafił na złą sztukę... nie wiem, ale inni też się skarżyli . że gb jest awaryjny

 

A tak po drugie skoro faktycznie ten abs w stocku nie jest taki zły i te repliki tak chwalicie to może się na taką skuszę, ale mam na oku też SRC... http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/sr4a1_carbine_src_gen_iii-2144.html ... bardzo mnie zadziwiła cena owego APS'a, jak na full metal to 500 zł to nie za dużo... Rafik od kiedy masz tego APS'a, tez zastanawiam sie nad kupnem i jak obaliliście większość moich zarzutów względem tej repliki pewnie jest ok, może, jak pisałem wcześniej ASR101 przyjaciela było jakimś wyjątkiem.

Edited by chrislacorunna
Link to post
Share on other sites

50-55 metrów zasięg a, celność i powtarzalność strzałów bdb a .

Teraz taki mały test .

Komora hop up dysza i gumka są nie typowe mniejsza średnica .

fot nr 1 dysza ca/jg komora aps

img20101222003.jpg

fot nr 2

Dysza ca/ jg komora hop up ca

img20101222002.jpg

img20101222004.jpg

Próba włożenia standardowej dyszy do komory aps zakończyła by się uszkodzenie dyszy gumki a nawet komory .

Tak samo założenie standardowej gumki do komory aps powoduje zacinki i plucie kulkami .

Po zamontowaniu komory ca dyszy oraz gumki guardera białej chrono pokazało 408-414 fps .

Link to post
Share on other sites

Wiem ,że to temat o emkach, ale ja w swoim AK APS, rozwierciłem komorę wiertłem chyba 8mm. Efekt jest taki ,że ładnie mieści sie normalna gumka HU. Szczelność na stokowej dyszy nie była taka tragiczna. Więc jeżeli ktoś nie może rozebrać GB aby zmienić dyszę, to na początek proponuję samo rozwiercenie. W moim przypadku wymiana dyszy jedynie dała około 5fps. Natomiast wymiana gumki dała sporo

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Panowie widzę ze tu mowa tylko o wersjach 101 102 103 a ja chciałbym dowiedzieć się coś o 104 http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/asr104_full_metal_ebb_aps-2189.html mam zamiar zakupić to cudo na moją pierwszą replikę i nie chce aby matka się denerwowała ze wywalam kasę na gówna. Możecie powiedzieć coś o tym laikowi ?? Może fotka gearboxa jak ktoś ją rozpruł ogólna recenzja ?? warto kupić mi to na pierwszą broń ?

Link to post
Share on other sites

Ale rafik coś w niej grzebał a ja się nie znam (Jak zlecę im to w sklepie to mi to zrobią ? ) :( zależało mi na ris-ah i bez tego się obejdzie jeśli to shit i nie warto kupować. Jeżeli można Cię prosić podaj mi jakieś propozycję broni głównie emki mnie kręcą (regulowana kolba) i dzięki za tak szybką odpowiedź :happy:. Teren głównie otwarty w Gdańsku mało budynków a w przyszłości planuje zakup pistoletu więc fpsy jak w las. W sumie mam czas do marca wtedy się zaczyna sezon a trzeciego mam osiemnastkę i chcę sobie sprawić prezent :)

 

 

 

Ps.

 

Sorki za tandetnie pisane posty dotychczas rzadko używałem fora

 

Nie chce wyrzucić kasy w błoto bo mama postawi na swoim mówiąc ze mi to nie potrzebne a mi się to podoba :cool:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, a więc od razu do rzeczy jestem posiadaczem APS'a 104. Replika jest lepiej wykonana niż Boyi BI-3981M (mniejsze luzy) są pewne mankamenty takie jak podwyższona szyna RIS z przodu względem do szyny na body (ok. 3 -4 mm). Największym mankamentem jest nie tyle awaryjność GB co awaryjność Blow Back'a, nie czytając recenzji na Wmasg'u (zrobiłem to po awarii - mądry Polak po szkodzie) wymieniłem lufę oraz gumkę co spowodowało iż kulki się zacinały i wyłamało Blow Back'a, jednak jak się chce można to naprawić małymi kosztami. Obecnie po domowej naprawie Blow Back'a replika jest w pełni sprawna i jestem z niej bardziej zadowolony niż z Boyi'a. Do repliki pasują magazynki od Boyi'a, więc inne też powinny. Jedyne czego mi osobiście brakuje to uchwytu na zawieszenie taktyczne przy prowadnicy kolby.

Link to post
Share on other sites

Od paru dni też jestem świeżym posiadaczem ASR104, wygląd i wykonanie zdecydowanie na plus (nie licząc samej kolby), pytanie do właścicieli odnośnie samego działania. Otóż przy strzelaniu semi przy szybkim naciskaniu na spust mechanizm się blokuje i trzeba odczekać 1-2sek po wystrzale, czasami zablokuje się tak że trzeba nacisnąć spust parę razy aż strzeli. Przy strzelaniu full auto podobnie, czasami do tego nie łapie ciągłej serii a jeden wystrzał. Sprawdzane na zalecanej baterii FireFox 9.6v 1500mAh, na jakiejś starej noname 8.4v 600mAh podobnie.

Link to post
Share on other sites

A co ja mogę powiedzieć. Replika przeżyła 2 strzelanki. I jestem zły na hop-up. W moim przypadku w ogóle nie działał- Czeka wymiana całej komory. Osiągów spodziewałem się większych- może po wymianie gumki będzie lepiej. Generalnie skupienie jest bardzo dobre, wszystko chodzi naprawdę ładnie i nic nie trzeszczy, nie lata.

 

Jestem zadowolony na 50% póki co z zakupu. Te osiągi naprawde mnie bolą.

Replika ma kilka wad- u mnie naprzykład sróbki do regulacji hopka trzeba ruszać za pomocą noża, bo to pokrętło odmówiło posłuszeństwa.

 

Tak poza tym to wygląda genialnie i ten blow back...cudo :)

Link to post
Share on other sites

Witam!

Mam zamiar zakupić replikę ASR102.

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/asr102_full_metal_ebb_aps-2180.html

Czy ktoś mógłby mi doradzić czy będzie to dobry wybór jak na początek? (Miałem 2 karabiny wcześniej, ale bardzo tanie- po 200zł)

Co polecacie przerobić, jakie poprawki wykonać by replika działała idealnie?

Przeczytałem wszystkie strony i widziałem, że wiele osób zmieniało gumkę Hop Up.

Czy ktoś może mi podesłać link do najważniejszych kompozytów, które będę musiał zmienić?

Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...