Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wiatraczek do gogli (gdzie kupić?)


Recommended Posts

zielen dzięki to już wiem, że mikroskopijny wentylator nie daje dźwięku no ale ma zdecydowanie mniejszy pewnie przepływ niż 30x30x10.

 

Wypuszczą mnie z gułagu to nagram swoje wiatraczki w domu porządnym mikrofonem pojemnościowym i wrzuce. Ogólnie te 20x20x8 sayo czy kij się to zwie, 5V, zasilane z 4 paluchów AA, dwa wiatraki w goglach na bokach, gogle na hełmie, jeden wiatrak wciąga powietrze drugi wyrzuca, nie ma opcji by zaparowały mi gogle (potwierdzine info).

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites
  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja nie mogę się doczekać drugiej obudowy wentylatora co by zrobić testy w końcu, okulary mi zawsze parują to teraz może będę miał spokój a okulary muszę mieć bo google są dla mnie niewygodne więc innej opcji jak wentylator nie mam niestety

Link to post
Share on other sites

Czyli albo Revision dał ciała (bo są felerne) albo dał ciała bo zamontował takie co wyją jak nieboskie stworzenie, jak włączę je na High to w pokoju słyszę je z odległości ponad 5 metrów i kot się boi do nich podejść ;)

 

Podziękował :)

Link to post
Share on other sites

Bo mały wiatraczek, aby wtłoczyć/wyciągnąć odpowiednią ilość cm3 powietrza musi wykonać więcej obrotów przez co bardziej hałasuje, to normalne przy mikroskopijnych rozmiarach wentylatora w Revision, nawet w ESS'ach. Porównaj sobie wentylatory komputerowe, w mniejszych zazwyczaj są silniki o większych obrotach aby taki np. 80x80 wtłoczył tyle samo powietrza co 140x140. Małe PC'towe wentylatory zawsze są głośniejsze od większych. Fizyka.

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Ok, kto pyta wielbłądzi więc się zapytam :)

 

Planuję wymienić wentylek moich goglach, z tym że wszystkie maleństwa są na 3V, a ja mam zasilanie na 1,5 V.

 

Z tego co wiem to powinno działać. Będzie mniej obrotów itp ? Wytłumaczcie jak krowie na miedzy ;)

Link to post
Share on other sites

Ok, kto pyta wielbłądzi więc się zapytam :icon_smile:

 

Planuję wymienić wentylek moich goglach, z tym że wszystkie maleństwa są na 3V, a ja mam zasilanie na 1,5 V.

 

Z tego co wiem to powinno działać. Będzie mniej obrotów itp ? Wytłumaczcie jak krowie na miedzy :icon_wink:

Jeśli w ogóle ruszy, to tak, będzie działać wolniej.

Link to post
Share on other sites

Wentylator ruszy, ja mój 30x30x10 6V zasilam jednym akumulatorem 1,2V w rozmiarze AA.

 

Obudowa w drodze to w tym tygodniu powinienem dać radę zrobić test.

Przyszłościowo google a okulary to różnica jednak ochrony.

Czy znacie może jakieś inne niskoprofilowe google niż

Swiss Eye - Gogle Infantry - Clear, te by były ok jeśli chodzi o bok bo nie dostają jednak wolałbym mieć trochę większe obstawianie od twarzy aby mniej spłaszczać przewód z powietrzem.

Link to post
Share on other sites

samael16,

wstaw, proszę, foty Twoich rozwiązań z krótkim opisem co tam było modzone. Pomimo tego, że się nie sprawdziły to myślę, że również warto pokazać co nie zadziałało aby inni nie szli tą samą drogą. A może inna osoba na bazie Twojego pomysłu wpadnie na taką modyfikację, która zadziała i podzieli się tą wiedzą?

Link to post
Share on other sites

A więc po kolei, zamówiłem obudowę na wiatrak schodząca w lejek i wąż 12mm jako transmisja powietrza, wentylator montowany nad gniazdem na noktowizor.

Przy wentylatore 30x30 była transmisja powietrza zdolna coś wysuszyć, jednak ten 25x25 jest za mały ledwo przepychał powietrze do rurki.

Oba wentylatory toczą dużo powietrza w sensie bez obudowy gwarantują odpowiedni przepływ powietrza.

Same w sobie wentylatory nie były głośne jednak jeśli umieściłem je w obudowie to hałas wzrastał tak samo jak nie zapewniłem odpowiedniej ilości przestrzeni nad dla celów zasysania powietrza.

Wentylatory osiowe nie podbijają wystarczająco mocno ciśnienia powietrza.

 

Mniejszy wentylator przykleiłem klejem na gorąco nad jeden okular i działa skutecznie w sensie chłodzi itp.

Sądzę że najlepszą opcją jest przykleić na każde oko po wentylatorze 15x lub 20x20 i będzie suszyć.

W przypadku czapki z daszkiem widziałem patent czeski pod tytułem wentylator 50x50 czy większy zamontowany w daszku.

 

Tak to mniej więcej wygląda.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

2 tygodnie temu mi przyszły turbinki 50mm i wentylatorki osiowe 25mm od chinola. Wentylatorki średnie, ale do gogli wystarczą. Turbinka świetna, na 12V tak dmucha, że aż się przesuwa po biurku :-P 5V spokojnie wystarcza i daje akceptowalny poziom głośności.

 

4 sztuki jednych i 4 drugich kosztowało mnie w sumie ok 30zł.

 

Nie montowałem tego jeszcze.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A więc tak skończyło się na zakupie googli Bolle Safety TRACKER II - Clear plus do tego dwa wentylatory 20x20x10mm.

Dodatkowe wyposażenie to kask kupiony kilka lat temu i ochronniki słuchu aktywne peltora a nie chińskie zabawki.

W kasku dodatkowo jest zamontowany jeden wentylator 30x30x10 w celu wietrzenia mojej pustej głowy.

 

Wstępna wersja zasilania była 20x20x10 akumulator 18650, a wentylator 30x30x10 1,5V bateria AA.

 

O ile nie mam ochronników słuchu to nie problem wentylatory nie pracują na tyle głośno aby przeszkadzać. Jednak gdy założyłem ochronniki słuchu to nie zależnie czy działały one w trybie aktywnym, czułem przez nie/słyszałem głośny szum, dźwięk, który można doświadczyć gdy pracuje się w środowisku maszyn typu turbiny lub turbogeneratory i ma się ochronę słuchu wtedy słyszy się taki charakterystyczny szum/hałas.

 

Skończyło się na tym, że wszystkie wentylatory zasilam z baterii 1,5v AA lub akumulatora 1,2v AA wtedy nie słychać w ogóle szumu, a czuć słabo na szczęście na oczach, że one pracują.

 

Link do zdjęć tego wszystkiego na moim dropboxie

https://www.dropbox.com/sh/3ovqa7qzikf616l/AAD7aEZUbDveL3qVwI5R7j4ha?dl=0

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...