Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nawet jesli sa roznice, to konwersja jest w sobie na tyle przyjemna - ze z nasza pomoca moze wejsc do niemal kazdej repliki. W tym na 100% do Atoza ; )

 

Zambiemu chodzilo o to, ze nie ma AZ takiego kopa.

Edited by Filq
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Raczej kwestia zaprojektowania ramki/szkieletu gb. Zasadniczo cylindry w aegach mają zbliżoną średnicę, wiec ten wymiar nie utrudni sprawy.

 

Chłopaki zrozumcie - konwersja jest w miarę uniwersalna, może pasować do każdego aega i niektórych sprężynówek - kwestia zaprojektowania i zmieszczenia konwersji w ramce ze spustem odpowiadającej wymiarom danemu gb (w sprężyniakach to będzie ciut gorzej). Niestety takie zabawy z dopasowaniem i dopieszczeniem trwają, więc pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

 

Przy okazji - nowy reg mancraftów zacny jest i wygodny w regulacji. Max co z niego wycisnąłem to 700fps/0,20g. I bardzo dobrze bo więcej i tak nie używam, a ciężka kulka i tak zachowuje się inaczej niż przy sprężynie. Przykładowo, przy kulkach 0,43 i hopku do nich ustawionym jest:

- na sp170 (620fps na 0,20g) - 410fps na 0,43g

- konwersja ustawiona na 630fps (na 0,20g) - 508fps na 0,43g :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

A kto tu mówi o sekcie? Nie ma się co jarać przesadnie. Jest to rzecz prosta, skuteczna, dobrze wykonana i przez to niemal nie do zepsucia. Umożliwia uzyskanie dużych prędkości kulki bez obciążeń dla mechanizmów spustowych i body. Rzecz nie jest tania i wymusza od użytkownika trochę więcej wiedzy i uwagi by to wszystko wyregulować i sobie lub komuś kuku nie zrobić. Oczywiście entuzjastów jest tyle co i przeciwników, ale wszystko zależy to i jak tego użyje. Wsio

Link to post
Share on other sites

A ja muszę chłopaków z Mancraft'a pochwalić. Zawór wraz z całą konwersją wrócił i: Zawór chodzi idealnie, zmieniona regulacja z "imbusa" na pokrętełko - bardzo wygodne i dokładne swoją drogą, lepsze gniazdo wężyka wewnątrz konwersji, lepsza rurka przez którą wężyk wychodzi z konwersji.

 

Odskoki fps są ok 2-3 fps, ale niestety zdarzają się serie gdzie fps'y skaczą o 10. Ale to raczej powód mojej lufy i gumki HU które są stockowe. Zobaczymy jak będzie na prometeuszu i gumce km się spisywać ;) ale to dopiero w przyszłym miesiącu.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Po kolei:

- konwersja m14 - będzie

- psg-1 itp itd. wszystkie customy i tym podobne to też nie problem. Jest/będzie odpowiednie zaplecze maszyn to i będzie można robić.

- nowa regulacja rega - pozwala uzyskać około 20bar a to i tak aż za nadto (da się wycisnąć max fpsy (bez tej tulejki zmniejszającej obj. o 70%) i z odp. lufą).

Link to post
Share on other sites

Słitaśne, mam już z tym wygodnym pokrętłem, nawet sobie podziałkę zrobiłem do fps - wskazuje ta kropka wycięta. Na manometr się nie połaszę, bo będzie mi na kolbie przeszkadzał. No chyba ze da się go umieścić gdzieś z boku, w sensie nie naprzeciw wylotu wężyka.

Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanie, może padło już ono, ale jaki jest problem ze zmieszczeniem konwersji wewnątrz takich replik jak np. VSR czy M14, gdzie jest mnóstwo miejsca w kolbie, i gdzie można by zmieścić customową butlę specjalnie dla danej kolby (przynajmniej tak mi się wydaje że można by...) ?

Link to post
Share on other sites

Konwersję czy zasilanie? Zasilanie da się zmieścić, na razie tylko nie robię takich pojemników na gaz. Muszę się wdrożyć wpierw w przepisy dot. tego i może wtedy coś się ruszy.

 

Mendi, manometr może być nawet pod kątem 90^ w stosunku do wylotu gazu.

Link to post
Share on other sites

W SWD tak, ale w w VSR i pochodnych wszystko jest w kolbie. Mamy kilka takich replik w Bielsku, kilka osób jeszcze kupuje - przeraża nas ilość osób, które będą wpadać z replikami mającymi górną granicę liczby FPS w naszym środowisku.

Link to post
Share on other sites

W SWD tak, ale w w VSR i pochodnych wszystko jest w kolbie. Mamy kilka takich replik w Bielsku, kilka osób jeszcze kupuje - przeraża nas ilość osób, które będą wpadać z replikami mającymi górną granicę liczby FPS w naszym środowisku.

Ze snajpy z 700fps z kulkami 0,43g nie rozwalisz butelki po szampanie, a ze stockowego ak 420fps oraz kulkach 0,25g jak najbardziej - krótką serią. Samo to daje do myślenia. To raz. A dwa - na co2 (nie wiem jak na hp) są o wiele mniejsze spadki fps przy ciężkich kulkach, więc do 0,43g można ustawić na konwersji 580fps na 0,20g (podobną moc generuje wiele podciąganych aegów) i ma się ładne 500fps na 0,43g, więc wcale nie trzeba ustawiać nie wiadomo ile i mieści się to jak najbardziej w ogólnie przyjętych limitach do 600fps..

Link to post
Share on other sites

To znaczy ja nie powiedziałem, że replika jest niebezpieczna itd. Po prostu w rękach osoby doświadczonej jest OK, gorzej jak przyjdzie jakiś dzieciak, który ma bogatych rodziców z taką repliką. :) Zdaje sobie sprawę, że to nie full auto, wiem o co Ci chodzi i rozumiem twoją wypowiedź :). Co nie zmienia faktu, że Polacy odwalili świetną robotę i polski Airsoft poszedł o krok naprzód przynajmniej jeżeli chodzi o snajperki. :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...