Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

Nie bedzie wygodniej, mamba jest ciezka, zajmuje duzo miejsca przez co zahacza o wszystko o co zahaczyc sie moze. Na dodatek jej spiralnosc wcale nei ulatwia samowyplatywania sie z niej trawo-krzako-jezyn.

 

endriu myslal chyba o wsadzeniu jednego wezyka w drugi (?)

Edited by Filq
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

 

endriu myslal chyba o wsadzeniu jednego wezyka w drugi (?)

 

 

dokładnie oto mi chodziło

 

 

Może z tym wężykiem by wypaliło ale czy przy ciśnieniu da radę

 

 

Wężyka co chłopaki dołączyli nie wymieniasz, wsadzasz o rozmiar większy jeden w drugi i oklejasz wtedy go nie widać i jednocześnie zabezpieczasz przed uszkodzeniem. Fotkę jak to wygląda wstawię w poniedziałek

Link to post
Share on other sites

Na stronie Mancrafta znalazłem w ofercie takie zdanie:

"Adapter wraz z reduktorem w wersji podstawowej mieści się w kolbie VSR."

Używa ktoś takiego zestawu? Jak się spisuje? Bo te wszystkie wężyki i butle w plecakach skutecznie mnie odrzucają :P

Link to post
Share on other sites

Co wy z tymi butlami tak zestrachani?

We wszelkich emkowopodobnych lub pochodnych ustrojstwach rega z kapsułą można z mieścić w gotowej kaburze kolbowej (takie trójkątne). Tam gdzie pusta kolba jest, czyli np. vsr i l96, można to i wewnątrz łoża upchnąć.

 

W swd i swds rozwiązałem to tak:

b9dd110f88a5ed03m.jpg 2c76484359684d89m.jpg

Wizualnie tragedii nie ma, nie rzuca się w oczy, a co najważniejsze - jest wygodne, łatwo zmienić kapsułę, nie przeszkadza to w użytkowaniu, poruszaniu się i strzelaniu jak ta nieszczęsna butla z mambą.

Sprężone powietrze może i lepsze jest od co2, ale koszta butli hp i jej sama obecność, mocno mnie zniechęcają. Mamba zwykle wqr**a jak twardy kabel telefoniczny, a stanowi równowartość kilkunastu (jeśli nie kilkudziesięciu) metrów dobrego wężyka, który z szybkozłączką sprawdza się wyśmienicie.

Link to post
Share on other sites

Po za tym mam konwersje Mancrfta w VSR i M16 , kolegi wypowiedz co do zużyci gazu jest bardziej realistyczne

 

Bo jak ktoś chytry to traci 2 razy... nie pokusiłbym się na używkę hp bez jakiejkolwiek gwarancji.

 

Coś takiego jest już sensowne:

http://allegro.pl/bu...4009590224.html

niewielka, poręczna, wystarcza na oddanie ok 1500 strzałów przy 600fps, a co najwazniejsze - z legalizacją i gwarancją.

 

 

Tu kolego bym sie nie zgodzil z twoja wypowiedzią co do butli podanej w linku

 

 

 

 

 

Z wypowiedzi kolegi dokładnie 4,49 na butli HP 0,8l / 48ci oddał średnio 2400 strzałow na 640 fps

 

 

 

mam konwersje Mancrafta w VSR i M16 i kolegi z testów jest bardziej realistyczne zużyci gazu

Edited by eendriu
Link to post
Share on other sites

Jak gwint zdechł to oddaj butlę bo sprzedawca zataił fakt jej zniszczenia. Mendi S-thunder robi jeszcze fajny adapter na 2 kapsuły co2 lub o podobnych wymiarach butlę co2 http://www.s-thunder.../product/?pid=4

Jak dla mnie pomysł adaptera na 2 kapsuły to porażka, bo na replice mi się już nie zmieści wygodnie, a skoro mam to w plecaku taszczyć, to wole butlę 16oz, której napełnienie wychodzi 5zł (2 kapsuły), a strzałów jest prawie 2 tyś.\

 

 

@eendriu

Co do filmiku, "że tak powiem" (lol)... rozwalił mnie prezenter swoim zachwytem nad kopią drewien. Widać chłopak nigdy w rękach nie miał repliki ak czy swd z okładzinami i kolbą z ostrego.

 

Na szczelnej replice swd, z lufą 650mm, przy ustawionych 600fps na 0,20g ( ~ 510 na 0,40g) na 1 kapsule co2 12g, oddaję 60-65 stabilnych strzałów. Na butli co2 16oz, gdzie wchodzi 340g gazu, wychodzi ok. 1700-2000 tys strzałów.

Hp ma ciśnienie 2x wyższe niż co2, dlatego przy butli 210ml powinno wyjść tyle ile napisałem wyżej (1000-1500), choć faktycznie w dużej mierze zależy to od danego egzemplarza repliki. Nie podważam tego co mówi kolega Fil, bo raczej wie o czym mówi, 2,4tys strzałów przy 640fs na butli 0,8l, czyli proporcjonalnie ok. 600-650 strzałów w tej samej konfiguracji na butli 0,21l, a po obniżeniu fps do 600 - ok. 700 strzałów (a przy okazji, w konwersji są 4 uszczelki, z czego wymienia się 3, te "toku").

 

Z moich doświadczeń wyniki są ciut inne, powinno wyjść te 1000 strzałów na małej butli (z tym 1500 to mogłem faktycznie przesadzić), choć jakby nie patrzył, to jest prawie sezon strzelania. Sztuka polega na tym, by optymalnie dobrać ustawienie rega do długości lufy, tak by nie było niepotrzebnego trzasku poza lufą od nadmiarowej dawki gazu.

 

Poza tym, ta uwaga o konieczności wymiany kapsuły przy każdym magu... teoretycznie to prawda, ale to jest replika snajperska, z duża mocą, a nie broń wsparcia. Na lokalnych strzelankach, gdzie niekażdy strzał musi być idealny, zchodzi mi średnio 2 kapsuły, czyli ok 120-130kulek.

Na milsimach i imprezach z rygorystycznymi zasadami, dla snajpera jest zwykle limit całkowitej amunicji 60bb z realistyczną ilością pestek w magach (w przypadku swd 10, ale dozwolone jest 12 kulek ze względu na podajnik). Biorę wtedy 1 kapsułę oraz 5 magów i daje na tym radę 3 dni, a każdy strzał jest ważny. Po to właśnie segregujemy kulki.

 

p.s.

"zajafce" na końcu, kulki z tłumika się wysypują.... ;D

Link to post
Share on other sites
A tu taki drobiazg, co mi się marzy jako inspiracja dla mancrafta:

http://www.popularai...soft-smp-launch

 

Hi hi, fajnie fajnie.... Problem w tym, że to jednak będzie kombinowane. Płytkę trzeba gdzieś dać, spust jakoś zasilić itp itd. Stąd - ktoś będzie musiał umieć to poskładać.

 

A tak po prawdzie: jeżeli uda się znaleźć tanie elektrozawory (a planowo są dwa na gb, choć może uda się zrobić na jednym troszkę okrojoną wersję) - to kosztowo będzie w granicach semi auto lub nawet troszkę taniej :icon_wink:. Semi auto to czysta pneumatyka i jest tu troooszkę części jednak - około 20 części które trzeba wykonać. W takim na eletrozaworkach tych części będzie o jakieś 50% mniej :icon_wink:.

 

Chciałbym by full auto powstało do końca tego roku. Może w okolicy najbliższych świąt powstanie jakiś pierwszy namacalny koncept - brak mi wciąż jednak dobrego elektronika - trzeba jakiegoś znaleźć.

 

 

Ja tam wolę napisać kod na część i ją zrobić niż by ludzie musieli grzebać w tych gearboxach chińskich :icon_wink:.

 

120320141459_1.jpg

 

 

Niestety mój portfel nie jest tak zasobny jak w Polarstarze, że na potrzeby produkcji kupuje się kolejne 2-3maszynki (co w sumie jest głupotą, mogli kupić coś bardziej wydajnego, ale to zachowam dla siebie :icon_wink: ) więc - maszynki tak połowicznie robię sam :icon_wink:. Tu akurat stara ruska frezarka (ma około 35lat) kupiona w stanie magazynowym (zerowe zużycie). No i takie cudo przerobiłem sobie na CNC :icon_wink:.

200220141396.jpg

 

 

Co do tej kolby, wszystko wszędzie da się na upartego wepchnąć ;). Nie powiem wam jakie zużycie gazu na kapsułkach bo nie wiem. Bywało różnie od 15strzałów do i 50, oficjalne wyniki jak wyjdzie ta seria co jest w produkcji ;).

 

221220131282_1.jpg

 

221220131280_1.jpg

Link to post
Share on other sites

:icon_eek2: Polak potrafi :icon_wink: powodzenia w full auto :maniak_OK:

Dopiero się zacznie jęczenie na rzekome 1000fps przy full auto...

 

Przyszła mi wczoraj kolejna paczuszka od Zambeziego. Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie opakowanie:

0d052a5537d3bfb7m.jpg 579ae492831244f3m.jpg

Niby nic specjalnego, a cieszy :D

Link to post
Share on other sites

Mendi specjalnie dla Ciebie zdjęcie jak wygląda adapter na 2 kapsuły co2 na replice co prawda nie ma jeszcze pokrowca dedykowanego a reduktor jeszcze się klei, ale tak to wygląda.

https://plus.google.com/u/0/photos/yourphotos?pid=5991740435858014946&oid=106193397656681222991

 

Wady adaptera, kiepskie uszczelki do wymiany na dzień dobry. Zalety kapsuły są przebijane dopiero gdy zbiornik jest szczelny więc nie ucieknie nam ani gram gazu.

Link to post
Share on other sites

@samael

Fota nie działa, widać nie dałeś udostępnienia.

Jak to reduktor się klei?>

Widac miałeś pecha z uszczelką, ja na tych samych śmigam drugi rok, a dosyć często zamieniam adapter z butlą.

 

@Zambez

nowa szpilka do kapsuł - majątek. Nawet Crossmany przebija idealnie. Uszczelki tez o niebo lepsze od gumowych. Wrzuć to na sklep, bedom chętni.

Link to post
Share on other sites

A więc po kolei.

Klei się bo adapter ma zawór pinowy, więc musiałem go wkręcić w reduktor i ustawić jak głęboko ma być wkręcony pin zbijający aby zbił zawór, a sam pin który potraktowałem klejem aerobowym.

Mam 2 adaptery na 2 kapsuły bo zamawiałem dla siebie i kolegi i w obu uszczelki są gówniane i rozwalają się od patrzenia, na szczęście oringi kupuje się za grosze. W przypadku mancraftowskiego adaptera na kapsuły tak samo jak ty nie miałem kłopotu nigdy.

Poprawiony link:

https://plus.google.com/u/0/photos/106193397656681222991/albums/5992031407155050353

Brakuje pokrowca ale myślę już nad uszyciem jakiegoś.

Edited by samael16
Link to post
Share on other sites

A to takie to to, uwiódł mnie ten seledynowy sznureczek. Faktycznie ten adapter na 2 kapsuły się ładnie zgrywa z tym paskudnym wiosłem.

 

Zamiast tej klamry i sznureczka (lol), zrób sobie 2 kawałki taśmy z rzepami - mocuj je przy końcach rega i adaptera, będzie to wygodniejsze i stabilniej będzie trzymać. Przy czym ja dałbym to po drugiej stronie repliki, by mi obserwacji bez lunety nie utrudniało.

 

Co to za dziwna śrubka do regulacji rega?

Wężyk trochę popuść lub daj dłuższy ciut - lubi pękać na zagięciach przy regu.

Link to post
Share on other sites

Mendi ja to wiem, że wygląda jak wiocha, ale to jest zrobione na szybko co by pokazać, da się. Docelowo będzie ładny pokrowiec bo w tej konfiguracji będę rysować adapter i lufę przy demontażu.

Według mnie nie wpływa na pole widzenia, zresztą to u Ciebie jest wielki kawał metalu po lewej stronie repliki rusofilu :)

To je zwykła śruba z gniazdem na imbus, dawali takie do starych reduktorów 20 atmosfer. Teraz mancraft używa nakrętki, która ma jedną wadę brak śruby kontrującej więc można przestawić rega, a przy starym regu nic nie zrobisz palcami więc ryzyko przestawienia minimalne.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...