Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

Chłopaki musieli by posiedzieć nad mniejszym regiem i w dodatku kapsuła co2 musiała by być montowana równolegle do rega przez jakieś kolanko a nie w osi, co dawało by "większą" paczkę fajek a nie hod-doga ;]

Aczkolwiek taki reg z adapterem może był nawet poręczniejszy niż aktualny, wchodził by do ładownic czy cuś bo ładownic na przerośnięte cygara nie widziałem ;]

Zambezi, dało by radę upchnąć cały system zasilania w powiększonym ogrzewaczu do rąk ?;]

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ostatnio stosuję głównie bombiczki n2o do bitej śmietany - trzeba lekko poszerzyć otwór przy szpilce, bo te kapsuły mają szersze główki.

Jak wychodzą w praktyce? Widzę, że cena atrakcyjna ok 1/1,25 szt ale jak z wydajnością? Bombiczki mają 8 zamiast 12g. Ile strzałów wychodzi? Są mniejsze więc pewnie w adapterze trzeba coś podłożyć? I ostatecznie czy warto?

Link to post
Share on other sites

Mój adapterek ma regulowaną dokrętkę "dupkę" do kapsuł, w sensie zaślepka ma otwór ampulowy (sam wypichtałem) i jest na gwincie, więc sobie mogę regulować długość zależnie od kapsuł. Można rozwiązać to jeszcze prościej:

- starym sposobem odciąć kawałęk dupki z kapsuły co2 i podłożyć pod kapsułkę n2o w klasycznej dokrętce,

- zamówić w MC lub lokalnie wykonać krótszą tulejkę z zaślepką i gwintem pod tuleję przebijaka, na wymiar kapsuł n2o.

 

Bombiczka n2o 8g faktycznie ma mniejszą pojemność, ale za to wyższe ciśnienie, więc w praktyce wychodzi tak samo jak co2 12g, czyli ok 55-60 strzałów przy 600fps (przynajmniej na moim wiośle). Tak jak pisał Shamoth, n2o lepiej się rozpręża w niskich temp. więc zimą daje lepsze osiągi niż co2 - od lat używają tego wiatrówkarze.

Hp jest jeszcze lepsze, to nie ulega wątpliwości, jednak mnie butla wkurza i wolę mieć adapter z kapsułą na kolbie. Zwykle na imprezach które preferuje, jest wymóg realnej ilości amunicji, więc w 4 magi pcham 48 kulek (bo 2 ostatnich mag nie podaje), na co wystarcza mi 1 kapsuła na całą amunicję (czyli zwykle na całą impreze).

A w razie konieczności doładowania, to 4 kapsułki zapasowe w ładownicy i 100 kulek w strzykawce rozwiązują problem - schodzi ok. 2 min na wszystko.

Link to post
Share on other sites

@aligator73

Na pewno. tylko nie obejdzie się bez modyfikacji, ucięta dupka kartusza co2 jak dopychacz lub zmodyfikowany adapter no i trzeba trochę poszerzyć otwór w koło szpilki w module "perforatora" ;]

 

Ja nie wiem gdzie wy to znajdujecie w takich cenach, 1,4 za co2 1,25 za n2o ale lokalnie u siebie jest nierealne dorwanie co2 poniżej 2,5 a przy zamawianiu musiał bym wziąć tego sporo żeby koszty transportu się zamortyzowały i wyszło po te 1,5 sztuka...

 

@Mendi

Coś czuję, że zaraz napiszesz, że skoro kolekcjonuję kulki to czemu nie wziąć od razu 1k kartuszy/bombiczek i schować do łóżka ;]

 

BTW jak zerwałeś gwint, w adapterze oczywiście, bo u mnie jest ładnie zabity, zrobiony wzdłużny strug w tulei, pierścień/dupka i raczej go nie ruszę a alu boję się brać siłowo żeby nie wykruszyć.

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Witajcie, mam takie małe pytanka. Zamierzam do swojej m16 kupić konwersje mancrafta.

1. Czy kupować reduktor z manometrem czy bez ?

2. Kupować reduktor od mancrafta czy inny ?

3. Jakie złączki kupić do połączenia replika - butla lub adapter.

4. Zasilanie hp czy co2. Dodam że nie wiem gdzie w mojej okolicy nabijają butle hp.

Z góry dzięki za odpowiedź

Link to post
Share on other sites

1. Nie ma znaczenia fpsy i tak regulujesz z pomocą chrono

2. mancrafta chyba najmniejszy i najwygodniejszy

3. mancraft ma odpowiednie więc pomogą co i jak

4. hp wydajniejsze w zimię ale to i to działa bez większych kłopotów, jak nie masz hp w okolicy to tylko co2

Link to post
Share on other sites

Ja nie wiem gdzie wy to znajdujecie w takich cenach, 1,4 za co2 1,25 za n2o ale lokalnie u siebie jest nierealne dorwanie co2 poniżej 2,5 a przy zamawianiu musiał bym wziąć tego sporo żeby koszty transportu się zamortyzowały i wyszło po te 1,5 sztuka...

Żeby nie było, że reklamę walę: np sklep GF Crosmany 12g za 1,55 i wysyłka jest gratis ;-)

(ta cena jest do dzisiaj 2 paźdz. -15% z 1,82zł)

Edited by aligator73
Link to post
Share on other sites

 

Żeby nie było, że reklamę walę: np sklep GF Crosmany 12g za 1,55 i wysyłka jest gratis ;-)

(ta cena jest do dzisiaj 2 paźdz. -15% z 1,82zł)

 

Niestety moja tylko umarexy żre, chyba że nowa szpileczka przyjdzie, ani crossmany ani mosy czy inne noname'y nie "przechodzą" jej przez adapter ;]

Link to post
Share on other sites

 

@Mendi

Coś czuję, że zaraz napiszesz, że skoro kolekcjonuję kulki to czemu nie wziąć od razu 1k kartuszy/bombiczek i schować do łóżka ;]

 

BTW jak zerwałeś gwint, w adapterze oczywiście, bo u mnie jest ładnie zabity, zrobiony wzdłużny strug w tulei, pierścień/dupka i raczej go nie ruszę a alu boję się brać siłowo żeby nie wykruszyć.

 

Heh za dobrze mnie znasz, nie zdążyłem napisać...

A co do adaptera, to ja się po prostu nie bałem, bo miałem drugi. Darłem na imadle aż klej na gwincie puścił.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Wiem że wcinam się w rozmowę, ale kupiłem ostatnio replikę z mancraftem i mam z nią mały problem. Rzadko udaje mi się tak wkręcić kapsułę co2, aby nie stracić całej jej zawartości. Nawet używając kombinerek mam problem dokręcić ją do momentu gdy uszczelka przy szpilce złapie. Na dole link do zdjęcia mojej wersji szpilki. Domyślam się że jest to jakaś wiekowa wersja ? Co mogę z tym zrobić ? Nie chce zamawiać szpilki na ślepo bo wygląda to na jakąś starszą wersję gdzie jest ona niewymienna.

 

http://i58.tinypic.com/rk4hf6.jpg

 

Wydaje mi się że ona jest wkręcana, może wkręcenie jej trochę głębiej pomoże ?

 

Sama uszczelka nie wydaje się specjalnie zmaltretowana, 2.1mm grubości ma. Nie mam pojęcia ile ma nowa.

Edited by rogal138
Link to post
Share on other sites

Podłóż pod uszczelkę jakiś simering 1-2mm czy cokolwiek żeby ją stabilnie podnieść, wtedy kapsuła doszczelni Ci się zanim ją zdeflorujesz. Wkręcasz kartusz aż poczujesz że robi się chłodny reg i jeśli szpila jest dobra to będzie cały czas podawany gaz a jak nie to musisz lekko wykręcić kartusz żeby szpila wyszła z nakłucia. Po kilku próbach opanujesz tą technikę defloracji, kartuszy ;]

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Podłożyłem małego oringa i faktycznie, jest ok. Nagwintowałem sobie jeszcze dno tego pojemnika na kapsułę i dociągam kluczem imbusowym a nie ręką. Niby wszystko jest super :P Dzięki za poradę.

 

Jeszcze jedno, w cylindrze mam teflonową tulejkę, która zajmuje około 70% komory, to była ostateczna wersja, czy były potem wprowadzane do tego jeszcze jakieś zmiany ?

Link to post
Share on other sites

Teflon ma być w komorze. A przetoczę ze szpilką nowego typu (wymienną) można zawsze dokupić.

Mnie tam te starsze, graniaste szpilki denerwowały, zwłaszcza przy kapsułach crossman - po przebiciu (defloracji), kapsuła blokowała się na krawędziach szpilki i często nie można było jej dokręcić i doszczelnić.

Link to post
Share on other sites

Miałem to samo. Dokładnie to uszczelka zaczęła przypuszczać wiec dorobilem z jakieś zapasowej od DanWessona. Niby trzymała, ale po w kręceniu noboju były problem z przepuszczaniem gazu. Pojechalem wreszcie na strzelanke i poszło z 10 kapsul w p... tylko się nawkorzalem. Mam nadzieje że ta nowa wersja igły rozwiąże problem.

Link to post
Share on other sites

Chłopy, długo mnie nie było.

 

70% objętości już zostanie, nie ma sensu w to więcej ingerować.

 

Szpilki są już wszędzie nowe, powinny mieć 2,5mm wysokości, gdyby gdzieś zdarzyło się więcej mogą być malutkie problemy - wtedy jak zawsze zgłaszać się do mnie.

 

shamoth.

 

 

sorka, że tak długo szło, nie wiedziałem, że nic nie doszło. Czasem się zdarza ^^.

 

kmieto

 

masz na stronie info.

 

 

Instrukcji nie ma, fakt :D no ale cóż, nie na wszystko jest czas :D. Jest filmik, powinien wystarczyć do montażu.

Link to post
Share on other sites

Chłopy, długo mnie nie było.

 

70% objętości już zostanie, nie ma sensu w to więcej ingerować.

 

Szpilki są już wszędzie nowe, powinny mieć 2,5mm wysokości, gdyby gdzieś zdarzyło się więcej mogą być malutkie problemy - wtedy jak zawsze zgłaszać się do mnie.

 

shamoth.

 

 

sorka, że tak długo szło, nie wiedziałem, że nic nie doszło. Czasem się zdarza ^^.

 

kmieto

 

masz na stronie info.

 

 

Instrukcji nie ma, fakt :D no ale cóż, nie na wszystko jest czas :D. Jest filmik, powinien wystarczyć do montażu.

 

Spoko, ja tam zazwyczaj cierpliwy jestem ;]

 

Z instrukcją jest ten problem, że konwersję można zamontować zarówno w maluchu przez maserati i na bugatti kończąc, choć jak się podłubie to i do wahadłowca można zamontować... i jak tu zrobić jedną instrukcję ;]

Zresztą, zawsze można się do chłopaków uśmiechnąć a Ci zgodnie z zasadą "jak się popieści to się zmieści" upchną konwersję wszędzie, i w dodatku będzie działać ;P

Link to post
Share on other sites

Bez probelmu... masz frezarkę w domu? :icon_biggrin: Nie no, tak serio, szlifierka kątowa wystarczy.

 

1.Weź wyciągnij tą część która jest osłoną spustu i 'miejscem na maga'.

2. wytnij w tym z tyłu, na środku, miejsce na wężyk,tak by mógł pójść do przodu. To nacięcie ma być pomiędzy kabłąkiem spustu a 'miejscem na maga'. Byle nie było widać tego z zewnątrz. Jest tam dużo miejsca na takie zabawy.

3. Wywierć w międzyczasie dziurę z tyłu za spustem tak by łączyła tą część body z kolbą (trzeba wymierzyć, sprawdzać i uważać co by nie wyleźć bokiem :icon_biggrin:)

4. Wywierć sobie drugą dziurkę gdzieś gdzie chcesz puścić ten wężyk.

5. Składanie: Puść wężyk do przodu (tak, nie żartuję :icon_biggrin:) potem zwrot o 180stopni i puść go koło spustu (nie pamiętam czy z prawej czy z lewej ale z którejś strony są części które przeszkadzają, trzeba sprawdzić).

6. Poskładaj całość do kupy.

 

No niestety trzeba mieć wprawę albo chwilę nad tym pomyśleć by to było składnie i by nigdzie nie zagiąć wężyka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...