Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

Nie wiem co było przyczyną, rozebrałem na części pierwsze, przedmuchałem z płuc, złożyłem i tadam działa.

Przyjrzałem się konstrukcji, i nasze Mancraftowe wygary powinny dopracować jeden mały szczegół:

mianowicie wężyk jest łamany jak wychodzi z "prowadnicy sprężyny" i przechodzi na tulejke, prawdopodobnie przez to MC mi nie działało.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam pewien problem wszystko mam ok złożone wczoraj czyściłem ładuje nową kapsułe reg na maxa i 850fps na 0.2 strzelam 2 raz 300 potem 51 i teraz brak gazu (kapsuła umarex) Nie słyszałem by gdzieś uciekało ale może coś w środku jest nie tak:/ Wcześniej strzelało ale fps były na max 680 a węzyki byłe mocno rozwalone (wypadła tulejka i prowadnica na wężyku dociołem je tam gdzie były zniszczone i założyłem wszystko wygląda ok , co może być przyczyną? ( na regu widać że jest troche gazu ale nie strzela)

Link to post
Share on other sites

Miałem to samo, zdechł samoczynnie. MC od razu dosłał nowy mano, ale nie mogłem uzyskać szczelności po wkręceniu nowego. Odesłałem rega i teraz już jest ok :-) Przy okazji tu wklejam fotki starych i nowych igieł oraz aktualnie montowanych uszczelek.

No i jak by się dało to też poproszę o rzepa :-)

 

 

2014-02-10%2B16.07.36a.jpg

P1220007ab.jpgP1220008ab.jpg

Edited by aligator73
Link to post
Share on other sites

Zepsułem, a w zasadzie to sam się zepsuł podczas strzelania, manometr na regu. Wyszła wskazówka poza skalę i tak została. Ot ciekawostka.

 

Miałem to samo, zdechł samoczynnie. MC od razu dosłał nowy mano, ale nie mogłem uzyskać szczelności po wkręceniu nowego. Odesłałem rega i teraz już jest ok :-) Przy okazji tu wklejam fotki starych i nowych igieł oraz aktualnie montowanych uszczelek.

No i jak by się dało to też poproszę o rzepa :-)

 

No i już wiadomo kto strzela przy okrągłych 1024fps'ach ;]

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Miał ktoś problem może z "techno" mancraftem? -SDiK (w moim przypadku m24 snow wolfa).

Tak to nazwaliśmy, bo załadowałem kapsułe co2 przeładowałem, pociągam za spust ii.... pryyyyyyyy o.0

aby przerwać pryyy to albo odciągam dźwignię przeładowania albo kończy się kapsuła co2 w 5 sekund xF

Napisałem przed chwilą do Mancrafta, i czekam na odpowiedź ale może ktoś z was miał ten sam problem i jest możliwość naprawienia tego zdalnie, bo może problem jest błachy a ja im tylko dupsko zawracam ;)

/Wszystko złożone jak Mancraft przykazał. A i problem występuje na inszych kapsułach, pociągam za spust to czasem strzeli, czasem znowu wypierdzi całą kapsułe xF

 

Miałem mały problem po złożeniu MC bo jak się przeładowało kilka razy to głowica cylindra od mancrafta potrafiła sie wykręcać o.0 - ale to zażegnam kropelką lakieru do paznokci.

Link to post
Share on other sites

Kulki Ci się w komorze blokują i konwersja lata w przód i w tył (full auto się włączyło? ;) ).

 

Jak Ci się rozkręca - za słabo wkręciłeś głowicę cyl. To raz, dwa - musisz mieć w cylindrze coś, co sprawia, ze konwersja się w środku nieźle kręci ;). Sprężyna wprawia ją w lekki ruch obrotowy ale nie na tyle, by coś rozkręcać jak jest porządnie skręcone.

Link to post
Share on other sites

Mankrafciaki, ja nie twierdzę że coś spierdzieliliście bo za waszą was po prostu wielbię i wysławiam i polecam innym doświadczonym wyjadaczom chleba.

 

Racja, zablokowała się kulka w komorze hu o.0 a ja się dziwiłem czemu zaczyna mi na auto strzelać o.0

Przy okazji przeczyściłem i przesmarowałem całość konwersji, karabinu, i innych podzespołów :)

Link to post
Share on other sites

@feder

Ty to jednak pierdoła jesteś, bo zamiast samemu pozaglądać, to epopeję najpierw na forum piszesz i chłopakom niesłusznie gitare zawracasz...

 

@Zambezi

To łapka dźwiedzia jest? Naszywka fajna, gumofilcowa - taka na czasie.

 

Ja bym obstawiał borsuczą łapkę ;]

Link to post
Share on other sites
Ja bym obstawiał borsuczą łapkę ;]

Borsuk ma dłuższe pazury. Mi to bardziej przypomina niedźwiedzia.

 

Nie sądzicie, że to logo może być antyreklamą z powodu dość bliskich skojarzeń z pewną firmą ochroniarską?

Mam na myśli tych smutnych panów:

320px-Blackwater_Worldwide_USA.svg.png

Link to post
Share on other sites

@feder

Ty to jednak pierdoła jesteś, bo zamiast samemu pozaglądać, to epopeję najpierw na forum piszesz i chłopakom niesłusznie gitare zawracasz...

 

@Zambezi

To łapka dźwiedzia jest? Naszywka fajna, gumofilcowa - taka na czasie.

 

Oj no zdarzą się takie głupoty czasem że człek myśli że strzela na pusto a tu dupa xF

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Bardzo fajna recenzja, może złapią trochę popytu za granicą, sdik w przeliczeniu na funty czy euro straszne grosze.

 

Do mnie paczka wyszła w piątek, miałem nadzieję, że poczta się spręży i będę mógł pogrzebać przez weekend ale klops. Replika-wydmuszka gotowa od dawna (stara emka), nawet w komorę airsoftpro zainwestowałem; najsłabszym ogniwem może być lufa - siedmioletnia systema 590mm. Tak czy siak, może uda się poskładać w tygodniu i może uda się postrzelać w weekend. Może, może, może.

Link to post
Share on other sites

Całym sercem jest za chłopakami z Polski, ale póki co konwersja odstaje znacznie od produktów konkurencji jeżeli chodzi np.: o łatwość montażu ... Nie wiem jak wygląda/ będzie wyglądać EPDiK, bo nie można się doczekać filmu prezentacji, ale mam nadzieje, że wypadnie lepiej niż jego poprzednik.

Edited by kmietoo
Link to post
Share on other sites

E, czy ja wiem. Nie wiem, nie mam jeszcze w rękach pdika i nie studiowałem głęboko rynku polarstarów czy czego tam jeszcze nie wymyślili, ale jeśli koleś na 20 minutowym filmiku rozkłada, składa i montuje mechanizm to nie może to być takie trudne. Jeśli coś przychodzi gotowe, nie trzeba wiercić w replice i trzyma się na dwóch pinach i paru śrubkach przy blaszce, to nie można mówić o tym, że jest ciężkie w montażu. Z resztą to też chyba nie do końca ta klientela co kupuje aegi i ma nadzieje, że nigdy nie będzie musiała w nich grzebać.

Dodajmy jeszcze, że jeśli chodzi o montaż to rzeczy do których się przyczepił autor filmiku zostały, wydaje mi się, załatwione - widzę, że na stronie mancrafta jest pdik z "normalnym gearboxem", czyli zgaduję, że nie ma żadnych blaszek montażowych i problemów z selektorem o których mówił. Ciekawe jak będzie działał drop-in z fullauto, ale tysiąc złotych na mancrafta a tysiąc dolarów na polarstara to jest różnica.

 

Bardziej bym się martwił o marketing, że tak powiem. My mamy nagonkę, że mancraft zabija ludzi, gdzieś na forum padło hasło, że cena ma być zaporą przed gimbazą i straszenie, że obsługa i utrzymanie wcale nie jest takie łatwe jak się wydaje. 90% postów o systemie mówi głównie o tym jakie dzikie fpsy można otrzymać, a nie na przykład o bardzo dobrej powtarzalności strzałów. Polarstar, z tego co widze po szybkim googlu, chwali się łatwością instalacji i utrzymania, "reliable and easy to use", "one of the most reliable, high performance airsoft systems available", regulowanymi fpsami i rofem. W tą stronę trzeba iść, zwłaszcza z nowym kitem z fullauto na którym według opisu fpsy będą "nie snajperskie".

Edited by Armatage
Link to post
Share on other sites

Tak, jak wcześniej Zamb wspomniał, sam zresztą też dużo wcześniej trafiłem na projekt, który skopiowali "Rosomaki" (z pod Polskiej ręki).

Polar z Amerykańskim rozmachem w dość krótkim tempie rozwinął firmę i asortyment obecnie są dostępne konwersje niemal do wszystkich platform. Możliwe, że pracują nad HPA-BB, ale to prawda rozwiązanie SMP, najprostsze w swej postaci i uniwersalne - jedną konwersją zmieniając część czy dwie można się cieszyć w kilku replikach o różnych GB.

W Ameryce wychowanej na paintballu obie w.w konwersje sprawdzają się świetnie, bo tam liczy się ROF speedball przerodził się za sprawą HPA w ASG w speedsoft. U nas raczej nie ma tendencji to siania kompozytu (przynajmniej w moim środowisku) dlatego liczy się ilość fps.

Najbardziej w całej prezentacji raziło mnie to, że PDiK latał prawie luzem nawet na tych dwóch pinach. Póki co pozostaje nam czekać na nowe cuda Mancraftów ;)

Link to post
Share on other sites

 

Inna, mniej pozytywna recenzja, ale typ dopiero na kolejnym filmiku mówi, że będzie szedł z mancrafta strzelać więc tutaj chyba trochę zgaduje. Ale powiedział ciekawe zdanie o tym, że "open bolt" jest z natury mniej celny niż "closed bolt" (w sensie, że kulka w komorze)

 

Pierwsze wrażenia: Panowie, instrukcja!

 

Mam lub miałem kilka problemów. Montaż chwytu pistoletowego do repliki poprzez blaszkę montażową jest dość wkurzający, trzeba mieć jakieś bardzo wąskie kombinerki żeby się to trzymało porządnie. W moim body (stare m15 CA) nie da się puścić węża przez pistol grip - śruba ze stałej kolby jest za długa i blokuje montaż konwersji (można by uciąć z 1.5cm), ale ważniejszą kwestią jest to, że puszczając wąż w dół z jakiegoś powodu po prostu nie da się upchnąć pdika upchnąć. W ogóle w przeciwieństwie do zamieszczonej wyżej youtubowej recenzji u mnie wszystko siedzi bardzo, bardzo ciasno.

 

Cały zestaw przychodzi z jednym, zamocowanym już wężem - z jednej strony przyklejony (?) do cylindra, z drugiej strony złączka do reduktora. Pewnie służy to (iluzorycznemu, o czym za chwilę) uproszczeniu, bo można od razu podłączyć do butli i jazda, z drugiej strony istnieje już pewien standard typu "parę centów węża z repliki i złączka do mamby" i nie wiem czy warto go podważać. Większym problemem było to, że ani z cylindra, ani z reduktora nie dało się wyjąć (pardon, ja nie potrafiłem) a sama złączka jest na tyle duża, że nie przechodzi przez blaszkę montażową, więc po paru radosnych strzałach poza body węża uciąłem. I tak pewnie bym to zrobił coby zamontować jakieś QD, ale przynajmniej mógłbym se przed tym poszczylać.

 

W pudełku przyszedł cały mały zip bag podkładek, nie jestem pewny do czego służą, przydałaby się instrukcja. W pudełku nie przyszła miedziana rurka o której mówił koleś na YT która miała służyć założeniu zwalniacza magazynka, i nie wiem czy coś przeoczyłem, czy chłopaki zapomnieli mi jej wrzucić do pudełka - przydałaby się instrukcja.

 

Nie jestem pewny czy coś się zmieniło w designie czy to dzięki temu, że i tak wszystko ciasno u mnie siedzi, ale selektor chodzi bardzo ładnie. Chociaż nie strzelałem jeszcze zamontowanym pdikiem to w przeciwieństwie do powyższych recenzji nie powiedziałbym, że droga spustu jest długa. A, i czerwona dysza bardzo ładnie wygląda z czerwoną komorą airsoftpro. Przyszła też w pudełku bardzo fajna gumowa naszywka z logiem i nazwą na rzepa.

 

Chyba wszystkie problemy które wymieniłem znikają, kiedy konwersja będzie włożona w normalnego gearboxa - vide nowe produkty na stronie mancraftów - więc myślę, że to krok w bardzo dobrym kierunku.

 

Takie wrażenia z pierwszej godziny-półtorej z mancraftem!

 

edit: problem zwalniacza maga rozwiązany - można użyć kawałka węża ;) Ktoś tu właściwie ma pdiki czy sami snajperzy tu siedzą?

Edited by Armatage
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...