Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mancraft pokazał na pejsbuku nowe zabawki. Konwersje do v3 (po małym upgrade także do swd springa), nowy reg i coś do zasilania klamek :icon_biggrin:

Taa, wiem o tych nowinkach od pewnego czasu, ale nie chciałem psuć niespodziewanki. Tylko czemu z zielonego loga na czerwone przeszli, to nie ogarnę...

Konwersja pod v3 to nic innego jak drop-kit, pasujący do typowego szkieletu v3, nadal jest to czysta pneumatyka.

A minireg jest zrobiony typowo do chowania w kolbach. Możliwe że dostanę to na testy.

Ponadto dotychczasowe regi o standardwoej wielkości mają większe średnice przelotowe na elementach wewnętrznych, tak że można je nazwać high-flow.

Link to post
Share on other sites

Dwa szybkie pytania do obeznanych z tematem :icon_smile:

 

Warto brać szybkozłączke do SDiK ? Konwersja ma siedzieć w vsr (reduktor z adapterem w pokrowcu na kolbie).

Używacie olejku silikonowego przy wkręcaniu kapsuł CO2 ?

 

Szybkozłączka ma sens gdy masz butle w plecaku (czy tam gdziekolwiek) i chcesz szybko odłożyć repke.

W twoim przypadku nie ma najmniejszego sensu

Wybacz kolego ale wprowadzasz ludzi w błąd.

Szybkozłączka jest bardzo przydatna, niezależnie czy zasila się konwersję z adaptera kapsuł czy z butli. W obydwu wypadkach pozwala na wypięcie zasilania bez utraty gazu, w dowolnym momencie - przydaje się to bardzo na grach larp, gdzie wchodząc do obozów trzeba dezaktywować replikę. Poza tym mając szybkozłączkę, o wiele łatwiej i szybciej można wymienić kapsułę ( bo można sobie wypiąć i wygodnie skręcać) lub wypuścić gaz przed odkręcaniem rega z butli (inaczej zdeformuje się uszczelka na butli).

 

A co do olejku, to nigdy nie smarowałem niczym uszczelek przy szpilce. Nie było potrzeby, zwłaszcza że olejek często powoduje zmiękczenie lub puchnięcie uszczelek.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj dotarła do mnie konwersja (razem z szybkozłączką, która już okazała się bardzo przydatna :icon_smile: ), niestety pojawiły się dwa problemy:

1. Ciężko przeładować replikę, całość chodzi płynnie ale z dużym oporem- ktoś wie jak temu zaradzić ?

2. Mniej więcej połowa kapsuł CO2 crosmana nie mieści się do adaptera(mają za dużą średnice)-jakich kapsuł używacie ?

 

Nie mogę edytować poprzedniego posta więc dopisze następny:

 

Pojawił się kolejny problem. Po wystrzeleniu dwóch kapsuł CO2 zgniotła się szpilka w adapterze :icon_neutral:

 

55c5ee2cca53a38dmed.jpg

Link to post
Share on other sites

Albo coś się chłopakom nie zahartowało albo te crosman'y coraz gorsze. używałem umarex'ów, z crosman'ami były dziwne jazdy a mosa w ogóle unikałem jak ognia.

Kup kilka bombiczek 8g hendi n2o do robienia śmietany a adapter skróć od strony dupki lub wsadź w dupkę jakiś dystans, chyba jedyne pewne kartusze obecnie.

Link to post
Share on other sites

Wyczyściłem szpilke ze smaru i lekko wyprostowałem. Wygląda w miarę ok, chociaż pewnie długo nie podziała :icon_neutral: . Spróbuje jeszcze na kapsułach guardera, a w najbliższym czasie dokupię te n2o(z tego co zmierzyłem powinny pasować bez poszerzania otworu w adapterze więc zostaje tylko dorobić dystans).

 

Został jeszcze jeden problem, czym smarujecie konwersję w cylindrze ? Użyłem smaru silikonowego i jest trochę lepiej niż było, ale nadal ciężko chodzi.

Link to post
Share on other sites

Jeśli konwersja chodzi ciężko, to jest jakieś tarcie, zwykle wynikające z nieosiowego ustawienia w cylindrze, lub wad samego cylindra.

 

Co do kapsuł, to crossmany lubią mieć zdeformowane, przesunięte lub zbyt grube główki. Ja sobie powiększyłem gardziel wokół szpilki i nie mam problemów, ale tym którzy nie umieją lub nie mają czym, bezpieczniej będzie używać kapsuł umarexa lub nuprola.

 

Co do samej szpilki, to mocno mnie zaskoczyła fotka:

- raz: ponoć sportowym,a le jak dla mnie to iście kobiecym kolorem całości,

- dwa: wygląda na to ze faktycznie to z gówno-litu jest a nie ze stali (lub szpilka wbiła się głębiej w korpus)

- trzy: nie widze nacięć do wykręcania całej szpilki, a to zwykle wymienny element jest

Link to post
Share on other sites

Faktycznie, jakby za wysoko "tłok" podnosiło i trze o cylinder. Ja bym to naprawił iście łopatologicznie - zeszlifowałbym zaczep zespołu spustu. Przy konwersji gazowej niemal nie ma tam co trzymać, wiec może być przycięty tak by ino-ino łapał.

Link to post
Share on other sites

Masz spust 45 stopni który jest źle zrobiony bo dociska górną krawędź tłoka czy czegoś co tam obecnie jest przy konwersji. Dodatkowo problem potęguje to że konwersja prawdopodobnie pasuje do spustu 90 stopni chociaż to można wybrać przy zamawianiu na stronie Mancraft. Kup dowolny spust 90 stopni i problem powinien zniknąć.

Edited by Spirit_
Link to post
Share on other sites

Tyle to już wiem :icon_razz: Jeżeli nie uda się tego dopasować to robię reklamacje (wymiana końcówki konwersji na tą pod zaczep 90 stopni)+zakup spustu (najprawdopodobniej PDI). Ostatecznie zwrot całości i składanie springa na częściach PDI :icon_rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Chyba nie do końca tyle już wiesz. Konwersja wygląda na taką pod 90 stopni więc nie wiem co i dlaczego chcesz w niej zmieniać. Zakładając że zaczep spustowy zaczepia się o ten pierścień. Te pod 45 stopni mają zaczep pod takim kątem, ta ma 90 stopni. Chyba że zaczepu od konwersji nie widać na zdjęciach a ja błyszczę niewiedzą o Mancrafcie. Wtedy przepraszam.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie, przyznaję się do częściowego błędu. Napisz do Mancrafta może zgodzą się na wymianę samego "nibytłoka" na taki przystosowany do spustu 90 wtedy zostanie przypiłować zaczep spustu albo wymienić spust na dowolny 90.

Edited by Spirit_
Link to post
Share on other sites

Już do nich napisałem, odpowiedzieli żeby zwiększyć dystans pomiędzy zestawem spustowym a body albo podesłać im replike.

I tak muszę odesłać adapter (z powodu szpilki) więc dopłace już te ~20zł za przesyłke i spakuje całą replike :)

Link to post
Share on other sites

Do mojego l96 używam adaptera na bombiczki co2, ale tak ciągle zerkam czy by nie kupić butli hp.

np takiej 0,8L 48ci koszt do 200zł http://allegro.pl/butla-hp-paintball-tippmann-basic-48ci-3000psi-i6125756182.html

Rozumiem że wystarczy rurka i regulator ten który mam od MC. Tylko ciekawi mnie jak to zamontować? Tzn regulator MC nakręcam na ten regulator który jest w butli (reg z manometrem)? A i jeszcze jak to wygląda jak mam walnięty manometr w regu MC. Czy to bardzo utrudni zycie tzn czy jak za bardzo rozkręcę butle to mi wywali np wężem czy od tego chroni mnie zawór na butli i zawór MC? Pytania przedszkolaka, ale nie wiem jak to by miało działać ;-)

Link to post
Share on other sites

Do mojego l96 używam adaptera na bombiczki co2, ale tak ciągle zerkam czy by nie kupić butli hp.

np takiej 0,8L 48ci koszt do 200zł http://allegro.pl/bu...6125756182.html

Rozumiem że wystarczy rurka i regulator ten który mam od MC. Tylko ciekawi mnie jak to zamontować? Tzn regulator MC nakręcam na ten regulator który jest w butli (reg z manometrem)? A i jeszcze jak to wygląda jak mam walnięty manometr w regu MC. Czy to bardzo utrudni zycie tzn czy jak za bardzo rozkręcę butle to mi wywali np wężem czy od tego chroni mnie zawór na butli i zawór MC? Pytania przedszkolaka, ale nie wiem jak to by miało działać ;-)

Ja bym tam jednak pozostał przy kapsułach, przynajmniej na lato, bo reg z bombiczką przypięty w lub na kolbie, jest o niebo wygodniejszy niż jakakolwiek butla z wężykiem czy mambą, zwłaszcza że taka butla 48cu pełna waży ok 1,5kg. W L96 na 1 kapsule powinieneś mieć ok 60 strzałów przy 600fps/0,2, dla snajpy to dzień strzelania.

Ale jak już masz brać 48cu (przyda się np. na zimę) to szukaj butli guerilla (na hpairsoft są oraz na kansus bywają), bo mają fajne regi myth - są mniejsze niż inne i mają większy przepływ.

 

Normalnie rega mc nakręcasz na butlę, zwróć tylko uwagę czy w regu masz wkręconą śrubkę, która zawór pinowy w butli wciśnie. Możesz sprawić sobie mambę, ale równie dobrze sprawi ci się 1,5m wężyka PU 4/2mm, przezroczysty wytrzymuje 15 bar ( gdzie sdik pracuje zwykle na 8-11bar). Gdy chcesz odkręcić reg z butli, to wykręcasz pokrętło regulacji fps na min., spuszczasz gaz z wężyka (dobrze jest mieć szybkozłączkę) i odkręcasz rega.

 

A i nie ma się co bać gdyby ci wężyk pękł, przerwał się, lub wylazł z szybkozłączki. Co prawda butla hp ma powietrze sprężone do max 200bar, ale reg na butli redukuje to do ok 50 bar, a dalej reg mc do dalszych 8-11bar (na tylu barach można wycisnąć 600fps, tak że nie ma po co wincyj kręcić). W przypadku przerwanie węża po prostu powietrze ucieka, bez żadnych wodotrysków, coś jak ze słabiutkiej sprężarki.

Niedawno, by chłopakom w ekipie zademonstrować, że to ani niebezpieczne nie jest ani widowiskowe, przegryzłem wężyk podczas strzelania :icon_biggrin: po czym wykonałem ww. procedurkę. Troszkę powietrza uciekło (a mam problem z zatankowaniem w okolicy) ale inaczej dziadów nie nauczy.

Link to post
Share on other sites

Dzięki. Czyli reg MC nakręcam na reg na butli, a fps reguluje sobie tak jak na bombiczkach dupką rega MC. Szybkozłączke kupie bezposrednio, bo sklep Pneumatu mam 2km od chaty.

Na początku myślałem o takiej spydera 0,2L jaką Ty masz, ale z tego do pisałeś starcza to na 500 pestek wiec pomyślałem jak już mam mieć garba to przynajmniej starczy na dłużej (0,8 ok 2000strz), może nawet się przyda jakbym sobie kupił markera, bo ceny używek śmieszne. Mam ostatnio ochotę ponawalać farbą, ale tak czysto rekreacyjnie, no albo do kumpli ;-)

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o markera, to w tych tanich to idzie dalej ta kulką rzucić niż wystrzelić. Byłem na kilku paintballowiskach na imprezach firmowych i te markery to śmiech na sali. Nie mówię, że nie ma dobrych markerów, niosących na 40m, bo są, ale to tak samo jak i u nas - można mieć replikę za 50zet z wiadomymi osiągami, a można mieć porządnie strzelające cacko za 1-2 tysie.

 

Butlę 13cu właśnie sprzedałem, zostawiłem sobie 48cu.

 

Co do pneumata, to ja w Rzeszowie do nich zaglądałem, ale ostatnio się zbiesili i nic nie chcą na miejscu sprzedawać detalicznie., więc pozostaje wysyłka z głównego magazynu.

Link to post
Share on other sites

O a mi PU 4/2mm raz ładnie napuchło i zanim się zorientowałem żeby odciąć to yebło tak że przez 5minut dzwoniło w uszach. W sumie poza kleksem to chyba innego niebezpieczeństwa nie ma ;)

Mi tam kapsuły starczają, małe i poręczne ale jak będę brał butlę to 48cu pod pdik, pod sdik chyba nie ma sensu.

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Faktycznie Mistrzu Mamut, pod sdik butla nie jest niezbędna.

Dostałem wczoraj od Zambeziego nowe bebechy do rega - takie ponoć high-flow. Złożyłem, a może po południu sprawdzę jak to działa.

 

Edit.

Przetestowane, na wężykach 4 oraz 6mm, zarówno na krótkich jak (15cm) i długich (3m).

Reg z bebechami high flow, zasilany z butli hp 48cu, świetnie sprawdza się przy obydwu konwersjach (sdik i pdik) - wskazówka ustawiona na 12 bar ani drgnie przy przeładowaniu czy szybkim palcu na singlu. Co ciekawe, kiedyś przy tym samym ciśnieniu sdik dawało więcej fps niż pdik, natomiast po wymianie dyszy fps są jednakowe.

Pomiar na kulach 0,2g RWA oraz ciśnieniu 12barm sdik/pdik:

666

666

667

666

665

666

Jak drut.

 

Natomiast z kapsułami co2 i n2o to jest tragedia - ciśnienie bardzo skacze, po strzale nawet na sdik trzeba czekać ze 2-3 sekundy na dobicie do ustawionego ciśnienia. Wskazówka wędruje jak sekundnik w zegarku wskazówkowym. Pokombinuję jeszcze z inną szpilką, może już się wytarła - niby ma prawo po ok. 100 kapsułach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...