Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

Kwestia spasowania ale ogólnie kręcisz aż usłyszysz syk i reg zrobi się chłodny.

Jeśli szpilkę masz starego typu wyglądającą jak grzybek a nie jak typowa ścięta szpilka z otworem to czasem trzeba skręcić ile sił a potem lekko zluzować.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na 99% tak, skręcasz aż syknie i zrobi się chłodne, jeśli gaz idzie dupką adaptera to jeszcze trochę dokręcasz ale to nie powinno mieć miejsca bo kartusz uszczelnia się zanim go zdeflorujesz. No chyba że już uwaliłeś uszczelkę i się nie uszczelnia ;)

Link to post
Share on other sites

Kolejna - juz chyba ostatnia sprawa.

Troche nie ten dział, ale też troche ten.

 

Obecnie, gdy mamy powiedzmy na zewnątrz 5 stopni C ... Mam ciekawy problem:

 

W domu strzelam z okna, ustawiam hopup, wszystko gra, jade do lasu postrzelac ... no i z czasem zaczyna krecic coraz bardziej.

Strzele w lesie powiedzmy z 10 szybkich strzałów to już kulki lecą w kosmos. Odkręcam hopup - jest ok.

Następnego dnia w domu strzelam - nie kręci.

 

Czy to możliwe, że zimno + zimne co2 powoduje twardnienie gumki ?

Mam PDI w-hold - mam też inne, ale ta daje najlepsze efekty.

 

Zrobiłem test - wystawiłem replikę na zewnątrz na pare godzin ... wzialem do domu , sztrzeliłem 5 szybkich strzałów - i ewidetnie widziałem coraz mocniejsze podkręcanie za kazdym strzałem. Po tych 5 strzałąch juz sie ustabilizowało.

 

Macie tez takie przeboje w zimę ?

Edited by grpi84
Link to post
Share on other sites

Problem starszy niż najstarsze repliki ;)

Nie bez powodu mówi się że gumka musi się rozgrzać lub szuka się gumek sylikonowych, które są mniej podatne od gumowych na zmiany temperatur ale jednak są.

W sumie nic nie poradzisz poza minimalizacją problemu jak przesiadka na HP i używanie sylikonowych gumek lub ze specjalnych mieszanek gumowych SBR, NBR, EPDM i czort wie co jeszcze...

A i tak będziesz musiał wyregulować HU tam gdzie będziesz strzelał, niestety w snajperstwie zimowym jest to ból bo gumka praktycznie zimna cały czas i tak trzeba ją regulować, bez przegrzewania. Z drugiej strony jak się robi gorąca sytuacja i ślesz kulkę za kulką to już 2-3 strzał leci zupełnie inaczej i pozostaje nauczyć się jak replika zachowuje się po wygrzaniu lub wymyślić ogrzewacz na HU :D

Link to post
Share on other sites

Hej.

 

Szykuje się do kupna repliki VSR z założonym Mancraftem i Promykiem. Obecnie replika korzysta z adaptera na kapsuły (ta pierwsza wersja) wraz z reduktorem (?) i regulacją na imbus.

 

W planach mam dokupienie butli + rega (bo chyba ten co mam nie wystarczy?) i szybkozłączek - co polecacie, czytałem że HPA jest lepsze od CO2, więc skłaniam się ku tej opcji. Nie wiem jak to mądrze ugryźć przy tej replice, bo widzę, że w większości dyskutujecie o SWD.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam, Marek.

Link to post
Share on other sites

Konwersja pod swd, vsr i l96 to to samo tyle że ciut inne wymiary, więc system zasilania, węże, szybkozłączki i regi są identyczne. A to zostało opisane w postach wcześniej.

 

Poszukaj, poczytaj, a później kup, zamontuj, ogarnij i ewentualnie wtedy dopiero szukaj ulepszeń, bo niekoniecznie będą potrzebne. Ja mam butle i co2 i hpa, a nadal śmigam z regiem na kolbie (z kapsułą), bo najwygodniej jest.

Link to post
Share on other sites

Ale MC nie daje mi auto :D

Co prawda nie każda replika ma na to miejsce ale można jeszcze stosować double tap ;)

No ale do 60rps będzie sporo brakować :cool:

 

Mi tam nie śpieszno ale coraz bardziej przebieram nogami w oczekiwaniu na niezależne testy/recki potworka od Kuby T1000 ;)

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...