Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

Mendi , czy była by możliwość uzyskać rys.techniczny tej dyszy dotaczanej ?

A nie ma problemu, wrzucę jak tylko znajdę.

 

Up.

Nie znajdę, przepadło i u mnie i u Zambeziego.

Wyglądać to ma tak

część wymiarów pamiętam, gwinty były wymuszone samą konwersją i gotową, stalową dyszą z sdik. Resztę trzeba dobrać indywidualnie pod układ w replice.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mistrzu, jakie zalety/wady ma przejście z węża 4mm na wąż 6mm w przypadku konwersji Mancraft'a V2 z ichnym reduktorem i butlą HP na plecach? Zauważalnie szybsze napełneinie cylindra po poprzednim strzale przy równoczesnym spadku FPSów przy pierwotnych ustawieniach na reduktorze?

Edited by arthem
Link to post
Share on other sites

Jaki tam ze mnie mistrz, bliżej mi pewnie do Behemota albo do Małgorzaty...

 

Oryginalnie pdik śmiga na wężu 6mm, co wydaje się być logiczne ze względu na to, że cześć gazu idzie na dyszę, więc większy przepływ powinien być. W praktyce strzelałem i na wężu 6mm i na 4mm, przy czym nie zauważyłem jakichś konkretnych różnic w działaniu konwersji. Przy wężu 4mm jakby bardziej słuchać przepływ gazu, ale nic poza tym.

Ale... w snajpie jak strzelę 3 razy na szybko to ło laboga ale moc, a w klasycznym szturmiaku to będzie często i po 20 strzałów na szybkim palcu. Trzeba by protestować, bo znajomi którzy mają pdik w emkach jadą jednak na regach ninja lub longbob (sam bym takiego long-boba przygarnął jakby się w dobrych piniondzach trafił).

 

Ja się z inną rzeczą przez dłuższy czas borykałem - z niestabilnością ciśnienia na regu, były skoki. Nie wynikało to z zabrudzenia ani wad w konstrukcji. Z testów wyszło mi, że dłuższy wężyk 6mm, a w zasadzie sprężony gaz w nim, nie stanowiło czy co2 czy hp, powodował niedomykanie się rega i przez to skoki ciśnienia. Przy wyższym ciśnieniu, puchł wężyk i skoki ciśnienia były większe. Obecnie strzelam z regiem na kolbie, wtedy wężyk ma 10 cm i średnica nie stanowi w żaden sposób. Na kapsule jest do 30 strzałów, ale to do typowo snajperskich zastosowań jest aż nadto, na dzienny scenariusz szło mi max 2 kapsuły.

 

Czekam teraz na nową butlę hp 48ci i na otwarcie sezonu farbiarzy (u nich tankuje, bo nie mam innego źródła hp w promieniu 60km). Chcę potestować zależności długości i średnicy węza przed Borderem - tam jak pluton lub kompania TFów, jak barany na polanę wylezie, to jest do kogo postrzelać.

Link to post
Share on other sites

Pytałem i butlę nurkową czy butlę matke bez problemu, ale z gówienkiem 13-48ci nie chce im się bawić, zwłaszcza że przetoczki nie mają ani oni ani ja.

 

Dostałem takie zapytanie dzisiaj:

Witaj!!!

Potrzebuję rady. Jak to jest z replikami snajperskimi zaprojektowanymi na "bombiczki/naboje" co2 w kwestii n2o.

Czy można go używać? Czy jest bezpieczny dla całego systemu ? Jak z mocą? Naprawdę jest mocniejszy?

Oraz czy ogólnie się nadaje?

Z góry bardzo dziękuję Ci za odpowiedź.

Pozdrawiam Ritcheer.

Ps. Replika to czterotakt :icon_smile:

 

W zasadzie odpowiedź może zainteresować większą grupę, więc tu zamieszczę:

 

Faktycznie n2o w bombiczce 8g ma wyższe ciśnienie(ok 120bar) niż kapsuła 12g co2 (60-80bar), przy czym dla regulatora (rega) to nie stanowi jakie ciśnienie mu mu dasz na wejściu (hp ma ok 200bar), on i tak na wyjściu da te 10-16 bar które ustawisz pokrętłem.

 

N2o lepiej sprawdza się zimą, bo rozprężanie tak nie spada jak w co2. Przy -10C na kapsule co2 można było oddać ok 10 strzałow, a na n2o ok. 20 - a to już jest spora różnica. N2o Jest na pewno czystsze, przez co reg i konwersja się nie syfią jak często w przypadku co2, a poza tym kapsułki są krótsze, dzięki czemu wejdą w kolbę gdzie na co2 brakuje tych 2 cm. Przy czym z racji mniejszej pojemności na kapsule n2o, latem jest mniej zauważalnie strzałów (ok 30-35) niż na co2 (50-55) - cały czas przy 11bar i ok 600fps.

 

Żeby strzelać z bombiczek n2o na mankraftowskim regu z przetoczką do kapsuł, musisz przerobić dupkę do kapsuł na krótszą (podłożenie czegoś w środku jest najprostsze, ale nie masz zysku ze zmniejszenia wielkości rega z adapterem). Ponadto trzeba lekko powiększyć otwór wokół szpilki przebijającej, bo kapsułki n2o mają szersze główki niż co2.

 

 

Z tym, ze jak się okazało, kolega Ritcheer ma taka klameczkę http://gunfire.pl/product-pol-1152201730-Replika-karabinu-KAR98K.html

W tym wypadku to kapsułki n2o faktycznie mogą rozdupczyć układ, bo tam nie ma żadnej redukcji i kapsuła jest podpięta bezpośrednio, tak jak i w replikach gbb na co2 - gdzie moc jest niby ~400fps, ale kilka pierwszych strzałów jest grubo ponad 550fps.

 

Wiatrówki wytrzymują niemal wszystko - co2, n2o, łącznie z hp (choć na tym przy dieslu czasem wybuchają), ale to wiatrówki. Widziałem kilka replik asg gbb przystosowanych na greengas, do których dano magi z co2 i rozwaliło w środku cylindry i prowadnice, a czasem jeszcze zamki kompozytowe połamało.

Link to post
Share on other sites

Nie jestem posiadaczem żadnej repliki na gaz więc nie do końca znam zwyczaje tutaj panujące. Wiem jednak że przy tym samym ciśnieniu powiedzmy te 11bar i 600 fps na 0,2 co daje 3,35J po załadowaniu kulki np. 0,4 energia wzrośnie pomimo tego samego ciśnienia. To rodzi pewne problemy dlatego czy dla dobra ogółu moglibyśmy posługiwać się joule'ami zamiast fps'ami? No chyba że przez swoją niewiedzę (nie ignorancje także będziecie w stanie wybaczyć) pominąłem to że na kulkę trafia zawsze ta sama ilość powietrza bo reduktor tyle daje ...?

Link to post
Share on other sites

Nie posługujemy się joulami, bo za dużo by było zabawy. Z resztą 2 czy 3 joule to różnica niewielka, ważne by było mniej jak 17j.

 

Podajemy raczej wyjściowy pomiar 600 fps na 0,2g, bo to jest jakby klasyczna moc snajperki - rodzaj napędu tu nie stanowi, energia kulka będzie taka sama niezaleznie czy wypchnie ją gaz czy powietrze.

Faktycznie, przy konwersjach gazowych, z racji właściwości rozprężeniowych tychże gazów, cięższe kulki nie tracą tyle prędkości wylotowej co w przypadku np. napędu sprężynowego czy aeg, mają więc większą energię - było to wielokrotnie podkreślane.

 

Przykładowo, mając 2 egzemplarze swd/l96: sprężynowe i gazowe, gdzie obydwa mają wyjściowo te 600fps/0,2g, po załadowaniu kulek 0,4g i ustawieniu hopa, sprężynowa replika pokaże na chrono ok 440fps natomiast gazowa - 500-520fps, zależnie od długości lufy.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie o tym mówię dlatego trudno porównać repliki jak 600fps nie równa się 600fps w przypadku gaziaków. Mi to w sumie nie przeszkadza ale ma duże znaczenie przy testach różnych kulek i jak ktoś z was będzie je robił proszę przeliczajcie wszystko na Joule, przynajmniej w testach kulek.

Link to post
Share on other sites

A po co przeliczać? Z mojego i nie tylko mojego doświadczenia wynika, że w replikach snajperskich, optymalnie jest mieć ok. 500fps prędkości wylotowej kulki, jakiej się docelowo używa, np. 0,4g. Dlatego, by to osiągnąć, replika sprężynowa musi mieć wykręcone ok 650fps na 0,2, a gazowa ok 580-600fps na 0,2g, w obydwu przypadkach energia będzie taka sama, ale ludzi już w oczy nie kłuje to 600+.

 

Z resztą energia energią, ale do mnie zawsze najbardziej przemawia test na butelce z szampana - ze snajperki, nawet przy 730fps i kulach 0,43g nie byłem w stanie jej rozwalić, ale pierwsze lepsze ak74 cymy, prosto z pudła i krótka seryjka na 0,28g, roznosi butelkę we drzazgi. Dlatego wole raz wyłapać ze snajpy i mieć siniaka, niż trafić pod seryjkę i męczyć się z trudno-gojącymi się ranami.

Link to post
Share on other sites

Miałem więcej nic nie pisać ale. Kurde nie liczą się jule ( głupota polityków mnie czsami w sprawach rozprządzeń broni aż frustruje) tylko j/cm kwadratówy oraz TKO ( z tego pierwszego przebijalność z tego drugiego siłę).

 

Można mieć 2 J i siłę 1000 paru J/cm kwadroatówy i miec 17 J i 2J/cm kwadratowy . Sama logika podpowiada, że to drugie mniej boli.

Link to post
Share on other sites

CezaryR o ile się nie mylę to wszyscy strzelamy z kompozytowych kulek kalibru około 6mm dla których wartość powierzchni się nie zmienia więc po co poruszasz temat J/cm2? Może zmieniliście kaliber podczas mojej długiej nieobecności, co chłopaki? Chyba nie bardzo rozumiesz o co mi chodziło, przeczytaj jeszcze raz o czym pisałem bo nie miałem żadnych zastrzeżeń do mocy replik, użyłem dżuli tylko do porównania. Sam jestem przeciwko ograniczaniu mocy snajperom. Jest jeszcze możliwość że to ja nie rozumiem o co chodzi w J/cm2, wtedy proszę o wytłumaczenie.

Edited by Spirit_
Link to post
Share on other sites

@Hesh

Ty sie lepiej pochwal jaki to maleństwo rof wyciąga. Magazynek ma już lipo 3,7v żeby nadążać z podawaniem?

Powyżej 25 nie sprawdzałem, ustawiłem na 18, więcej nie potrzebuje.

Lufke dam może 470 bo 510 za długa. Będzie sztos :)

Link to post
Share on other sites

Witam! Orientujecie sie moze, jakie ciśnienie należy ustawić w replice z konwersja mancraft, aby zasięg na kulkach 0,4 g wynosił około 100-120m (komora PDI,lufa prometeus, gumka systemy)

Uuu na tych kulkach to zapomnij, zwłaszcza że najlepsze 0,4g obecnie to valkeny, które też idealne nie są. By miec optymalną moc i zasięg, to ustaw 10,5-11bar, będzie ok 580-600fps na 0,2g i odpowiednio ~500 na 0,4g; więcej nie trzeba bo zasięg nie rośnie, za to rozrzut będzie większy.

 

Ogólnie nauka obsługi i regulacji konwersji MC bez chrona pod ręką jest raczej ciężka.

 

Na 0,43g Kalashnikov (w czasach ich świetności) i 500fps na nich na wylocie, udało mi się osiągnąć powtarzalne strzały rzędu 7-8/10 na 104m w klęczącą sylwetkę, niby kulka leci dalej, ale to już loteria.

 

120m zasięgu skutecznego to udało się chłopakom (nieoficjalnie) uzyskać na ceramice 0,67g i armacie 700fps+ chyba bez hopa.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie, to jest dobry powód by na BW8 nie przemieszczać się blisko dróg. Chłopaki z BlackWaters będą właśnie tam to testować, a zupełnym przypadkiem będą działać po drugiej stronie konfliktu. Swoją drogą, poza tym że na bank przyprawią o palpitację "rzeszę" ludzi, to ciekawe na ile psi każą im do skręcić przy chronowaniu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...