Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

Aaaa tak właśnie myślałem, tam nie zaglądam, brzydzę się portalem.

 

Pomysł prosty (w sumie jak wszystko w MC), ale wyciszy on tylko i wyłącznie odgłos uderzenia konwersji w głowicę cylindra, nie zaś sam odgłos strzału - to trzeba wyciszyć tłumikiem (sprawdziłem, działa, 4 kumpli strzela na moich tłumolach) lub tą wkładka ograniczającą nadmiar gazu.

Ja tam raczej osłabiam sprężynę która popycha konwersję, przycinam średnio po 1-1,5 zwoju. Wtedy wszystko działa miękko i płynnie, bez stuków.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gdzie jest jakieś info o tej uszczelce wyciszającej?

 

Na FB

13641272_1115237391871188_1130528082117871268_o.jpg

 

W ramach paranoi od początku wrzuciłem tam oring, jako "dodatkowe uszczelnienie" :icon_smile:

Tylko zamiast klejenia na CA lepiej jest wziąć tarczę na dremlu i podebrać trochę w obwodzie żeby oring sam się trzymał w miejscu a dodatkowo może być grubszy niż 1mm

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Jakby to kogoś interesowało - po pierwszych testach redukcji objętości cylindra wyszło mi 107 stabilnych strzałów z jednej kapsuły CO2 na 8 bar. Ostatnie 3 wzrosło na 9, potem szybko spadło. Poprzednio testowałem to wyszło mi 76 strzałów bez redukcji. Replika JG Bar 10 (vsr) generuje stabilne 550 fps. Replika ma lufę VSR 430mm, redukcję dobrałem do 8 barów - tj. 4,5 cm rurki (2200 mm3 redukcji ze wzoru).

 

Wnioski:

1. Stabilniejsze fpsy, w jednej serii wyszło mi ok 8 fps. Ale to jeszcze sprawdzę. Wariuje pod koniec kapsuły (w górę ostro potem w dół)

2. Dla różnych mas kulek są podobne wyniki - nawet temat o tym założyłem. Np. 0,2g generowało poprzednio 500 fps, to 0,4g w przeliczeniu Ek 550, teraz oba wyniki są bardzo zbliżone.

3. Uszczelkę wyciszającą spokojnie można dawać 14x1,5. Jest trochę lepiej.

4. Kultura pracy się poprawiła.

5. Wydajność Co2 znacznie się poprawiła! To sprawia, że naprawdę warto.

6. Celność - hmmm sprawdzę jeszcze, jakiejś wielkiej różnicy na razie nie odnotowałem.

Link to post
Share on other sites

Zimą będzie hpa w plecaku. Latem chyba nie ma sensu, dziś na strzelance poszło raptem 20 kul... Potem jeszcze sobie zerowałem lunetę na różnych kulkach (zasięg ok 85m). Powiedz mi Mendi jeszcze jak czyścisz SDiK - wczoraj jak rozkręcałem było w środku trochę piasku (rdza?), ale tylko na tych "czerwonych" częściach to zebrałem wacikiem. Igły nie czyściłem, ani rega - jego też trzeba rozkręcać? Czy wystarczy rozkręcić na części zestawowe i powierzchownie zebrać ten piach? I jaki tam smar dajesz, bo przyszło wszystko nasmarowane, mam 5 smarów różnego typu, tylko nie wiem który tu najlepszy?

Link to post
Share on other sites

Rega wykręca się z góry, jest jedna uszczelka, bodajże 22x1 lub 24x1 co jakiś czas pasuje wymienić. Wtedy masz dostęp do komory rega gdzie zwykle syf się zbiera z kapsuł. Dalej nie ma sensu rozkręcać, bo tam tylko jest sprężynka, szpilka i uszczelka.

Samą konwersję wyciąga się z repliki, wysuwa całkowicie trzpień mosiężny i czyści się trzpień oraz 3 oringi wewnątrz konwersji: 1 od czoła, 2 przy zaczepie (można ją rozkręcić, bo ma 3 elementy, ale zwykle nie ma potrzeby, oringi czyści się patyczkami do uszu).

Wszystko smaruje się oszczędnie, pędzelkiem, a smaru używam molibdenowego albo tł43.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pany, jaką długość ma standardowy regulator mancrafta z adapterem na kapsuły co2? Jest opcja usunąć nakrętkę regulującą ciśnienie i zastąpić ją śrubą na imbus i ile w ten sposób można uzyskać mm mniej? Adapter pod n2o o ile powinno się skrócić?

Link to post
Share on other sites

Faktycznie

Pany, jaką długość ma standardowy regulator mancrafta z adapterem na kapsuły co2? Jest opcja usunąć nakrętkę regulującą ciśnienie i zastąpić ją śrubą na imbus i ile w ten sposób można uzyskać mm mniej? Adapter pod n2o o ile powinno się skrócić?

Faktycznie wymiary podałem 2 strony wcześniej, można też zczytać z fotki.

Zastępując pokrętło samą śrubą zyskasz 3-4mm, natomiast dupka pod kapsuły n2o jest o 18mm krótsza od tej pod co2.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym zamontować adapter CO2 i regulator w kolbie w taki sposób, żeby regulator i manometr był od strony trzewika kolby. Inaczej się nie da z powodu wymiarów kolby, która zwęża się w kierunku szyjki. Trzeba zapewnić możliwość wyjmowania adaptera w celu wymiany naboju. Dlatego wężyk powinien mieć zapas długości conajmniej 1,5x długości adaptera.

Pomyślałem, żeby wykonać w kolbie otwór na adapter o takiej średnicy ( 25+ 2x4 +1mm) żeby zmieścił się tam adapter z owiniętym wokół niego wężykiem. Wężyk powinien przylegać do adaptera, żeby nie było problemu z wsuwaniem go do kolby.

Czy ktoś próbował ukształtować wężyk tak, żeby nadać mu kształt sprężyny o kilku zwojach, bez załamania wężyka i osłabienia go? Może da się to zrobić na ciepło/gorąco, tylko w jakiej temperaturze?

Link to post
Share on other sites

Pytanie :

 

Jakie jest generalnie zastosowanie zaworu bezpieczeńśtwa ?

On upuszcza gaz, gdy ciśnienie przekroczy daną wartość ... ale to chodzi bardziej o to, żeby czegoś nie zniszczyć, czy tym można ustawić maksymalne ciśnienie podczas strzelania niwelując skoki fps ? Na stronie MC nie są zbyt wylewni.

 

No i cały czas mam skoki ciśnienia na manometrze .... czasem wskazówka pokazuje wiecej, czasem mniej, to jest mój główny problem.

Igła sie też odkształciła, jak na zdjęciu wklejonym pare postów wcześniej - ale to jakoś raczej na nic nie wpływa - mam wrażenie.

 

 

Dlaczego kapsuły MOSA są do dupy ? :icon_smile:

 

Aha, ktoś pisał o mitycznych 120 metrach.

WG mnie to ultra ciężkie do osiągnięcia.

 

Osobiście jak dla mnie granica zasięgu i celności w moim przypadku

(trzy chude drzewka obok siebie - trafiam w nie powiedzmy 70% razy guarderami szarymi 0,4 - taka symulacja strzelania do oddziału, w jedno drzewko to może 40% celności, ale podobno te kulki sa do dupy)

.....toooo :

rdhzNGo.jpg

Edited by grpi84
Link to post
Share on other sites

Pytanie :

 

Jakie jest generalnie zastosowanie zaworu bezpieczeńśtwa ?

On upuszcza gaz, gdy ciśnienie przekroczy daną wartość ... ale to chodzi bardziej o to, żeby czegoś nie zniszczyć, czy tym można ustawić maksymalne ciśnienie podczas strzelania niwelując skoki fps ? Na stronie MC nie są zbyt wylewni.

 

No i cały czas mam skoki ciśnienia na manometrze .... czasem wskazówka pokazuje wiecej, czasem mniej, to jest mój główny problem.

Igła sie też odkształciła, jak na zdjęciu wklejonym pare postów wcześniej - ale to jakoś raczej na nic nie wpływa - mam wrażenie.

 

 

Dlaczego kapsuły MOSA są do dupy ? :icon_smile:

 

Aha, ktoś pisał o mitycznych 120 metrach.

WG mnie to ultra ciężkie do osiągnięcia.

 

Osobiście jak dla mnie granica zasięgu i celności w moim przypadku

(trzy chude drzewka obok siebie - trafiam w nie powiedzmy 70% razy guarderami szarymi 0,4 - taka symulacja strzelania do oddziału, w jedno drzewko to może 40% celności, ale podobno te kulki sa do dupy)

.....toooo :

 

 

Słabo Ci wyciąganie wniosków idzie i w jakieś bajki wierzysz, pewnie z zagrody dla zielonych lub z ryjbuka, bo w działach snajperskich takich cudów nie uświadczysz.

 

1. Zawór bezpieczeństwa, jak nazwa wskazuje jest dla bezpieczeństwa, po to żeby ci skok ciśnienia nie rozwalił węży i uszczelek. Jeśli masz skoki ciśnienia na regu, to znaczy że jest zasyfiony wewnątrz i nie domyka się. Trzeba przeczyścić. Nie napisałeś jakiej konwersji używasz, jakeigo rega, ani czym zasilasz, ale obstawiam SDIK i kapsuły co2.

 

2. Kapsuły MOSA są penisowe, bo mają wewnątrz sporo syfu, który brudzi rega i konwersję, a poza tym nigdy nie dawały tylu powtarzalnych strzałów co Umarexy, Nuprole czy od biedy Crossmany (te miewają zdeformowane główki i duuuzo syfu).

 

3. Nikt tu nigdzie nie napisał, że ma 120 m skutecznego zasięgu. To jest osiągalne, a jakże, ale jedynie na kulkach ceramicznych (w odpowiedniej wadze i cenie). Mi na 0,43 i 0,45g udało się osiągnąć max. 104m skutecznego w klęczącą sylwetkę z powtarzalnością 7-8/10. Przy czym zwykle strzały oddaje się na max. 80-90m, bo tak pozwalają warunki - rośliny i wiatr.

 

4. Guardery szare 0,4g nie są do dupy, niektórzy je chwalą bo teraz trudno o coś na prawdę dobrego, ale wiele replik ich nie lubi, a w porównaniu do starszych guarderów, piaskowych czy też pomarańczowych, to te szare latają biednie.Przynajmniej nie puchną, to teraz spory plus.

Link to post
Share on other sites

Zastanawia mnie, czy tlumik plomienia ma wplyw na tor lotu kulki.

Ja mam w swoim otwory, a najlepsze, że po dokreceniu są ułożone niesymetrycznie wzgledem horyzontu.

Jakieś teorie ?

Jeśli masz nadmiar pędnika względem lufy i przy okazji lufa kończy się jakoś dziwnie względem tłumika, to faktycznie mogą (choć nie muszą) być zawirowania.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Panowie,

 

powiecie mi dlaczego regi mancraftów sa be do HP? Tj konwersji semi ałto? Bo wszyscy dzwonią o ninja lpr, ale chyba ciężko dostać obecnie, jakieś laternatywy? Może chłopaki z mancrafta robią coś z tym żeby mieli lepsiejsze regi? Albo może zrobią rega pod te hamerykańskie wężyki?

Link to post
Share on other sites

Czołgiem!

Pany problema mam :)

Pacjent - SR25 PJ

Operacja - przeszczep konwersji V2 Macraft

Problemy są chyba nawet dwa. Jeden oczywisty, drugi mniej. Pierwszy polega na róznicy w wymiarach V2 i V2 long. Otóż po złożeniu wszystkiego do kupy komora HU lata jak żyd po pustym sklepie. Nie wsadziłem jeszcze dedykowanej dyszy, która powinna być przy takiej operacji, ale moje "obawienia" wiążą się z tym, na czym ma się owa komora oprzeć? Na dyszy?

Drugi problem związany jest z kolbą. A raczej śrubą, która kolba jest przykręcona. W związku z innymi wymiarami GB zwyczajnie nie sięga BG. Jest na to jakiś patent?

 

Pozdrawiam cieplutko :)

Link to post
Share on other sites

Kwestia ich przepustowości i odświeżania, o ile np valken na małej dawce pewnie wyrobi to nie ma szans aby gbb czy na dużej dawce valken został obsłużony.

 

Czyli to jest sprawa konstrukcyjna? W sumie chłopaki z MC mogliby ogarnąć taki reduktor, na przyszłość, oraz żeby być konkurencyjni... Zaplecze mają :)

Link to post
Share on other sites

Możliwe że tak, jednak te reduktory były robione pod zwykłe konwersje gdzie jest czas na wolne odświeżanie, no i są trochę kapryśne.

Mancraft miał zrobić reduktor hi-flow osobno droższy no ale do tej pory go nie ma, więc niestety zostają tylko droższe rozwiązania. Ja mam ninję są też inne regi no ale o to trza pytać się spajdy i verba007 bo nie macałem innych i nie chcę podać złej nazwy.

Link to post
Share on other sites

Ninja LPR i RedlineAirsoft LPR to sa te same reduktory. Jedne z nowszych to Redline SFR lub Storm od Wolverina.

Kompletną nowością jest obecnie teztowany prze ze mnie reduktor Valkena 60-250psi. Nada sie do MC, Daytony i silniki HP.

 

Ktoś tam strzelał z Valkena w wawie na regu od MC ale jak to chodzilo tocnie mam bladego. Raczej nie wroze rewelacji na full auto przy 20 do 30rps. Napewno cisnienie spadalo z braku przepustowosci.

 

Obecnym minimem do dwuzaworowcow jest ninja LPR lub Storm.

Link to post
Share on other sites

Bardzo mnie interesuje reg działający przynajmniej do 160psi, setup który mam na PDIK potrzebuje 140psi w przeliczeniu na energie 550 fps przy lufie 6,20. Niektóre milsimy pozwalają mieć 650 fps na semi. Musiałbym wymienić wąż na mambe albo macroline... ale z tym da się żyć.

 

Mancraftowy robi, po drobnej interwencji w zawór bezpieczeństwa ale chętnie widziałbym alternatywę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...