Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Sprawiłem sobie reduktor empire, ło taki ło: http://www.mrsport.p...-ASA-onoff/3131

Używkę, lekko modyfikowaną, przez co miała już gwint (bodajże 10mm)w który wkręcić można króciec lub szybkozłączkę pod wężyki. Ja wkręciłem na razie króciec pod wąż 4mm.

b1680727c9bc585emed.jpg

 

35bfb461732d6582med.jpg

 

Ustawiłem na 175 psi, co daje ok.12,4 bara i 616 fps na 0,2g w mojej replice. Postrzelałem trochę, fps stałe a wskazówka lekko drga, nawet przy szybkim palcu.

Co mi się w nim podoba:

- ma regulacje do 300 psi, choć mi potrzeba tak 160-200, to większość regów hp oferuje max 120psi.

- jest pękaty, ale krótszy od mankraftowskiego, no i lepiej wykonany,

- ta wajcha, która odcina i wypuszcza z rega gaz, majątek - elegancko można rozładować i zabezpieczyć replikę i odkręcać rega z butli,

- schowane pokrętło regulacji, które łatwo można zakleić nalepką i zrobić taki tournament lock.

 

Ból jest jednak taki, że adapter na kapsuły jakoś się nie bardzo chce uszczelniać w tym regu empire. Kwestia budowy przetoczki, albo gniazda rega.

 

Póki co nie pozbywam się rega mc, po dłuższym użytkowaniu zdecyduję który zostawić.

I jak ten reg ? Lepiej niż mancraft?

 

Jest jakaś różnica z tą nową górą rega od mancrafta? Testował ktoś?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam wszystkich,

Mam następujący problem z moim mancraftem. Kiedyś udało mi się zakupić używaną konwersję SDiK w standardzie aresa. Po pewnym czasie jednak dorwałem vsr w dobrej cenie więc postanowiłem zamontować konwersję do tejże repliki. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że wszystko działa. Problem był tylko z dyszą, której to gwint musiałem owinąć taśmą aby nie odkręcała się od cylindra. W późniejszym czasie zakupiłem jednak dyszę do VSRki. Po docelowym złożeniu repliki, siedziały w niej następujące części: komora AA, lufa PDI oraz gumka maple diamond, którą przyciąłem w taki sposób aby można było ją nałożyć na lufę bez przerabiania lufy. Replikę przestrzelałem i stwierdziłem, że zasięg oraz skupienie są bardzo dobre. Niestety gdy przyszedł czas na czyszczenie lufy, myślałem, że dostanę zawału. W lufie znajdowało się dużo białego osadu a po wyczyszczeniu go zauważyłem dużo mikro rysek przy okienku lufy. Od strony wylotowej lufa nie posiadała żadnych rysek. Po ponownym złożeniu repliki w celu zobaczenia czy mogę wyrzucać już moją lufę, okazało się że replika nie straciła na celności, kulki leciały nadal tam gdzie chciałem. Początkowo myślałem, że to wina kulek (Guardery i Specny 0,4) dlatego zakupiłem BLS 0,45. Osad jak by mniejszy ale niestety nadal występuje i pojawia się już po kilku strzałach. Przy porównywaniu mojej repliki z inną, również posiadającą mancrafta, okazało się, że osiągi są mocno zbliżone, natomiast moja replika była o wiele bardziej głośna.

Czy ktoś jest mi w stanie pomóc? Czy wina może stać po stronie konwersji, która jest przeznaczona do innej repliki? Będę naprawdę wdzięczny za wszelkie informacje :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...