Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam Forumowiczów .

Jest możliwość tuningu G36 (dla wtajemniczonych G608-2) wersja long???

Jeśli tak to czy da się .... np mam 2 opcje :

1.dla polepszenia osiągów tzn troszkę wiecej fps-ów i większy zasięg (do 300zł )

2.na przerobieniu "Pół" Karabinu Snajperskiego.(do 350 zł)

 

Nie znam się na tym co by było lepiej kupic lufe czy gumki ...

POZDROWIENIA

Link to post
Share on other sites

TYLKO JEŚLI TO JG

 

Siema

 

opcja nr1 to najlepiej zrub tak:

- na starcie cylinder

- tłok

- gumka

- uszczelnij ją

- i kub tak na oko kulki MADBULA 0.25-0.28g powiny byc dobre.

 

 

 

Jak na opcje nr 2 to trzeba by wymienic:

- na starcie cylinder

- tłok na jakiś lepszy od tego co jest w środku

- prowadnice do sprężyny na metalową

- lufę na prec (Guardera)

- gumkę

- sprężynę M120 - M130 (Spytaj kogoś ale V3 powinien to wytrzymac)

 

POZDRAWIAM.

 

P.S.

 

JAK byś miał problemy żeby to złożyc i rozłożyc to napisz do mnie, chętnie pomogę.

Edited by lazanek33
Link to post
Share on other sites

Tak jak koledzy wspominali precka, gumka i dobre kulki, różnicę zauważysz od razu, jeżeli to dobrze założysz,

Ale nie wiem po co miałbyś wymieniać tłok :zastanawia:

 

"TYLKO JEŚLI TO JG"

"(dla wtajemniczonych G608-2)"

lazanek33 te G608 to oznaczenie produktów JG z serii G36.

 

"JAK byś miał problemy żeby to złożyc i rozłożyc to napisz do mnie, chętnie pomogę."

 

Ta? Z twoją pisownią nie powierzyłbym ci mojej i cudzej repliki.

Link to post
Share on other sites

TYLKO JEŚLI TO JG

 

Siema

 

opcja nr1 to najlepiej zrub tak:

- na starcie cylinder

- tłok

- gumka

- uszczelnij ją

- i kub tak na oko kulki MADBULA 0.25-0.28g powiny byc dobre.

 

 

 

Jak na opcje nr 2 to trzeba by wymienic:

- na starcie cylinder

- tłok na jakiś lepszy od tego co jest w środku

- prowadnice do sprężyny na metalową

- lufę na prec (Guardera)

- gumkę

- sprężynę M120 - M130 (Spytaj kogoś ale V3 powinien to wytrzymac)

 

POZDRAWIAM.

 

P.S.

 

JAK byś miał problemy żeby to złożyc i rozłożyc to napisz do mnie, chętnie pomogę.

 

 

po pierwsze to kolega zainwestuj z słownik :)

 

 

po 2 nie mam pojęcia po co zmieniać cylinder :zastanawia:

 

Witam Forumowiczów .

Jest możliwość tuningu G36 (dla wtajemniczonych G608-2) wersja long???

Jeśli tak to czy da się .... np mam 2 opcje :

1.dla polepszenia osiągów tzn troszkę wiecej fps-ów i większy zasięg (do 300zł )

2.na przerobieniu "Pół" Karabinu Snajperskiego.(do 350 zł)

 

Nie znam się na tym co by było lepiej kupic lufe czy gumki ...

POZDROWIENIA

 

 

nie zrobisz z tego para snajperki za 300zł.

 

Za to za 300złotych mozna zrobić z tego bardzo dobrze i daleko strzelająca replikę.

 

 

Po pierwsze lufa precyzyjna i to coś klasy systema lub wyżej. Może być nawet używka jakz najdziesz odpowiednią w komisie na forum lub na allegro.

Do tego gumka systemy.

 

Dodatkowo sprężyna guardera lub systemy m120, jakaś solidna głowica tłoka (sam mam metalowego elementa i jest całkiem ok).

Dorzucamy do tego metalowe łożyska kulkowe 7mm (chyba że starsza seria giety to 6mm ślizgi)i starczy.

 

Jak ktoś mający pojęcie o tym poskłada to i wypodkładkuje to będzie git ;)

Link to post
Share on other sites

- precka systemy (150pln)

- gumka guarder (25pln)

- m115 element (30pln)

- łożyskowana prowadnica sprężyny Ultimate (35pln)

 

Możesz się jeszcze pokusić o jakiś pełny cylinder;)

 

No i zainwestuj w porządne kulki (G&G/KSC PERFECT) ;)

 

Pozdrawiam

 

P.S.

 

Powinno być koło 410fps;)

 

A jak nie chcesz otwierać GB to wrzuć preckę promyka/km heada i gumkę guardera ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam taką samą replikę jak założyciel tematu( g608-2 tyle ,że tu poprawka bo nie jest to wersja long tylko K). Mam już preclufkę(CA) i gumkę Guardera. Wsadziłbym mocniejszą sprężynkę ale boję się czy gearbox nie będzie za mocno obciążony taką np 120. W sumie to chińczyk i wlałbym go nie zajechać w jeden sezon.

Co mógłbym włożyć aby za mocno nie obciązać gearboxa, a podbić osiągi. Byłoby super jakby się udało przełamać 400fps (401 i jestem happy )

Edited by kosiniak
Link to post
Share on other sites

Łożyskowana prowadnica sprężyny + m115 Element. Jak masz szczelny układ cylindra to będzie powyżej 400;) (ja na niej bez łożyskowanej prowadnicy i bez BU zrobiłem max 425-430fps ;) )

 

M120 ten GB wytrzyma, tylko prowadnica wygląda na stockowym springu jakby nie chciała długo chodzić...

Link to post
Share on other sites

W moje gitce JG jest wymieniona sprężyna na M130 i nic ponad to, replika nie wie co to ogień pojedynczy ;) służy jako broń wsparcia, nie pamiętam ile w drumie mieści się kulek, wiem że wystrzeliła już bardzo dużo kompozytu ( parę worków po 1kg) ostatni przegląd wskazywał na lekkie zużycie tłoka.

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat z moim pytaniem.

Chciałbym wymienic sobie w Giecie (G36C od JG) lufę na preckę, ale na dłuższą niż fabryczna.

Z tego co udało mi się doczytać, to bez ingerencji w Gear Box (wymiana cylindra) mogę założyć maksymalnie 30cm lufę.

Orientuje sie ktoś, czy na przykład taka lufa podejdzie do mojej giety: http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria_lufy_precyzyjne/lufa_precyzyjna_6_03mm_do_m733_m933_src-128.html ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
W moje gitce JG jest wymieniona sprężyna na M130 i nic ponad to (...)

 

No właśnie. Ktoś wie ile jest w stanie pożyć gearbox JG z taką sprężyną bez wymiany zębatek i łożysk?

 

Kombinuję nad wstawieniem takiej właśnie sprężyny (130), ale bez wymiany łożysk (chyba przede wszystkim), prowadnicy sprężyny, tłoka i głowicy tłoka wydaje mi się to pewnym morderstwem GB.

 

 

P.S.

Rozumiem, że "chińszczyzna na wynos" jest w dużym stopniu nieprzewidywalna i w różnych replikach takie same zespoły miewają różną żywotność, ale może w tym wypadku da się jakieś ściślejsze informacje wyłuskać.

 

 

 

Wiem, że to nudny typ pytań, więc z góry dziękuję za info.

Link to post
Share on other sites

To i ja się podepnę :)

Mam G608-4 JG a w niej M120 Guardera, preckę Madbulla, gumkę Systemy i nową prowadnicę sprężyny.

Co jeszcze najlepiej wymienić, by po kilku(dziesięciu, nastu) tysiącach kulek nie posypała mi się?

I co najlepiej wstawić by jeszcze polepszyć osiągi, niekoniecznie maxując fps-y?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Teraz to już bym tylko nad wytrzymałością pracował, nowe zębatki ( koniecznie najlepszej jakości). Mógłbyś też głowicę tłoką wymienić. Po za tym dystanser doda ci ze 1.5 -2.5 m zasięgu i polepszy o jakieś 10% skupienie ( też najlepszy jaki jest). Pamiętaj też że sporo zależy od kulek, żeby w twoim przypadku otrzymać najlepszy stosunek siła/celność polecam kulki 0.25g ( i tu nikogo nie zaskoczę: też koniecznie najwyższej jakości ( np. G&G)). A po za tym ( chyba że masz) przydałby ci się kolimatorek.

Link to post
Share on other sites

Panowie... żeby uciąć jakiekolwiek pytania:" Co jeszcze wymienić?" Gienia ma bardzo fajne (oczywiście w tej cenie) zębatki i tych raczej bym ich nie wymieniał, zwłaszcza przy sprężynach rzędu sp 120. Tuning ok 400 fps ze spokojem można na sprężynie sp110 Guardera wydusić i to bez żadnych borków. Nie ruszałbym zarówno cylindra jak i głowic (bo i po co??) Co najwyżej ładnie uszczelnić teflonem głowicę cylindra, wymienić o-ring na głowicy tłoka i voila. Natomiast co można wymienić, bo nie grzeszy wytrzymałością to na pewno prowadnica sprężyny (co prawda za dużych obciążeń tam nie ma, ale już połamane "skrzydełka " zdarzało mi się wyjmować), tłok do najmocniejszych również nie należy i tu pokusił bym się na tłok SHS z metalową szczęką (tanie i mocne rozwiązanie). Silnik również zbyt mocny nie jest, więc albo wymiana silnika (jakiś z serii ak od cymy) albo wymiana baterii (lipo 7,4 daje rade i się mieści w chwyt nawet G36C). Dyszę również dał bym inną( teraz ciekawe się pojawiły na Taiwanie bodajże SHS-długością podejdą i kosztują "grosze") Do tego wiadomo- lufa precyzyjna i gumka hopa+ewentualny teflonfix (komora giety jest już dosyć ciasna i nie na każdej lufie jest teflon wymagany). Nie wiem dlaczego tak na tego guardera się uparliście (osobiście nigdy nie miałem- Systema user only :P) ale skoro Wam pasuje to ok. Łożyska tylko dla chętnych- te z tworzywa mają jedna niezaprzeczalną zaletę- są ciche. Oczywiście jak ktoś chce to kulki 7mm i dobrze jest żeby w gnieździe się nie obracały. Reasumując, aby nasza gienia legitymowała się mocą rzędu 400 fps i nie rozsypała po pierwszej "walce" proponuję wymienić:

 

-sprężyna guarder SP110

-tłok na SHS z metalową szczęką

-prowadnicę sprężyny na jakąkolwiek wzmocnioną +łożyskowanie

-silnik z serii ak od cymy lub baterię na lipo (albo to i to)

-okablowanie na modelarskie + wtyczki t-connector

-dla maniaków jakiś prosty mosfet

-dysza na uszczelnioną (SHS podchodzi, ewentualnie dysza od auga +piłowanie czoła prowadnicy)

-łożyska, jak ktoś bardzo chce

-gumka hopa (wiadomo... dla każdego cos innego wg uznania, ja śmigam na systemie i nie narzekam)

-lufa precyzyjna- j/w

-doszczelnienie, dopieszczenie całości

Edited by rodnath
Link to post
Share on other sites

@Ryba1993, ten zestaw ftk to bym sobie odpuścił. Wysokich lotów to on nie jest. Dysza pewnie standardu CA, czyli za krótka. Cylindra nie ma sensu wymieniać. Jakoś części hurricane mi się dobrze nie kojarzą. Rodnath opisał ładnie najlepszą opcję tuningu, chociaż ja bym łożyska jednak wymienił, bo abs'owe są ciche ale mi się szybko wytarły i przestały być ciche i u mnie stockowy tłok już przemielił mnóstwo kulek (1,5 roku lata), a tak z 15k na 120 guardera i lipo 11,1 i jest tylko lekko zużyty, ale dla pewności wymienić nie zaszkodzi :) .

 

Baterii firefoxa też nie polecam - do mnie trafiają często drużynowe na ładowanie to mogę powiedzieć, że każdy jest inny :) najlepiej działają te kupione mniej więcej rok temu. Te najnowsze różnie. Do jednego wejdzie trochę mniej, do jednego trochę więcej (rekord - stick 9,6 1500 mAh - ładowarka wbija w niego 2700 mAh i trzyma naprawdę długo), na zimnie średnio działają.

Link to post
Share on other sites

Podpinam się. W koszyku mam:

 

 

G36KE [JG0838]

660,00zł

 

Sprężyna Element M115

25,00zł

 

Gumka Hop-up silikonowa Guarder

30,00zł

 

Stalowa prowadnica sprężyny z łożyskowaniem v.3 Ultimate

35,00zł

 

Lufa precyzyjna 6.03mm o długości 363mm Madbull

110,00 zł

 

 

Co jeszcze?

Link to post
Share on other sites

Ale sprężyny guardera są specyficzne :) 110 guardera da więcej niż inna sprężyna 110.

 

 

Tylko z tą dyszą mi coś nie pasuje. Dysza shs do giety ma wg. krakmanów 24,4mm, dysza jg ma 25,2 a do aug 24,8. Krakmani źle zmierzyli czy jednak dysza nie podejdzie?

 

Też myślałem że będą problemy z dyszą, więc dla siebie zamówiłem z AirsoftPro (czechy)... Kumplowi doszczelniałem giete i zacząłem kombinować z dyszą od auga (nie pamiętam czy dysza Guardera czy CA). Chronowałem replikę zaraz po założeniu dyszy, jak i po zmniejszeniu dystansu pomiędzy komorą, a gb poprzez piłowanie skrzydełek (ok 0,7-1mm) Maszyneria pomiarowa nie wykazała żadnych zmian. Dlatego pokusiłem się o ten wniosek, że dysze od auga pasują. Oczywiście nie mam pewności co w gieni kolegi było już wymieniane (być może komora od CA była zamontowana??). W każdym bądź razie można mając odrobinę wyobraźni dopasować niewiele krótszą dyszę do naszej G36 jeżeli zajdzie taka potrzeba. Ja osobiście już bym nie zamawiał od czechów z tego prostego powodu, że koszt wysyłki jednej dyszy to jakieś 40 zł!!! Wolałbym tę z SHS i ewentualnie chwilę z pilnikiem. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...