Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki szkielet v.2 polecacie?


Recommended Posts

Z repliką G&G może być problem ze wstawieniem tego szkieletu - wg moich doświadczeń do g&g/toptech pasowały szkielety guardera lub ultimate`a - przy JG/GFC podejrzewam że może nie udać się upchnąć tego szkieletu w body.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites
  • Replies 301
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witajcie,

W niedalekiej przyszłości planuje zakup szkieletu v2 do mojej repliki. Docelowo wszystko będzie pracować na sprężynie 130-140 a moim priorytetem jest bezawaryjność całego układu. Na placu boju w sumie zostały 3 opcje. Szkielet KWA, oraz CNC SHS i Core. Który z nich będzie najlepszą opcją? Czy jest coś jeszcze w PL godne polecenia w cenie ~500zł?

Edited by Marrcinek
Link to post
Share on other sites

Ja polecam szkielet CNC Core ma duże wzmocnienia. Jednak trzeba zrobić kilka modyfikacji:

1.podpiłować zwalniacz magazynka (szkielet ma grubszy dol)

2. zaokrąglić kąt dosyłacza dyszy.

3. W przypadku montażu ascu należało zeszlifować na kąt prosty zaokrąglenie przy kostce stykowej u góry.

4. Należy na górze cylindra i dole nałożyć 1 warstwę taśmy izolacyjnej, gdyż szkielet ma minimalny luz w tym miejscu.

 

U mnie szkielet pracuje z m170 i ściętymi 4 zębami na zębatce tłokowej co daje mi równe 518fps.

Moja konfiguracja:

ASCU gen3+, Szkielet Core CNC, łożyska KA, silnik systema magnum, zębatki core 13:1 (z 4 ściętymi zębami na zębatce tłokowej), dosyłacz combat Squad,

dysza JBU, cylinder typ 0 core, glowica tloka alu core, tłok BFT energy, głowica cylindra core, prowadnica sprężyny shs, komora KA, gumka systema energy, lufa prometheus 363mm, LiPo 14.8V, sprężyna m170 core.

Daje to kosmiczna reakcje na spust. (W karabinie zaprogramowane jest tylko semi)

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim czuć, że podskoczyła minimalnie reakcja na spust, a poza tym przy używaniu takiego akumulatora przy takim przełożeniu zębatki mogą zacząć naciągać tłok zanim on powróci. Na semi przy ascu co prawda ma to małe znaczenie ale wolałem to zabezpieczyć w ten sposób.

Link to post
Share on other sites

Dlatego speedy do tuningu na rof nie stosuje się mosfetów/układow z aktywnym hamulcem.

Szkoda energi na zatrzymywanie silnika po każdym strzale.

To co zrobiłeś w tym gearboxie nie ma najmniejszego sensu. 13:1 + sp130+ 11,1V i masz to samo a przy tym nie męczysz wysokim napięciem ASCU.

Link to post
Share on other sites

Uwierz mi że to jest najlepsza możliwa konfiguracja i to co podałeś mam w innym karabinku (dokładnie w AK) i czuć przy nim, że ta reakcja nie jest tak szybka jak w tej konfiguracji.

Mosfet z AB musi być, dlatego że przy tym co mam na semi karabinek by mógł strzelić kilka strzałów na semi zanim silnik straci moc.

ASCU daje nie tylko możliwości programowania, ale bardzo łatwo jest w nim zrobić krótki spust, co bardzo mi się przydaje, gdyż strzelam tylko semi i jest dużo wygodniejsze strzelanie z krótkim spustem.

ASCU przy mojej konfiguracji nie męczy się i po 1000 kulek wystrzelonych rozłożyłem szybko gearboxa żeby sprawdzić i było tylko lekko ciepłe, kable to samo, silnik to samo.

Edited by -=speedy=-
Link to post
Share on other sites

Dlatego speedy do tuningu na rof nie stosuje się mosfetów/układow z aktywnym hamulcem.

Szkoda energi na zatrzymywanie silnika po każdym strzale.

To co zrobiłeś w tym gearboxie nie ma najmniejszego sensu. 13:1 + sp130+ 11,1V i masz to samo a przy tym nie męczysz wysokim napięciem ASCU.

 

To nie jest to samo. Przy ścinanych zębach tłok ma do pokonania krótszą drogę i strzał następuje szybciej. Jest to zaleta przy tuningach na rof. I nie jest to coś co speedy wymyślił tylko sprawdzona metoda stosowana od dawna. Wyszukajcie sobie frazę: short strocking.

 

Co do mosfetu, jak ktoś kosi tylko auto to nie jest potrzebny AB. Ale przy setupach: mocny silnik i mocna batka, do semi jak najbardziej się przydaje, a jest nawet wskazany.

Link to post
Share on other sites

Zaletą SS jest też mniejsze zbijanie się sprężyny? Bo to by było chyba dość logiczne.

 

Ale żeby nie było za dużo offtopu to mam takie pytanko: Czy ważna jest firma szkieletu(chodzi mi o szkielety wycinane przy pomocy tokarek CNC), czy to jedno i to samo(przynajmniej na chwilę obecną)?

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie co do SS, bo mam w planach zrobić to w swojej m4. I mam pytanie bo wiem że m170 daje fps jak 130, ale jakie obciążenia działają na zębatki? Jak 170 czy 130 czy może coś pośrednio?

 

To zależy czy sprężyna o zwoju regularnym czy nieregularnym. Do ściśnięcia sprężyny o regularnym zwoju trzeba mniej więcej tej samej siły od początku do końca. Przy sprężynie o zwoju nieregularnym pierwszy odcinek jest łatwiejszy do ściśnięcia a potrzebna na to siła stopniowo rośnie.

W praktyce różnic w FPS między tymi dwoma rodzajami trudno się doszukać. Głównie pewnie dlatego, że nawet dwie sprężyny od jednego producenta i z jednakowym oznaczeniem mogą dawać różniące się wyniki. Myślę jednak, że nieregularna będzie tutaj lepsza przy SS.

 

W każdym razie, powracając do samego pytania. Ponieważ z zębatki tłokowej usuwasz zęby to niedociąga ona tłoka do samej prowadnicy. O ile to obciążenie będzie mniejsze? Powiedźmy, że usuwasz te 4 zęby, więc z ok 20kg potrzebnych dla M170 zostaje o 30% mniej. Wychodzi na to samo co M130. Zmniejszają się fpsy, obciążenia działające na gearbox ale jednocześnie zwolnienie sprężyny jest szybsze na 170 SS niż na 130 bez SS. Fpsy pozostaną porównywalne. M170 rozpręża się z większa siłą niż M130, dwa robi to na krótszym odcinku 11 zębów a nie wszystkich 15. Więc ROF wzrasta dosyć znacząco.

Przy czym takie cuda to się robi raczej już tylko jeśli planujesz ponad 30 strzałów na sekundę.

Na dłuższą metę to AEG w tym momencie zaczyna być tak samo nie ekonomiczny jak gazówka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...