Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki szkielet v.2 polecacie?


Recommended Posts

ile osób z powyższych wie w jaki sposób jest wykonany GB v2 metodą CNC ?

 

odpowiedz: jest to odlew tak czy inaczej tylko wykończony na centrum pionowym lub poziomym

 

najmocniejszy GB jaki spotkałem to KWA GX2

wytrzymałość GB zależy także od tego z jakiego materiału został wykonany i czy został bezbłędnie odlany jeżeli podczas odlewu w formie zostało powietrze nawet najlepszy materiał tego nie wytrzyma

Link to post
Share on other sites
  • Replies 301
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Te szkielety nawet kół bloku aluminium nie stały.

Są albo spiekane, albo odlewane, a następnie poddane frezowaniu. Przyjrzyj się czole GB od wewnętrznej strony.

Nie ma śladów po frezach, a jedynie chropowata faktura po jednym z w/w procesów. Nie zmienia to faktu, że są całkiem pancerne, choć kiepsko wykonane.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Mareq trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bo nie wiadomo ile ta mp5-tka leżała na magazynie przed zakupem.

Swoją drogą, to v.2 Cymy o którym wspominałem w styczniu dalej śmiga, a na wylocie cały czas jest ~400fps :> I kto mówił, że chiński ZnAl musi być beznadziejny.

I nawiązując do styczniowego postu - fakt - jestem kiepskim serwisantem, dlatego też szkielet g&p nie działał mi z komorą KA :)

Link to post
Share on other sites

Ok. Rozebrałem wczoraj swoją MP5. Gearbox ma łożyska stalowe ślizgowe 8mm. Od strony głowicy cylindra ma rogi wewnętrzne zaokrąglone. Tak samo jak to niektórzy podpiłowują pilnikiem, żeby zmniejszyć naprężenia w tych miejscach. Z tyłu jest miejsce na śrubę (nie ma jej). Ta śruba może regulować wstępne napięcie sprężyny. Pewnie jest to ten patent, o którym w swoim opisie wspomina Gunfire (regulacja FPS).

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Wita, chciałbym się poradzić jaki GB możecie polecić do M4 G&P MOE, pytam ponieważ stock zaczyna pękać:/. Szukam czegoś co wejdzie bez jakiś większych przeróbek i będzie pasowało z komorą G&P. Replika obecnie śmiga na m130 i raczej nic większego nie chcę wstawiać. Zastanawiałem się na gb retro arms ale nie wiem czy jest sens przy tej sp . Obecnie najbardziej skłaniam się do GB od Ultimate.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam,

 

O szkieletach JG z 8mm łożyskami słychać dużo dobrego, o szkieletach SHS'a wykonanych CNC też. Jestem Ciekaw czy ktoś ma i jest w stanie coś powiedzieć o takowym szkielecie od SHS'a :

 

http://www.asg.warszawa.pl/asg/gearboxy-i-ich-czesci/szkielety/p,shs-wzmocniony-szkielet-gearboxa-v-2-8-mm,24988.html

 

Może ktoś byłby w stanie podpowiedzieć czy lepszym wyborem jest powyższy szkielet czy też ten od JG:

 

http://www.asg.warszawa.pl/asg/gearboxy-i-ich-czesci/szkielety/p,jg-wzmocniony-szkielet-gearboxa-8-mm,7692.html

 

przy założeniu, że bebechy są głównie od SHS'a a komora od Prowina, pod sprężynę 120 może kiedyś 130?

 

A może jest coś lepszego w cenie do 100zł?

Link to post
Share on other sites

Nieprecyzyjnie się wyraziłem, chodziło o to że o szkieletach JG i SHS w CNC dużo dobyrych opinii a o tym SHSa z linku nie widzialem żadnych ;) porównać chcialem tylko te szkielety z linków bo jasne jest że SHS CNC to zupelnie inna liga ;)

Link to post
Share on other sites

Witam, mam małe pytanie odnośnie tych szkieletów od JG (ala KWA), mianowicie czy to ten szkielet?

 

https://jarmix-militaria.pl/kompletne-gb-i-szkielety-gb/wzmocniony-szkielet-gaearboxa-8-mm-jg-2?from=listing&campaign-id=19

 

I jak on ma się w porównaniu do tego szkieletu JBU?

 

https://jarmix-militaria.pl/kompletne-gb-i-szkielety-gb/jbu-wzmocniony-szkielet-gearboxa-ver-2-8mm?from=listing&campaign-id=19

 

Szukam teraz szkieletu, który by pociągnął spring M130, z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

szkielet ten z linku to nie jest ta kopia kwa, to jest ten pancerny. sam mam i uzywam go z sorbo i sp130 z borkiem juz dwa lata i smiga elegancko. Minusem jest mało miejsca na podkładkowanie. np. zebatki łożyskowane shs weszły ale po cudowaniu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...