Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Baterie do latarek taktycznych ICAM


Guest Kret

Recommended Posts

To może zostać w ostateczności uznane za zaśmiecanie, ale udało mi się właśnie kupić tanie baterie CR123A do latarki taktycznej a'la Surefire (nie wiem jakiej, bo mi Foka nigdy nie powiedział co on mi tak naprawdę sprzedał). Normalnie w moim mieście Gdyni tego typu baterie widziałem za około 18 - 25 złotych (w sklepach fotograficznych w detalu). Tym razem natrafiłem na baterie firmy Icam, które w detalu w centrum miasta w sklepie fotograficznym kosztują 12 złotych.

 

Niektóre sklepy internetowe (www.zielonysklep.com) mają TĘ BATERIĘ jeszcze taniej, bo po 8.90. Niestety nie znalazłem namiaru na dystrybutora ICAM na Polskę ale zgaduję, że to musi być dosyć tania alternatywa.

 

Jako że różnica na nawet jednej latarce jest spora (dwie baterie) a jak ktoś ma więcej latarek to już w ogóle, to myślę, że taka informacja może się komuś przydać.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Z nieba mi spadłeś Kret :D . Właśnie miałem założyć podobny temat.

 

Że można znaleźć różne tanie baterie to fajnie. Pytanie tylko czy spisują się one równie dobrze co droższe – czy na równie długo starczają?

Rozbieżność w cenie często jest bardzo duża.

 

Przykłady ciekawych ofert na allegro:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39197293

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38749806

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39526109

STREAMLIGHT po 11,90 :

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39222308

 

„Dziwnie” tanie(jak na taką markę) są również baterie SUREFIRE na military:

http://military.pl/s/m/SFSF123A.html

 

Ogólnie w tym wątku można by zamieszczać swoje opinie na temat baterii konkretnych marek(o ile różnice będą na tyle duże że użytkownicy w ogóle je dostrzegą).

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

ja zdecydowanie odradzam jakiekolwiek baterie Philipsa. potrafily pasc w kilka minut po wlozeniu do uzadzenia.

po roznych doswiadczeniach (glownie niemilych) zdecydowalem sie na uzywanie tlyko Duraceli i Energizerow. Moze tanio nie jest, ale nie musze baterii kupowac 20 szt. dziennie a przynajmniej wiem ze beda dzialaly.

Link to post
Share on other sites
T(...) latarki taktycznej a'la Surefire (nie wiem jakiej, bo mi Foka nigdy nie powiedział co on mi tak naprawdę sprzedał).(...)

 

SWATFORCE nr. kat. LT-TL0099PR1, o ile mnie pamięć nie myli :) . A propos na ile godzin pracy wystarcza Ci komplet baterii?

 

Natomiast co do meritum, zastanawiam się czy nie tańszą/wygodniejszą alternatywą byłoby zakupienie ogniw NiCad lub podobnych w tym standardzie wymiarowym?

 

Zakładam, że nikt nie próbował ;) .

 

Pozdrawiam

KZ

Link to post
Share on other sites

Natomiast co do meritum, zastanawiam się czy nie tańszą/wygodniejszą alternatywą byłoby zakupienie ogniw NiCad lub podobnych w tym standardzie wymiarowym?

Pozdrawiam

KZ

Ja się powoli skłaniam do ściągnięciu z BjSystem konwersji do latarki (na akumulator) i ładowarki do niego. Cena może i jest wysoka ale trochę mi szkoda wyrzucać tak często pieniądze na baterie, które starczają na mniej więcej godzinę świecenia.

Link to post
Share on other sites

 

Natomiast co do meritum, zastanawiam się czy nie tańszą/wygodniejszą alternatywą byłoby zakupienie ogniw NiCad lub podobnych w tym standardzie wymiarowym?

 

Zakładam, że nikt nie próbował ;) .

 

 

no nie do konca jest to tak, ze ogniwo 3,6V = kazde inne ogniwe 3,6V

 

prawdopodobnie proponowane przez Ciebie rozwiazanie nie bedzie mozliwe, albo latarka bedzie swiecic jak swieczka

 

chodzi tu o wydajnosc pradowa ogniwa - w katalogach jest to wyszczegolnione i podawane w amperach - np. do AEGa ogniwo napedowe musi miec min. 15A

 

wydaje mi sie, ze baterie CR123 maja baaarrdzzzoo wysoka wydajnosc i stad brak na rynku akumulatorow w tym rozmiarze - wprzeciwienstwie np. do wymiarow AA czy AAA.

 

rozwiazanie Surefire moze dlatego jest drogie, ze opracowali patent na takie ogniowo odnawialne - moze Dziki napisz cos wiecej o tym, lub daj linka

Link to post
Share on other sites

Trudno powiedzieć, bo używam jej teraz jako lampy błyskowej praktycznie. Najdłużej jak była w użytku to na LARPie więziennym we wrześniu, kiedy oświetlałem ludziom drogę przez piwnice - myślę, że z prerwami około 2 godzin. Łącznie nie więcej jak 5 godzin ciągłego świecenia. Baterie dostałem jeszcze od Foki i to była moja pierwsza wymiana.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Hargin, właśnie o kwestię wydajności prądowej mi chodziło ;) . Pytanie jeszcze brzmi o typy żarników w różnych latarkach, ale to trzeba byłoby raczej sprawdzać empirycznie.

 

Ergo pozostają baterie lub system wspomnany przez Dzikiego. A miało być tak pięknie... :lol:

 

Pozdrawiam

KZ

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...