Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy baterie do AEG mozna trzymac nierozladowana?


Recommended Posts

Takie male pytanko.

Zalozmy, ze postrzelalem sobie ktoregos dnia i nie "wystrzelalem calej baterii". Baterie wyjmuje z guna, ale bede jej chcial ponownie uzyc powiedzmy za tydzien.

Czy powinienem ja po wyjeciu rozladowac i naladowac za tydzien przed kolejnym strzelaniem, czy moze sobie polezec przez tydzien (albo dluzej) i moge ja potem znowu wykorzystac?

 

Chodzi mi po prostu o to czy taka nierozladowana bateria moze byc przez dluzszy czas przechowywana, poczym po jakims czasie znowu mozna ja spokojnie wlozyc i z niej korzystac (czy to ma wplyw np na zmniejszenie pojemnosci baterii, efekt pamieciowy albo jakies inne procesy wewnatrz zachodzace)....

Link to post
Share on other sites
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bateria jeśli sie nie myle nie używana traci dziennie 1% swojej pojemnośći. A czy po tygodniu bedziesz ja mogł dalej wsadzic i strzelac bez naładowania to zalezy od cibie ile kulek wystrzeliłes i od tego jakiej pojemności jest bateria, jezeli jest to mała (600 mAh) to raczej nie pociagniesz na niej przez dwie strzelanki jezeli jest to batria o wiekszej pojemnosci to czemu nie.

Link to post
Share on other sites

To, ze wystrzele mniej kulek powiedzmy za tydzien od naladowania i po lekkiej strzelance to raczej wiem, zastanawia mnie tylko czy trzymanie czesciowo naladowanej baterii przez ten tydzien czy dwa, jej nie zaszkodzi w jakis tam sposob.

Link to post
Share on other sites

Hmmm Andrzej to jak to jest? Zostawisz baterie rozladowana na dluzej, traci pojemnosc, spada ponizej 0,9 i jest do smieci... Czyli? Nie kapuje

 

 

Ja robie tak: po strzelaniu wyciagam baterie, odkladam i lezy sobie. Przed nastepnym strzelaniem (dzien wczesniej) rozladowywuje ja i laduje. Nie zauwazylem zadnego spadku pojemnosci liczac w kulkach.

 

Gdy korzystalem z baterii 1200mah to ladowalem ja mniej wiecej raz na miesiac i obslugiwalem nia 3 strzelania bez ladowania (wszystko zalezy od ilosci strzelanych kulek). Przy baterii 600 ladowalem przed kazda strzalnaka. Nowa baterie musze dopiero "rozpracowac".

 

Innymi slowy - ja trzymam baterie czesciowo naladowane.

Link to post
Share on other sites

no wlasnie, wydawalo mi sie dziwne, ze po kazdej strzelance trzeba od razu rozladowac baterie... Czyli jedynym warunkiem jest, aby przed kazdym ponownym ladowaniem ja poprawnie rozladowac, a przechowywac ja mozemy w kazdym poziomie naladowania...

Roger that :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Tak właśnie VAL.

No chyba że masz baterie niklowo-metaliczną, a tę możesz ładować bez względu na stan jej naładowania, czy to prawie cała rozładowana, czy połowa jest to nie ważne. Ale za to nicd cieszą się mniejszymi stratami energi gdy nie sa używane. Obydwa rodzaje mają wady i zalety i nic tego nie zmieni.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH!!

Link to post
Share on other sites

- bateria w ciagu kilku godzin traci kilkanascie procent ze swojej objętości "samo rozładowanie"

- bateria sama z siebie nigdy nie spadnie poniżej ~0,9v na Cele bo taka wartość jest przyjmowana jako "rozładowanie" chyba ze uzyjemy rozładowywarki lub specjalnego użądzenia.

- baterie mozna trzymac naładowaną tylko po co skoro w ciągu 10 godzin moze nastąpić samo rozładowanie nie straci wiele ale straci

- rozładowywac przed ładowaniem a ładować w nocy pzred stzrelaniem najlepiej "wolnymi" prądami wtedy bateria jest rano prawie na FULL naładowana

Link to post
Share on other sites

zrobilem eksperyment i trzymam od tygodnia nierozladowana baterie 8.4 600 maH. Raz na jakis czas sobie strzelam i dziala...Nawet nie zauwazylem jakiegos strasznego spadku szybkostrzelnosci, ale na pewno ktoregos dnia sie rozladuje do konca...

Link to post
Share on other sites
zrobilem eksperyment i trzymam od tygodnia nierozladowana baterie 8.4 600 maH. Raz na jakis czas sobie strzelam i dziala...Nawet nie zauwazylem jakiegos strasznego spadku szybkostrzelnosci, ale na pewno ktoregos dnia sie rozladuje do konca...

Val ja trzymałem baterie 8.4V 1300mAh nawet dwa tygodnie. Starczała mi na dwie pełne strzelania. Teraz jakoś wpadłem w fobie i wykonuje czynność rozładowanie/naładowanie przed każdym strzelaniem.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

troche nie zrozumialem sie w poczatkowych postach... czy moglbym tak zrobić: po strzelance moja beteria ma ok 50% swojej pojemnosci i czy lepiej jest ja zostawic tak nastepnie przed strzelanka rozladowac i naladowac czy (2 wariant) po strzelance ja rozladowac i pozostawic ja tak do nastepnej i przed nia ja naladowac??? prosze o odpowiedz bo sie troche pogubilem. pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Po pewnych juz doswiadczeniach moge powiedziec co nieco...

Przed strzelanka rozladowuje baterie do konca, poczym ja laduje. Po strzelance (czy bateria wyczerpana, czy tez nie) zostawiam ja w takim stanie jakim jest po to, aby tuz przed kolejna jatka (12-24 h) ja ponownie rozladowac i naladowac.

 

Takimi cyklami bawie sie od poczatku i jak na razie jest ok.

Sadze, ze nie ma problemu w przechowywaniu baterii naladowanej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...