Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mit długiej lufy.


Recommended Posts

No i niestety ale też nie. Na 3 replikach test jest bezsensowny, nawet I klasy. Dalej, strzelanie z imadła nie jest dobrym pomysłem, z niczego nie strzela się z "imadła" bo w imadle nie da się prawidłowo zamocować broni czy też repliki. Na 30m to po mojemu mniejszy błąd wyszedł by strzelając "ręcznie" ale z dobrej podpórki itp z zamocowaną optyką o sporym powiększeniu. Wtedy celownik nie pływa o więcej niż jakieś 0,5cm w każdą stronę. I sporo innych warunków. Ale mamy to co mamy i i tak KOMUŚ SIĘ CHCIAŁO.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jasne, za chęci oczywiście plus. Imadło już nawet można zastąpić specjalnym do broni itp...chodzi i tak o to aby lufa skierowana była bez możliwości zmiany położenia bo jednak miałbym większą pewność powtarzalności, ale nic taka moja opinia co do warunków testów, można przytaknąć można poprawić ale żelaznym elementem jest niezmienność pozostałych części wewnętrznych.

Link to post
Share on other sites

Ale strzelanie z cylindra typ 0 na lufach do niego za krótkich znowu zmienia wyniki na ich niekorzyść :icon_razz2:

 

No właśnie, to mi nie pasuje, możliwe że dlatego na tej 300mm Promyka, był taki rozrzut.

 

Ostatnio zmieniałem cylinder w MP5K cylinder z typ 1 (jakiś błąd był w zestawie Guardera) na stockowy TM strzelam że typ 3.

 

Kwiatuszek zniknął i podskoczyły fps'y ;)), od tej pory już w 100% uwierzyłem, że warto, zmienić cylinder na ten dostosowany do dł. lufy...

 

A pitolenie, że typ 0 przy lufie 20-30cm dam mi więcej fps, mnie dziwi :blink:

Srr., że tek troche OT :(

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

@CerberBP - Powtórzę Ci jeśli nie doczytałeś. Lufy były nowe, wyjęte pierwszy raz z opakowania.

Nie ma sensu wkładać repliki w imadła - wystarczy bipod i sztywna podpora pod kolbe. Repliki AEG - nie mają podrzutu. Po strzale nic się nie przestawia. Zresztą wyniki potwierdzają prawidłowość tej metody. Jeśli już to replika musi być jedna i ta sama, z tą samą sprężyną, gumką itd.

Ja sprawdziłem te lufy na cylindrze typ 1 bo taki mnie interesował. Jak masz chęć to sprawdź na innych typach - wszyscy będą bardzo wdzięczni.

Pewnie i tak za jakiś czas sprawdzę na innym cylindrze...ale najpierw test kulek i luf innych firm...

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu wkładać repliki w imadła - wystarczy bipod i sztywna podpora pod kolbe. Repliki AEG - nie mają podrzutu. Po strzale nic się nie przestawia.

Jak już to odrzutu.

I mają minimalny, ale jest niwelowany przez wagę repliki. Jakbyś wziął do ręki MP5K i strzelił to byś zauważył jak radośnie podskakuje.

Bipod i sztywna podpora nie są najlepsze, albo pozycja FT, czyli siedząca jaką stosowali niemieccy snajperzy podczas IIWŚ, albo miękka podpórka pod łoże czy też chwyt a kolba normalnie na ramieniu i pozycja leżąca, jeśli tylko potrafisz strzelać z leżącej to nic ci się nie rusza.

Link to post
Share on other sites

Nie było podrzutu po strzale bo odrzut może i jest gorszy ale jest na tyle mały ,że jak dla mnie pomijalny - z resztą mniejsza o nazwe. Bipod Harris ,ma na tyle miekkie mocowanie oraz sprężynowe stopki ,że tak czy siak zniwelował to co powstawało.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

No i obaj się mylicie.

To teraz pojechałeś po bandzie. Widać że nie stzrelałeś w życiu dużo ani z pneumatyków ani z palnej.

Repliki AEG jak typowe wiatrówki (co do zasady działania) mają odrzut i to "gorszy" niż broń palna. Dziła on w obie strony czyli w przód i tył po kolei dlatego też replik nie mocował bym broń boże w imadle.

Tak, AEG działa jak każdy pneumatyk, ale nie ta energia pocisku. Porównaj pojemności cylindra AEGa nawet długie V2 ze zwykłą, niezbyt mocną (czyli 7J) wiatrówką.

Odrzut w palnej działa w kierunku góra-tył, nie sam tył. Zaś w pneumatykach działa do przodu, zanim śrut opuści lufę i to jest najgorsze. Niepewny chwyt i mamy siewnik na tarczy. Ale i to da się obejśc, mam wiatrówkę, konkretnie Diana 54, która ma system antyodrzutowy, w skrócie działa wyśmienicie i na zawodach takie systemy są zaliczane do grona PCP, czyli wiatówek bezodrzutowych na powietrze.

Jak zaś pisałem wcześniej, w AEGu jest on niwelowany poprzez wagę samej repliki. Zaś odzrut góra-tył w AEGu jest wręcz marginalny, że nie brał bym go pod uwagę, nie ma tu pocisku który idelanie szczelnie przechodzi przez lufę.

Co innego mocno podkręcony gaziak, np. moje AW338, bardzo podkręcone ma widoczny, ale też nie za duży odrzut przy strzale. Ale jest to odrzut po wyjściu pocisku z lufy, nie uderzenia tłoka.

 

Bipod Harris ,ma na tyle miekkie mocowanie oraz sprężynowe stopki ,że tak czy siak zniwelował to co powstawało.

To nie ważne, każdy kto w życiu chciał celnie postrzelać, powie ci, że nigdy nie przestrzeliwuje się żadnej broni z dwójnogu. Takie rzeczy tylko w filmach i na discovery.

Link to post
Share on other sites
Widać że nie stzrelałeś w życiu dużo ani z pneumatyków ani z palnej.

 

Widzisz, reszty na razie nie czytałem, ponieważ wypiłem już trochę. Ale odniosę się do tego zdania. Otóż, widzisz, trenowałem strzelectwo pneumatyczne i palne również, wyczynowo prze lat kilka tzn ponad 3. I przestrzeliwanie broni NIGDY nie odbywa się z imadła bez amortyzacji odrzutu. Resztę mogę wyłuszczyć jutro, jak wytrzeźwieję.

Link to post
Share on other sites

I przestrzeliwanie broni NIGDY nie odbywa się z imadła bez amortyzacji odrzutu. Resztę mogę wyłuszczyć jutro, jak wytrzeźwieję.

Nigdy tak nie pisałem.

To może wytrzeźwiej, a potem pisz teksty typu "obaj się mylicie".

Link to post
Share on other sites

@CerberBP - Powtórzę Ci jeśli nie doczytałeś. Lufy były nowe, wyjęte pierwszy raz z opakowania.

Nie ma sensu wkładać repliki w imadła - wystarczy bipod i sztywna podpora pod kolbe. Repliki AEG - nie mają podrzutu. Po strzale nic się nie przestawia. Zresztą wyniki potwierdzają prawidłowość tej metody. Jeśli już to replika musi być jedna i ta sama, z tą samą sprężyną, gumką itd.

Ja sprawdziłem te lufy na cylindrze typ 1 bo taki mnie interesował. Jak masz chęć to sprawdź na innych typach - wszyscy będą bardzo wdzięczni.

Pewnie i tak za jakiś czas sprawdzę na innym cylindrze...ale najpierw test kulek i luf innych firm...

Pozdrawiam.

White, ja z góry Ci powiem że nic nie mam do twojego testu, bo dał on nam na pewno konkretniejszy pogląd na osiągi, różnice itp niż same domysły i teorie. Brawa ci za to...jednak osobiście uważam, że jeszcze bardziej wiarygodnym (lecz na pewno nie doskonałym) sposobem będzie opisany przeze mnie:) Nowość rurek zastosowanych przez Ciebie zauważyłem co też jest bardzo dobre i kosztowne co doceniam. Swoje rozpatrywania napisałem ponieważ często też ludzie przyczepiają się do losowości precek dlatego wskazałem po 3 szt tej samej lufy od jednego producenta aby uśrednić trafioną partię.

Dalej...O zastosowaniu imadła pomyślałem, tak jak tez napisałem, w celu całkowitego unieruchomienia położenia lufy względem celu. Jest to tylko i wyłącznie moje wyobrażenie o tym iż siły wytwarzane przez wystrzał przy mocnym umocowaniu repliki na pewno jej nie ruszą i ufałbym bardziej temu niż strzelaniu z ręki...ale dobrze gdybym miał możliwość robienia takich testów 2gie podejście dla zadowolenia publiki zrobiłbym już z ręki.

Link to post
Share on other sites

Heh, domyślałem się ,że się o to spytasz...wg. mnie wynika to z III zasady dynamiki Newtona. Skoro na kulkę działa siła ok. 1J to na replikę również. Zgadza się ?

Dobra tak czy inaczej: mam taką prośbę do wszystkich: Skończmy już bić pianę !

Nic to nie wnosi do tematu, że byś zamontował replikę w imadle czy tam zalał żelbetonem lub czy byś użył do testu 11 takich samych luf ,czy przeprowadzał test na poziomie morza...

Test się odbył, tak jak się odbył - jak widać warunki były dostateczne skoro wyszły wyniki , powtarzalne i nie przypadkowe.

Jak ktoś ma wątpliwości , niech powtórzy test z swoimi warunkami, podzieli się wynikami na forum,a nie pisze jak by to zrobił... bo nic to nie wnosi do tematu !

Lanie wody i tyle...

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

szaszlyk133

Takie pytania możesz zadać koledze czy komuś na priv tutaj raczej nie za bardzo wypada o to pytać, bo widzisz powtarzanie tworzy trochę spamu, a w tym temacie już i tak nie mało „nie na temat” potem ktoś wchodzi chce przeczytać dowiedzieć się i musi obciążać mózg tymi wszystkimi „śmieciami”, aby znaleźć informacje, do których odnosi się temat.

Pozdro.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Właśnie trafiłem i przebrnąłem lufowy wątek. Jako ciekawostkę tylko chciałbym dodać, ze kiedyś pokusiłem się o sprawdzenie co będzie po włożeniu cylindra 0 do MP5K Galaxy. Spadl zasieg, skupienie na około 15 metrów (tylko tak mogłem sprawdzić) nie zmieniło się zauważalnie, ale za to FPSy poleciały z 320 do 220. Tak o ciekawostka (I zdaję sobie sprawę, że Ameryki nie odkryłem, że spadły FPSy ale chociaż sprawdziłem o ile) :)

Link to post
Share on other sites

No to panie AdrSer skopał żeś coś pan przy składaniu :) Z AnR nie ma co się kłócić, zmiana cylindra podniesie fps, ale bez odp lufy zwiększy się rozrzut. A co do lufy...

 

To ja może zadam pytanko, Jakim cudem Lufa CA stock z serii sportline 6.12mm 245mm strzela ewidentnie celniej od np o 15cm dłuższej lufy wyjętej z KWA (6.04 ? 6.08 ?) która chyba najgorsza nie jest jeśli chodzi o stocki ?

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, literówka się wkradła i nie mogę już edytowąć , spadło do 280. (co do szczelności to strzykawka była). Nie wiem może rozumuję błędnie, ale czy możliwe jest żeby kulka opuściła lufę szybciej, niż całe powietrze z cylindra (powietrze jest wciąż "wtłaczane" do lufy, ale kulki już tam nie ma)? W sumie to tylko 110mm lufy.

AnR - wiem, że serwisujesz repliki, ironizowanie możesz sobie darować, ale moja prośba do Ciebie, kiedyś jak Ci wpadnie taka replika na serwis, a będziesz miał czas i ochotę spróbuj powtórzyć doświadczenie.

Edited by AdrSer
Link to post
Share on other sites

AnR - wiem, że serwisujesz repliki, ironizowanie możesz sobie darować, ale moja prośba do Ciebie, kiedyś jak Ci wpadnie taka replika na serwis, a będziesz miał czas i ochotę spróbuj powtórzyć doświadczenie.

 

Kapitanie Oczywisty. To nie jedyna replika jaką tak robiłem. Spartoliłeś robotę w moim przekonaniu, ale jak zwykle... Ja ironizuję, a Ty się znasz. ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...