Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pytanie za 100 ptk


Recommended Posts

Moje doświadczenia z tymi dystanserami w kilku replikach dają jednoznaczny wniosek - trzymać się z daleka. Ale zaraz i tak wpadnie Grzechotnik i będzie pisał w ilu to replikach nie montował i jakie to one są mega bueno i jak sweetaśnie na nich chodzi jego Hakusia SASS czy jak to się tam teraz nazywa :icon_rolleyes:

Poza tym - szukać się naucz - wałkowane z 1000 razy na forum :sciana: :bialaflaga:

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Siemka

 

Moje doświadczenia z tymi dystanserami w kilku replikach dają jednoznaczny wniosek - trzymać się z daleka. Ale zaraz i tak wpadnie Grzechotnik i będzie pisał w ilu to replikach nie montował i jakie to one są mega bueno i jak sweetaśnie na nich chodzi jego Hakusia SASS czy jak to się tam teraz nazywa

Poza tym - szukać się naucz - wałkowane z 1000 razy na forum :sciana: :bialaflaga:

 

To tylko Twoje doświadczenie- nie wyszło :icon_evil:

 

Są dobre, ale nie wszędzie :)

 

U mnie dobrze spisywały się w połączeniu z silikonem guardera, ale na przykład nie pasowały im gumki systemy (deformowały się).

 

Trzeba dobierać indywidualnie do repliki, tyla.

 

Guzik prawda... Mam dwie repliki i w obu Systemy, w jednej biały, a w drugiej czarny dystanser. Wszystko ładnie bangla już z 2 lata :icon_eek2: Zresztą inni też piszą że Im działa.

 

Według mnie te dystansery śmierdzą.

To dziwne bo moje 3 paczki nie :icon_biggrin: .

 

Gumka i tak się nie odkształca tak jak powinna i dystanser nic nie daje.

Pochwal się jak to sprawdziłeś ?? Jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić :zastanawia: :bialaflaga:

 

 

 

Ja tam kolosalnych zmian nie widze, ale różnica jest, zwłaszcza zauważyłem na zasięgu. Ten co poprawia celność nie zauważyłem poprawy. A na testy nie mam czasu :teeth: Jak dla mnie za tą cenę można się pokusić ^^

Tyle, pzdr.

Link to post
Share on other sites

Witam

Mam pytanie. Czy faktycznie te DYSTANSERY swoją budową dodają tego zasięgu lub celności ?

Panowie po co te spięcia :P

Kolego zywieckwt kup sobie jeden i drugi rodzaj dystanserów i sprawdź sam na swojej replice. Przecież to kosztuje 10 pln tyle co paczka fajek :P Sam sprawdzisz i przekonasz się. Z mojego doświadczenia mogę Tobie powiedzieć, że MAJOR kilku krotnie doradzał mi w sp. zakupów części i jak na razie był nie omylny :)

Link to post
Share on other sites

Dobra alternatywa dla dużo droższych dystanserów tego typu produkcji DFa. Mi biały nie podszedł do gumki (czarny silikon guardera), wnioskuję że był za twardy bo to kawał plastiku, ale czarny akurat daje dobre efekty, widoczna poprawa w torze lotu kulki. Dodatkowo przy komorze KA i długiej lufce Systemy osiągnąłem chyba najlepsze połączenie jakie udało mi się dotychczas wymyślić.

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites
Więc chyba albo trafiłeś na wadliwe sztuki albo nie potrafisz ich poprawnie zamontować. To jest wersja zrozumiała.

Nie, miałem dystansery z 2 kompletów. Z moich obserwacji wynikły 2 bardzo proste wnioski dlaczego te dystansery nie działały jak powinny:

- mają za małą średnicę (da się przeskoczyć) i są za wąskie (ciężko przeskoczyć ale ten temat zmotywował mnie do poprawienia fabryki i popracowania nad tymi dystanserami :icon_biggrin: )

- są z twardego plastiku, gdyby były z gumy byłyby świetne w moich oczach.

Uprzedzając - miałem dystanser MB Shark również, nie wchodził w szczelinę w komorze M14, był za szeroki, i w moich oczach ten był znowu za miękki.

Generalnie, jak już pisałem, zmotywowaliście mnie - pobawię się z dystanserami i spróbuję poprawić fabrykę, może wtedy będą chodziły jak należy bo fabrycznie ni wuja nie chodzą :icon_smile:

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Nie, miałem dystansery z 2 kompletów. Z moich obserwacji wynikły 2 bardzo proste wnioski dlaczego te dystansery nie działały jak powinny:

- mają za małą średnicę (da się przeskoczyć) i są za wąskie (ciężko przeskoczyć ale ten temat zmotywował mnie do poprawienia fabryki i popracowania nad tymi dystanserami :icon_biggrin: )

- są z twardego plastiku, gdyby były z gumy byłyby świetne w moich oczach.

Uprzedzając - miałem dystanser MB Shark również, nie wchodził w szczelinę w komorze M14, był za szeroki, i w moich oczach ten był znowu za miękki.

Generalnie, jak już pisałem, zmotywowaliście mnie - pobawię się z dystanserami i spróbuję poprawić fabrykę, może wtedy będą chodziły jak należy bo fabrycznie ni wuja nie chodzą :icon_smile:

 

 

Pierwszy komplet jaki otworzyłem, to czarny był minimalnie za szeroki do komory CA, na delikatnym papierku z lewej i prawej "podjechałem" i siedzi. Biały był dobry. W drugim komplecie miałem w białym nadlew, no to nożyk do tapet i jazda :D.(Ja tam lubię się tak "bawić") Pomimo tego i tak jestem z nich zadowolony. Kupiłem po 7zł w Specshopie.

 

P.S. Do komory Boyi'a wchodził poprawnie bez szlifowania.

 

 

@MAJOR762 - Miłej zabawy i udanych prób ^^

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Major, one z założenia mają być twarde. Gdyby były gumiate dawały by gorszy efekt (dokładnie jak MB- są do kitu moim zdaniem w porównaniu ze sztywnymi). Z szerokością itp w replikach AUG JB, jakaś emka, kałach cymy i mój SIG TM problemu zero ale może trafiałem na sztuki bez nadlewek. Jednak za 5zł w GF czy 10zł u krakmana nawet nadlewki mogę zaakceptować.

Link to post
Share on other sites

Uzywalem jakis czas - poprawy osiagow nie zauwazylem.

Wrocilem do standardowych bo wlasnie - byly za malej srednicy i nawet w augu JG ktory wymaga malych dystanserow (nie to co giety) byl problem.

Trzeba bylo podkladac kawalki plastiku czy gumy zeby odpowiednio regulowac hopa.

 

Ogolnie twardy dystanser powoduje ze hopa trzeba wyregulowac baaaardzo precyzyjnie.

Odrobine za duzo - i kulka sie blokuje.

 

Miekkie dystansery sie poddadza te pol mm i nie beda blokowac kulki.

 

Dodatkowo - zacinka przy stock replice nie jest grozna, przy duzych fpsach i duzym rofie, oraz przy max uszczelnionym ukladzie - tlok nie daje rady cofnac sie do pozycji wystrzelonej - i zebatki kolejny cykl zaczynaja "od środka" tloka. Przez co ostatnie kilka zebow szoruje po ostatniej zebatce tloka.

Zgrzyt, pisk i wogole malo fajna sprawa.

Link to post
Share on other sites

W mojej cm.028 jest tak:

- 480 FPS

- gumka systema energy

- komora KA

- czarny dystanser od P&J

 

Niby ładnie się to w całość składa, ale kiedy przyjdzie co do czego, to replika ma zasięg porównywalny ze stockowym modelem :| I za największego winowajcę uważam tutaj właśnie dystanser. Hop-up'a praktycznie nie da się wyregulować - gdy podkręcenie jest za małe, kulasy lądują miękko na około 50 metrze. Lekko podsunę hopka - kulki zaraz po opuszczeniu lufy wznoszą się pod kątem ~5 stopni, po czym i tak lądują na około 50 metrze (należy wziąć pod uwagę, że w ten sposób o celny strzał jest bardzo trudno). Z białym dystanserem jeszcze gorzej było... Tutaj zadam takie małe, zasadnicze pytanie - jaki jest sens takiego tuningu, kiedy praktycznie nie ma żadnego efektu? Kiedy strzelam ze stockowej cm.028, kulka leci wolniej, przez co widać fazę lotu. Kiedy strzelam z mojego kałacha, kulka leci zawrotnie szybko, na ten sam dystans co w poprzednim przypadku, tyle że po lekkim łuku. Gdy poprawię hopka, choć ociupinkę, robią mi się z kulek aniołki ;| Ah, no i oczywiście ta kochana śruba, która wyżłobiła tworzywo, w którym miała się blokować... - bez interwencji przecinaka repliki nie otworzę :P

 

Co ja mam, kurna, zrobić? Nie będę lał dalej kasy w skarbonkę bez dna...

Link to post
Share on other sites

Zadam może głupie pytanie, a z jakich kulek strzelasz? Bo z opisu sądząc z zza lekkich ;-).

 

0,28g Guardera mogą być za lekkie? Jakoś nie przechodzi mi to nawet przez myśl :| Na bliźniaczej replice, tyle że wyciągającej 450 FPS kolega skutecznie strzela z 0,25g na dobre 60-65 m, mimo że ma stockową komorę, stockową gumkę, tylko inny dystanser, bo ten czarny od P&J.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...