Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Okulary czy gogle?


Recommended Posts

''Chyba że dacie jakiś link do tych ''uvex i-vo'' '' sorki za to nie wiem co we mnie wstąpiło :huh:

"Trackery są fajne bo przylegają do twarzy. Jak trafisz na idiotę który strzeli Ci prosto w twarz z pozycji leżącej pod kontem 45o z kilku metrów to je docenisz" wyczułem tu ironie czy mi się tylko tak zdaje :blink:

Link to post
Share on other sites

Ładna konwersacja się nawiązała, ale nadal nie dostałem prostej, zwięzłej odpowiedzi czy te gogle ze sklepu BHP się nadadzą. Bo teraz to już z czystej ciekawości się was pytam.

Odpowiem Ci wyjątkowo, bo to już jest na forum, tylko trzeba użyć opcji szukaj.

Tak możesz używać, spokojnie, x-one, czy i-vo to nic innego jak okulary tzw. "przeciwodpryskowe" właśnie z klasą F.

Tych gogli które dawałeś tam w linku osobiście bym nie chciał, bo jak się zdrowo spocisz, to na 95% Ci zaparują. Jak chcesz w miarę dobre szkiełka kosztujące koło 25 zeta z antyfogiem i antyskreczem to poszukaj szwedzkich okularków Zekler Z55. Bardzo fajne regulacje, jakościowo IMHO lepsze od Uvexów, a na bank tańsze. Znajdziesz w hurtowniach BHP, lub u importera (o ile będą chcieli sprzedać ilość mniejszą niż 2 kartony ;-)).

Link to post
Share on other sites

"Trackery są fajne bo przylegają do twarzy. Jak trafisz na idiotę który strzeli Ci prosto w twarz z pozycji leżącej pod kontem 45o z kilku metrów to je docenisz" wyczułem tu ironie czy mi się tylko tak zdaje :blink:

 

Zdaje Ci się, byłem światkiem takiej sytuacji więc opisałem.

Link to post
Share on other sites

A ja nadepnąłem na butelkę po koli, ważę więcej, a jednak nie pękła. Mogę sobie zrobić z niej okularki?

 

Nie twierdzę, że okularki złe, tylko że argumentacja do bani.

 

@Michael: Daj sobie z tym spokój. "Firma" ACM to skrót od All China Made. O ile replikę z Chin często warto kupić, to na oczkach się nie oszczędza.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

 

 

 

Rok czasu mam te okulary, dostalem nie raz w nie, sam strzelalem z metra z stg44 420fps i byly cale. Mam te okulary, uzywam ich zawsze, wiec chyba wiem jakiej sa jakosci prawda? Ale coz lepiej wie czlowiek, ktory nigdy w zyciu nie mial z nimi stycznosci... Jak to moj kumpel mowi, "to forum jest pelne fachowcow". No i niech tak juz zostanie....

Link to post
Share on other sites

Rok czasu mam te okulary, dostalem nie raz w nie, sam strzelalem z metra z stg44 420fps i byly cale. Mam te okulary, uzywam ich zawsze, wiec chyba wiem jakiej sa jakosci prawda?

 

No to masz fart chłopaku. Ale pretensję miej potem tylko do siebie jak nie wytrzymają.

Jako że kiedyś kumpel prowadził sklep z oporządzeniem miałem możliwość testowania kilku okularków ochronnych made in Chiny. Owszem szybki wytrzymywały pojedyńcze trafienia i czasami serie trafień z 500 fps to ramki pękały w kontakcie z 420 efpeesami (szczególnie łatwo sypały się kopie x800)

 

 

Druga sprawą jest to że na tym forum raczej dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych i prosiłbym o nienamawianie innych zielonych żeby twoim wzorem olewali swoje bezpieczeństwo. Chcesz ryzykować to ryzykuj, ale na własny rachunek. I nie staraj się wmawiać innym że gówno gównem niejest.

A jezeli niepodoba ci się podejście innych użytkowników nic nie stoi na przeszkodzie żebyś zrezygnowal z udziału w forum.

Link to post
Share on other sites

Rok czasu mam te okulary, dostalem nie raz w nie, sam strzelalem z metra z stg44 420fps i byly cale. Mam te okulary, uzywam ich zawsze, wiec chyba wiem jakiej sa jakosci prawda? Ale coz lepiej wie czlowiek, ktory nigdy w zyciu nie mial z nimi stycznosci... Jak to moj kumpel mowi, "to forum jest pelne fachowcow". No i niech tak juz zostanie....

 

Proszę, zrozum, że strzelanie 420fps to żaden test. Obecnie coraz więcej "nowych" biega z 450fps i coraz częściej spotyka się repliki 500-650fps.

Proszę, zrozum, że to, że "używasz ich zawsze" nie znaczy, że są wytrzymałe.

Proszę, zrozum, że, jak napisał Arend, staramy się dbać o bezpieczeństwo innych graczy.

Proszę, zrozum, że jak ktoś przez Twoje rady straci wzrok, to on, a nie Ty odczuje to boleśniej.

 

Jeżeli jednak nie potrafisz zrozumieć choć jednej z powyższych rzeczy, to NIE DORADZAJ. Jeżeli atmosfera tego forum nie odpowiada Ci - nie musisz z niego korzystać, a tym bardziej wypowiadać się.

 

OCHRONA OCZU JEST W AIRSOFCIE NAJWAŻNIEJSZĄ RZECZĄ. Ważniejszą od repliki, munduru i czegokolwiek innego. Awaria repliki to zepsute kilka godzin strzelanki. "Awaria" okularów to duże prawdopodobieństwo "zepsucia" reszty życia. Warto?

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

EDIT: literówka

Edited by Laokoon
Link to post
Share on other sites

Proszę, zrozum, że strzelanie 420fps to żaden test. Obecnie coraz więcej "nowych" biega z 450fps i coraz częściej spotyka się repliki 500-650fps.

Proszę, zrozum, że to, że "używasz ich zawsze" nie znaczy, że są wytrzymałe.

Proszę, zrozum, że, jak napisał Arend, staramy się dbać o bezpieczeństwo innych graczy.

Proszę, zrozum, że jak ktoś przez Twoje rady straci wzrok, to on, a nie Ty odczuje to boleśniej.

 

Jeżeli jednak nie potrafisz zrozumieć choć jednej z powyższych rzeczy, to NIE DORADZAJ. Jeżeli atmosfera tego forum nie odpowiada Ci - nie musisz z niego korzystać, a tym bardziej wypowiadać się.

 

OCHRONA OCZU JEST W AIRSOFCIE NAJWAŻNIEJSZĄ RZECZĄ. Ważniejszą od repliki, munduru i czegokolwiek innego. Awaria repliki to zepsute kilka godzin strzelanki. "Awaria" okularów to duże prawdopodobieństwo "zepsucia" reszty życia. Warto?

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

EDIT: literówka

 

 

 

Nie no jasne Ty wiesz przeciez lepiej, bo to Ty ich uzywasz....A ja nie strzelam sie z idiotami, ktorzy maja po 650fps ! Uvexy sa dobre i wytrzymale, ma je u nas w ekpie kilka osob i zadna nie narzeka, kazdy chwali i czuje sie bezpiecznie, bo nie raz byly testowane. Sa dobre, ale Ty wiesz lepiej, choc nigdy ich na nosie nie miales, a swoje wiesz, pewnie z jakis legend, albo innych opowiesci...

Link to post
Share on other sites

Mateo777, nie unoś się od razu emocjami. Rzeczowa retoryka osiąga zazwyczaj lepsze rezultaty niż "obrzucenie błotem" adresata/adresatów. Nie mówiąc już o tym, że jesteś nowym użytkownikiem, jaki nie powinien raczej od razu zrażać innych do swojej osoby.

 

Mogłeś powiedzieć, że:

- okularki X-trend podobnie jak I-vo są produkowane przez Uvex, który jest jedną z częściej polecanych firm. Nie są to, więc chińskie noname.

- wykonane są z podobnych (o ile nie tych samych) materiałów co bardzo popularne i-vo.

- nie ma w nich zbyt wielu słabych elementów takich jak np. oprawki w chińskich produktach (szkła stanowią całość do jakiej przyczepione są zauszniki).

- dodać, że zostały u ciebie wielokrotnie przestrzelane z przyłożenia z karabinków szturmowych. Wprawdzie tylko o mocy 420fps, ale np. długą serią i po całej ich powierzchni.

- wspomnieć, że mają znacznie większą powierzchnię (są bardzo duże w porównaniu do np. i-vo) co przekłada się na zmniejszenie prawdopodobieństwa przypadkowego wpadnięcia od nie kulki

- ew. zapytać na koniec grzecznie, czy Arendowi i Lakoonowi na pewno chodziło tak jak Tobie o X-trendy, czy też o chińskie X800 (które faktycznie są badziewne)

 

Prawda, że taki post wyglądałby wtedy inaczej? :icon_rolleyes:

 

Ze swojej strony:

X-Trend mają faktycznie całkiem dobry stosunek cena/jakość. Mój egzemplarz testowy nieźle dawał sobie radę do granicy ~500 fps (pięciokulkowe serie z przyłożenia co 50 fps). Niestety, przy takiej mocy zaczęły pojawiać się na nich "wgnioty" (to samo było w Uvex Ultrasonic) i delikatne pajęczynki widoczne pod światło.

Uznałem więc, że o ile na imprezę w jakiej jestem organizatorem, lub w małym gronie znajomych X-Trend jak najbardziej się nadają, to na dużych manewrach gdzie człowiek nie jest w stanie znać mocy wszystkich replik lepiej zakupić coś wytrzymalszego. Po długich bojach z wygodą/parowaniem/ochroną spokojnie mogę polecić Bolle X800 (oczywiście oryginały) i ESS V12, których zresztą używam obecnie.

Link to post
Share on other sites

Nie jestem nowy, poprostu musialem zalozyc nowe konto, bo zapomnialem hasla do starego konta. Chociaz na forum jestem dopiero od 1,5 roku. Nie chcialem sie unosic, tylko nie lubie jak ktos cos mowi o sprzecie, a nie mialem z nim nigdy stycznosci. W ogole nie rozumiem, dlaczego niektore osoby napisaly, ze mowie o chinskich podrobach skoro to sa uvexy, ale tak to jest jak sie tematu calego nie czyta, tylko komentuje ostatni post. Sorry, nie chcialem nikogo obrazic, poprostu jesli wiem jak jest, bo sam sprawdzilem na kilku egzemplarzach, to nie chce zeby ktos mi wmawial, ze jest inaczej, to nie stan wojenny.

Podalem propozycje z mojej strony, a gosc niech wybierze, to co uwaza za sluszne po przeczytaniu komentarzy ;)

Pozdrawiam i Wesolych zycze ;)

Link to post
Share on other sites

No i się nie kłócimy ^^

 

Moje posty były odpowiedzią również na te o chińskich x800 i to właśnie odnosząca się do tych gogli treść Cię oburzyła. I podtrzymuję: nie mówię, że Uvexy są złe, nie mówię, że są dobre. Bo nie używałem. Mówię, że test z 420 fps to zbyt mało w dzisiejszych czasach. Bo wypadki się zdarzają. Bo każda, nawet najbardziej kretyńska sytuacja może się wydarzyć. Moim zdaniem jedyny dostateczny test to kilka kulek w różne części okularów z przyłożenia z najmocniejszej dostępnej repliki. Może paranoja, ale lepsza paranoja niż ślepota.

 

Pozdrawiam i sorry za nieporozumienie, następnym razem precyzyjniej rozdzielę która część posta do kogo.

 

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...