Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, otóż w moim AK ROF na lipolu 11,1v 20C jest bardzo duży, tak duży iż replika nie pobiera wszystkich kulek(wina maga?). Co zrobić w tej sytuacji? Sprzedać tą baterię i zakupić 7,4 o wysokim C? Dodam że w środku repliki siedzi SP130 Guardera, tłok JBU, kable niskooporowe oraz deansy.

Link to post
Share on other sites

Wina kiepskiego maga.

Do 35 rps podaje kazda kulke nawet mid cap.

Ogolnie z podawania to jest tak - najgorzej podaja midy. Drugie sa reale/lowy z uwagi na mniejsze tarcie i ustawienie pojedyncze kulek. Najlepiej podaja hi capy i boxy (ale to dyskusyjne - lowy moga byc lepsze - kwestia tarcia bokow maga).

Nie napisales ile masz rpsow i jakie zebatki.

Opozniacz popcychacza pomaga przy nie za duzych rpsach (tak do 30) bo przy wiekszych - zbyt dlugo odciaga dysze i powstaje duza nieszczelnosc.

Pomaga tez zalozenie na zebatke - na element odciagajacy popychacz - podkladki mosieznej (takiej samej jaka jest na osce zebatki).

Odciaga dysze ten 1 mm dalej do tylu.

Sprawdz tez czy nie masz za dlugiej dyszy - to moze byc problemem (jak wsadzisz komore hopa z lufa- w rozlozony gearbox - to gdzie zatrzymuje sie popychacz).

Link to post
Share on other sites

Wina maga.Rozbierz maga wyczyść i przesmaruj-sprężynę rownież. Użyj suchego olejku teflonowego. Sprawdź jaką masz zębatkę tłokową jak jest możliwość załóż opóźniacz.Dziś na strzelaniu zębatki cymowskie czyli opóźniacza nie zamontujesz nie było problemów z podawaniem 0,28 guardera rof 17 rps bo lipek 15C.

Link to post
Share on other sites

Ja nie mam problemu z podawaniem przy 27 rps - ale to sa lowy TM, midy KA i stocki hi capy JG do auga.

Smarowanie maga nie jest zbyt dobrym pomyslem. Ogolnie mag ma byc suchy - jezeli przesmarujesz to podczas uzywania przylepi sie do tego masa syfu.

Nigdy nie smarowalem magow niczym (ani midow ani lowow) i problemow nie ma.

Najlepiej - kup maga markowego producenta. Liczy sie jakosc plastiku i gladkosc kulek. Dla mnie idealne sa GG - sa bardzo sliskie (trzeba dawac wiecej hopa ale wlasnie sie nie tna przez to w magach).

Czasem problemem jest tez ladowanie kulek na maxa do midow. Zawsze laduj tak z 10-15 kulek mniej niz max.

Link to post
Share on other sites

O ile dobrze zrozumiałem, to wszystko idzie ok z podawaniem, ale kilka-kilkanaście ostatnich kulek nie podaje.

 

Jeśli tak to bardzo tani myk. Weź wiertło do stali większe niż 8mm. Sfazuj lekko wejście dla kulek w komorze hopsiupa.

 

Sam miałem coś takiego w swoim kałachu i pomogło. Nic nie kosztuje, a pomaga.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...