Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Części KA czy CA? Które wytrzymalsze?


Recommended Posts

Mam jeszcze jedno pytanie. Mam M16 CA, GB jest kompletny poza głowicą tłoka, sam tłok też przydało by się wymienić. Chciałbym wsadzić do środka M140 (w ostateczności M150) i tutaj mam wątpliwości czy zębatki CA lub KA to wytrzymają. Zakładając, że wytrzymają to jaki tłok powinienem kupić? Aluminiowy czy z tworzywa? Wolałbym żeby nie był zbyt ciężki bo jestem właśnie po wymianie szkieletu. Z drugiej strony nie chcę kupować nowego tłoka po miesiącu ;)

Jaką głowicę do tego kupić?

Link to post
Share on other sites

Nie wytrzymają, więc nawet nie pytaj jaki tłok ; )

Na 140/150 potrzeba przełożenia zębatek rzędu TU co najmniej.

 

Wracając do pierwszego pytania, zębatki CA moim zdaniem to dobra partia, stockowe ciągnęły 2 lata u mnie i 2 lata u wcześniejszego właściciela, po czym padły (środkowa) na M120 po ok. 20k. Nie wygląda to źle..

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, narazie postrzelam na M120 i skompletuję lepszą komorę, gumę i precke a potem wymienie zębatki najlepiej na SHSy bo czytałem, że są dobre a ich cena jest bardzo przyzwoita. Czyli te zębatki to mam brać torque upy?

 

A jaki kupić tłoczek i głowice, żeby nadawały się na M120 ale żeby na M140/M150 też mnie nie zawiodły. Oczywiście możliwie jak najtańsze.

 

Edit. Jeśli to ma jakieś znaczenie to dodam, że mam głowicę cylindra fioletową deep fire.

Edited by skapskiadi
Link to post
Share on other sites

Tłok to ze spokojem bierz SHS-a ze stalowymi zębami. Mocny i tani, a wersja z 14 ząbkami "odchudzona". A jak nie, to JBU ten POM-owy ze stalową szczęką (u mnie na sp 150 guardera nie widać nawet rysy na ząbkach) Głowica tłoka jakaś płaska, producent wsio ryba, ważne, żeby oring na głowicy się ładnie uszczelniał.

 

Ale jak się do 140-150 przymierzasz to moim zdaniem lepiej dać głowice (obie!! z zestawu wyciszonego)

Edited by rodnath
Link to post
Share on other sites

Gdzieś na tym forum czytałem, że listwa z metalowymi zębami lubi odpadać. To prawda?

 

Co do głowicy to pewnie bym wziął jakiś zestaw BU i bym go sobie zamontował.

Czemu głowica tłoka ma być płaska? Patrzyłem na głowice cylindra od tyłu i spokojnie będzie pasować ta wypukła.

Link to post
Share on other sites

Gdzieś na tym forum czytałem, że listwa z metalowymi zębami lubi odpadać. To prawda?

Nie znam takich przypadków.

 

 

Czemu głowica tłoka ma być płaska? Patrzyłem na głowice cylindra od tyłu i spokojnie będzie pasować ta wypukła.

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_311&products_id=2404&name=JBU_-_Zestaw_Glowic_Tloka_i_Cylindra_V.2

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_311&products_id=4993&name=Element_-_Zestaw_Wyciszonej_Glowicy_tloka_i_cylindra_V.2

Chodzi o to, żeby nie mieszać części z takich zestawów.

Link to post
Share on other sites

Nie znam takich przypadków.

A ja znam ;-). Ale nie pamiętam co to za tłoki były i nie wiem czy są jeszcze na rynku.

Na co Ci TU zębatki do 120? Nawet do 130? Na 130 guardera, zębatach stokowych, silniku elementa przy 8,4V Sanyo RC to ja miałem ROF coś koło 15-16 k/s i zero problemu z napięciem takiego springa. Przy bacie LiPo 11,1 miałem prawie 23 k/s.

Jak będziesz brał BU, to zmieniasz wsio i cylinder i obie głowice i dyszę.

Link to post
Share on other sites

Nie mogę już edytować więc piszę kolejnego posta.

 

Robiłem test z papierkiem na wlocie kulek do komory HU i lekko podskakuje, wiem, że to źle i, że tracę fpsy tylko nie wiem co zrobić żeby to naprawić. Wydaje mi się, że dłuższa dysza powinna pomóc ale zanim wydam na nią pieniądze to wolę się upewnić ;) Jak narazie mam uszczelnioną dyszę CA (tą niebieską).

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, narazie postrzelam na M120 i skompletuję lepszą komorę, gumę i precke a potem wymienie zębatki najlepiej na SHSy bo czytałem, że są dobre a ich cena jest bardzo przyzwoita. Czyli te zębatki to mam brać torque upy?

 

A jaki kupić tłoczek i głowice, żeby nadawały się na M120 ale żeby na M140/M150 też mnie nie zawiodły. Oczywiście możliwie jak najtańsze.

 

Edit. Jeśli to ma jakieś znaczenie to dodam, że mam głowicę cylindra fioletową deep fire.

Jak poczytasz forum, zaoszczędzisz kasę.

Jak będziesz pisał w tym temacie G się dowiesz.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...