Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
-Otto-

Glock 17 [TM]

Recommended Posts

Tja, tuning pistoletu, cóż w tym jest takiego niezwykłego, żebym od razu tworzył temat? Ano, po pierwsze nie bardzo się znam i chcę Was prosić o rady w sprawie części. Zwłaszcza, że mam zamiar na nie wydać sporo, więc nie chcę wpakować tej kasy w badziewie. Tu właśnie pojawia się drugi powód - mianowicie podejście podobne mojemu do tej sprawy nie jest zbyt często spotykane. Mnie nie interesuje, czy finalnie na ten projekt wydam 1000zł (co zresztą prawdopodobnie zostałoby momentalnie przekroczone w chwili zakupu tylko zamka), czy 2000, a obawiam się, iż może mnie to kosztować nawet więcej. Tak więc projekt ten może coniektórych zainteresować :wink:

Temat, jak i galerię na Picasie będę uaktualniał wraz z napływem nowych części. Lista części powinna być dostępna cały czas pod tym linkiem. Niestety projekt nie będzie rozwijał się szybko, z powodu braku wystarczającego miesięcznego napływu gotówki.

 

No to zaczynamy. Marujca kupiłem za okazyjną cenę 300zł, wraz z dodatkowym magazynkiem, kaburą IwoHest oraz wymienionymi: szkieletem na OD Guardera, stalowym zwalniaczem zamka oraz stalowym zatrzaskiem magazynka. Teraz Glock "mieszka" sobie w oryginalnej glockowskiej walizce :happy:

 

Aha, tuning raczej nie ma iść w kierunku mocy, ponieważ jak to pistolet to głównie CQB.

 

Zacznijmy od preclufki.

Chyba najrozsądniejszym pomysłem byłaby lufka PDI 6.01mm do TM z WGC. Bo jak rozumiem lufka PDI do KSC/KWA już nie pasuje do systemu TM? Dalej znalazłem lufę Tanio Koba, jednak z tego co czytałem temat Dextera o tuningu HC 5.1 to lufy TK nie miały dobrej opinii. Dalej mamy lufę KM-Head. Tylko ona ma średnicę 6.04mm to raz, dwa w wątku o HC mówiono, że lepsza będzie właśnie PDI. Po trzecie, no już w przypadku KMH jest duży spadek w cenie... W jakości zapewne też?

 

Gumka Hop-Up.

Z tego co Dexter mówił, gumka Nine Ball jest zdecydowanie z twarda. Tak więc myślę, że zdecydowałbym się na którąś z KMH, tylko lepiej o twardości RH45 czy RH55?

Mam okazję kupić używaną (posnajpową) KA. Będzie kręcić lepiej niż stockowa?

 

Górny zawór magazynka

Jako iż finalnie Glock ma otrzymać stalowy zamek (będzie to w ogóle działać w miarę sprawnie i nie spowoduje, że na jednym naładowaniu gazu nie będę w stanie wystrzelić chociaż jednego magazynka?), trzeba byłoby wymienić zawory na hi-flow. Znalazłem zawór Guardera High-Output, tylko czy będzie on wystarczający, by poruszyć stalowy zamek? No i czy w ogóle ten zawór jest dobry, ponieważ cena jest znacznie niższa od zaworów LL (tych niestety nie znalazłem do Glocka 17)?

Wraz z zaworami zapewne trzeba byłoby zakupić micnieszą sprężynę kurkową, prawda? Czy mocniejszą sprężynę powrotną zamka także? Jeżeli tak, to czy zestaw Guardera byłby odpowiedni?

Jeżeli nie byłoby konieczności stosowania wzmocnionej sprężyny powrotnej przy plastikowym zamku, to bym kupił sprężynę 150% Shooters Design, oraz, jeżeli by to w ogóle zadziałało (i byłoby to legalne) sprężynę powrotną i żerdź od ostrego klocka. Jeżeli nie ma szans zadziałać sprężyna od ostrego, to zostałbym przy zestawie Guardera.

No i jeszcze kwestia wytrzymałości plastikowego zamka przy takiej modyfikacji (zawory hi-flow, mocniejsza sprężyna kurkowa i być może powrotna zamka), bo funduszy na stalowego ja się długo nie doczekam.

 

No to teraz zespół cylindra.

Generalnie na specu jest taki zestaw SilverBack'a. Tylko czy to ma w ogóle sens, czy lepiej skompletować sobie samemu z takich części: cylinder Guardera, sprężynki R.C.C. (czy wystarczy stockowa?) oraz Firefly Floating Valve z głowicą tłoka. Jeżeli ostatni element nie, to wówczas elementy SilverBack'a, oraz którąś z głowic tłoka (którą?): SilverBack, PDI letnia, PDI zimowa, Pro-Arms. Jaka różnica w działaniu jest pomiędzy głowicą letnią a zimową?

 

Naturalnie jeżeli uznalibyście, że lepiej użyć innych części, to piszcie.

 

Jako iż teraz pogoda na strzelanie gaziakiem jest nie bardzo, to chciałbym kupić czarny szkielet (OD mi się poprostu nie podoba ;P), tylko czy są dostępne gdzieś szkielety lepiej wykonane od guarderowskiego, czy jestem na Guardera skazany (paskudne nadlewki, widać na zdjęciu na Picasie) i próbowaniu poprawienia tego jakimś papierem ściernym/pilniczkiem?

 

Jeszcze pytanie na temat magazynków - mianowicie czekam na stopki zakrywające dolny zawór, trzeba wymienić ten "zaczep" stopki (część G17-32, wykaz części) i z tego co widziałem, to trzeba będzie odkręcić część 26A-19. Czy mogę to zrobić bez obawy o brak szczelności po złożeniu?

 

 

 

 

 

Galeria na Picasie:

 

ultimate_glock_project.jpg

Edited by -Otto-

Share this post


Link to post
Share on other sites

To co lubię...

 

"Aha, tuning raczej nie ma iść w kierunku mocy, ponieważ jak to pistolet to głównie CQB."

 

I tak podniesiesz sobie moc bo zapewni to lepszą pracę. Ale nie będzie to duzy wzrost więc nie przejmuj się, 350fps i tak raczej nie wyciśniesz z klamki.

 

"Tylko ona ma średnicę 6.04mm to raz, dwa w wątku o HC mówiono, że lepsza będzie właśnie PDI. Po trzecie, no już w przypadku KMH jest duży spadek w cenie... W jakości zapewne też?"

Olej numerki na pudełku, one nic nie znaczą. Liczy się wyłącznie producent. PDI, LL, KMH. Taka kolejność. Przy czym LL i KMH są wyjątkowo zbliżone. PDI jest minimalnie lepsza, mała różnica. Jak masz gdzie- bierz PDI. Jak nie to obojętne czy KMH czy LL.

 

"tylko lepiej o twardości RH45 czy RH55?"

45. No i raczej poluj na KMH, olej tą KA.

 

 

"Górny zawór magazynka"

Szukaj zaworów Tanio Koby lub LL. Guardera widziałem, nie spodobało mi się wykonanie. Sprężynek nie musisz wymieniać a nawet jeśli to raczej nie na te guardera. Po prostu sobie dobierz optymalne. Kurkowej prawdopodobnie w ogóle nie trzeba będzie wymieniać.

Zamek stalowy czy aluminiowy? Ze stalowym sie nie spotkałem, aluminiowy zamek kuka nawet i na stockowym zaworze i to bardzo skutecznie. W Hi capie 5.1 ale wychodzi na jedno.

 

"No to teraz zespół cylindra."

Cylinder stock, sprężynki stock, wymień jedynie gł tłoczka BB na PDI zimową.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiedziałem, że Ci się spodoba.

Czyli na listę trafiają: lufa PDI z WGC (chyba że nie ma sensu dopłacać za PDI i ryzykować że w ogóle nie dojdzie, wtedy KMH) gumka KMH. Zawory... tu jest troche skomplikowanie, mianowicie: na ehobbyasia dostępny jest zawór LL "For Marui M92F/G26/17 Series Airsoft Pistol". Czyli do Beretty i Glocków są takie same zawory? Bo na Specu piszą tylko że LL dla Beretty TM... co ciekawe wyżej wspominają że do KSC, troche niestety u nich leżą opisy. Więc jeżeli i do Berett i Glocków są te same zawory, to mogę wziąć Tanio Kobę. Które lepiej? Cena nie ma najmniejszego znaczenia. Głowica PDI zimowa. Coś jeszcze warto? Czy już cokolwiek innego według widzimisię i za dużej ilości pieniędzy?

 

Jak piszę stalowy, to mam na myśli stalowy, nie aluminiowy :D Cena coprawda powala (i jeszcze niezbyt dokładne wykonanie atrapy pazura wyciągu łusek w niektórch modelach :angry: ), ale za to mogę go sobie oksydować, coby nie tracił uroku, w przeciwieństwie do aluminiowego... No chyba, że zamki aluminiowe (mowa naturalnie o zamkach pokroju SD, PGC, Guarder w okolicach $100) są tak świetnie pokryte, że trzeba się naprawdę postarać, żeby je zarysować. I farba się nie wyciera. To można by się zastanowić. Acz wtedy już mój custom nie będzie taki ultimate, bo żeś tyle części z listy powywalał, że się powinienem zamknąć w 1000. Chociaż tak też dobrze.

 

Jeszcze była kwestia nie pasujących zamków/luf zewnętrznych od Guardera, coś poprawili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guarder robi, taki zamek kosztuje więcej niż sam glock TM :) : http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=searchItem&item=GD-SL-GLOCK14B10. Wydaje mi się, że gdzieś jeszcze widziałem stalowy zamek do glocka.

 

A aluminiowe części guardera nie są czasem anodowane (proces podobny do oksydowania tylko dotyczy głównie aluminium)? Coś mi się tak obiło o uszy chyba czytając gdzieś recenzję szkieletu do beretty, ale nie daje za to głowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też gdzieś chyba natrafiłem na informację o anodowaniu. Przy jakimś zamku, w jakimś sklepie. Nie jestem jednak pewien, gdzie to było i jakiej firmy, bo ostatnio spoooooro tego przeglądałem. Mam nadzieję, że Shooters Design też są anodowane.

 

Stalowe zamki też są na ehobbyasia, Intruderze, pewnie jeszcze gdzieś. W Specu mi mówili, że kiedyś ściągali taki zamek i robili customa, "ale to nie chodziło za dobrze". Jednak jak się spytałem, czy wymieniali zawory, to nie byli mi w stanie tego powiedzieć. W każdym razie, jeżeli będę się decydował, to chyba jednak faktycznie wezmę aluminiowy z Shooters Design.

 

EDIT: Soul, ten zamek co podałeś to jeszcze stosunkowo tani jest ;) Bodaj przed chwilą na Intruderze widziałem z nierdzewki za bagatela $270 :biggrin:

Edited by -Otto-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy pomocy strony guardera udało mi się potwierdzić, że są anodowane (chociaż przedzierać się przez te krzaczki nie było łatwo :) ) - http://www.intrudershop.com/mmc/images/GLOCK-CNC/GLOCK-29%28BK%29-01.jpg. Na wgc też przy jednym z zamków jest wpis o anodowaniu.

 

Zamek za 270$... Toż to dwa nowe pistolety TM :)

Edited by Soul reaper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie lepiej. Zestawianie części różnych producentów wyjdzie lepiej.

 

Co się tak napalacie na anodowanie jakby to jakaś rewelacja była? Chciał by którykolwiek z Was mieć anodowane części w klamce?! Bo ja wolę dobry czarny lakier. Nie wiem co guarder pisze na swojej stronie ale ich aluminiowe zamki anodowane na pewno nie są a jeśli nawet to pod spodem, pod warstwą doskonałej jakości lakieru, idealnie matowego i wyjątkowo odpornego. Nie zamienił bym go na jakieś anodowane coś :D.

 

Shooters design są lakierowane, jak guardery tylko bardziej czarnym odcieniem. I całe szczęście ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Najtańsza? Kto powiedział, że chcę najtaniej? Chcę porządnie. "Mnie nie interesuje, czy finalnie na ten projekt wydam 1000zł [...], czy 2000, a obawiam się, iż może mnie to kosztować nawet więcej."

 

2) Zestaw Guardera to tylko części zewnętrzne. Żadnej preclufy, żadnych zaworów, żadnych części zespołu cylindra.

 

3) W temacie dot. Glocka 17 TM Lambert pisał, iż zestaw Guardera jest bez sensu - nie pasuje, więc wykorzystamy z niego niewiele części. O proszę: http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/29424-glock-17-tokyo-marui/page__view__findpost__p__853200

 

 

Dex, to anodowanie mi się spodobało dlatego, że wyczytałem iż jest to bardzo wytrzymała powłoka, wysoce odporna na ścieranie. No ale ja się nie znam, ma być wytrzymałe i tyle, a w jaki sposób jest to zrobione, to mnie nie bardzo obchodzi :icon_biggrin: I piszesz o bardziej czarnym odcieniu - to chyba nie działa przy tytanowym kolorze :icon_razz2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otóż z zestawem guardera jest to nie tak, że zazwyczaj trzeba pomachać nieźle zestawem iglaków żeby cokolwiek do siebie pasowało. Miałeś Rumaku? Sprawdzałeś? Ja owszem, u siebie i kilku klientów i wiem, że jest to warte dokładnie tyle ile kosztuje. Czyli tanio (oczywiście tanio dla kogoś kto chce wydać na klamkę tyle co ja :D).

 

Ale Otto, czy Ty na prawdę wiesz jak wygląda anodowana powierzchnia aluminium? I czy jesteś pewien, że chciał byś mieć coś takiego na klamce? Wysoce odporna, bla bla marketing marketing. Jest niezauważalnie o ile w ogóle odporniejsza od lakieru dobrej jakości. Shooter design i guarder mają lakier dobrej jakości, zapewniam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dexter, nie chcę koniecznie anodowanego zamka. Nie wiem jak to wygląda, nie widziałem, naczytałem się "marketingowego bla bla bla", że podobny proces do oksydacji stali. Skoro mówisz, że SD czy Guarder mają porządny lakier, to nie wątpię, Ty w tym siedzisz, nie ja.

 

"jest to warte dokładnie tyle ile kosztuje. Czyli tanio"

Zestaw kosztuje $124 - mam nadzieję, że $100 na sam zamek to już znacznie lepiej :wink: Raczej SD. Ale to się jeszcze okaże co będzie dostępne jak już będę miał na niego kasę. Na razie głowica tłoka i korpus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otóż z zestawem guardera jest to nie tak, że zazwyczaj trzeba pomachać nieźle zestawem iglaków żeby cokolwiek do siebie pasowało. Miałeś Rumaku? Sprawdzałeś? Ja owszem, u siebie i kilku klientów i wiem, że jest to warte dokładnie tyle ile kosztuje. Czyli tanio (oczywiście tanio dla kogoś kto chce wydać na klamkę tyle co ja :D).

 

 

Chyba mnie źle zrozumiałeś, chciałem się po prostu dowiedzieć co z nim jest nie tak gdyż sam byłem zainteresowany takim 'customowym glockiem'. Więc nie musisz się aż tak spinać.

 

P.S: Gdybym miał to bym się nie pytał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A więc tak, kupiłem korpus, głowicę, z Hong Kongu (w zadziwiającym tempie - 29.12 przesyłka trafiła na pocztę w HK, 5.01 opuściła HK, dzisiaj paczka już u mnie - a wybrałem najtańszą przesyłkę za $2,6 :icon_eek2: ) przyszła płytka z numerem seryjnym (bezpiecznik "znika") i stopki magazynków z logiem Glocka. Części czekają aż wreszcie pozbędę się gipsu, jednak za magazynki wziąłem się już dzisiaj - z jedym nie było problemu, w drugim zaś posypała się ta długa śruba trzymająca spód magazynka (26A-20). Czy gdzieś można dostać zamiennik, bo nie jestem pewien, czy uda mi się ją naprawić?

Tak poza tym stopki od Shooters Design nie nadają się do używania "out-of-box" - trzeba podpiłować, bo strasznie ciężko chodzą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, właśnie nie wiem. Nie byłem w stanie dokręcić tej śruby (wkręcała się, ale nie dość, by uszczelnic mag), gwint (śruby) był mocno zasywiony (ale nie mogłem tego metalu usunąć, jakby był wtopiony o.0), zaryzykowałem, spiłowałem lekko gwint w tym miejscu - śrubę jakoś udało mi się na szczęście dokręcić i jest szczelny. A przynajmniej dało się gaz załadować i strzelał.

IMHO konstrukcja magazynków KSC/KWA jest pod tym względem lepsza - nie trzeba naruszać szczelności maga, by usunąć sprężynę i BB follower.

W przyszłym tygodniu zaktualizuję, mam nadzieje, galerię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A więc tak, pozbyłem się gipsu i mogłem poskładać pistolet :happy:

 

Zamontowana zimowa głowica PDI, czarny korpus Guardera, stopki magazynków Shooters Design. A także płytka z numerem seryjnym, jednak konstrukcja płytki i repliki wymusiła dodanie podkładki (z klipsu od słuchawek :biggrin: ) pod sprężynę zatrzasku zamka - w przeciwnym razie w ogóle nie dałoby się złożyć pistoletu:

DSCN0736.JPG

 

Miałem w rękach dzisiaj stalowy zamek Guardera - jednym słowem masakra, zamek bardzo ciężko chodził, choć w Specu mówili, że było wiele piłowania, więc zdecydowanie nie wezmę stalowego - ryzykować grubo ponad 500zł, żeby w ogóle nie dało się dopasować. A sądząc po poprawie w wykonaniu korpusu, a właściwie jej braku nie spodziewam się, by poprawili zamki. Więc chyba jeżeli będę kupował to zamek Shooters Design, acz ich stopki też rewelacyjne nie były - piłować było trzeba.

 

Galeria na Picasie zaktualizowana.

Edited by -Otto-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednak ten magazynek taki szczelny nie był i stwierdziłem, że rozkręcę, poszukam zamiennika śruby i przesmaruję. Jednak najwyraźniej faktycznie posypany jest gwint wewnątrz magazynka :angry: Udało mi się starą śrubę wkręcić, zacząłem napełniać gazem i jak pięknie strzeliło...

Szczęśliwie i tak mam zamiar kupić przedłużony, acz strata maga zawsze boli. Mogli by je z czegoś lepszego robić. Albo chociaż, żeby gwint był dłuższy - gwint na śrubie ma 1,5cm, a wykorzystane jakieś 0,5cm (sądząc po wciąż istniejącej farbie na pozostałym centymetrze gwintu śruby) :bialaflaga:

Może jeszcze uda się znaleźć zamiennik śruby i okaże się, że się mylę (oby, ale wątpię, bo teraz śruba kręci się praktycznie w miejscu), acz przeszukałem Praktikera i nic nie znalazłem, może w jakichś bardziej specjalistycznych sklepach znajdę.

 

Lepiej, żeby chodził ciężko przez pierwszy miesiąc niż miał luzy od nowości

Dexter, ale mówiłeś o tym stalowym zamku? Bo co do niego, to nie jestem pewien, czy gaz byłby go w stanie poruszyć. A nawet jeżeli, to na ile by magazynek gazu starczał, tak ciężko chodziło :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...