Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Glock 17 [TM]


Recommended Posts

W klockach systemu KWA różnica po przeprowadzeniu analogicznej przeróbki jest większa ale w TM też jest. Czasem może przywalić serią lub puścić syfona po takim uszkodzeniu jak u Ciebie. Strzał dwoma kulkami niczym nie grozi. I tak jeśli załadują Ci się dwie to jedna się wyturla z lufy przodem bo nie jest trzymana już przez garb gumki.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak, to że wylatują, to wiem, tylko załóżmy, że potrzebuję szybko oddać strzał, przeładowuję, poprzednia nie wypada, ładuje się kolejna, pierwsza nie wypadnie lufą i strzelam dwiema. Dlatego nie zawsze się wyturla ;)

 

Odwołując się do KWA nie miałem na myśli tej modyfikacji. Chodziło mi o to, że nawet w przypadku dość energicznego przeładowania kulka pozostawała w lufie. A w przypadku TMa kulka wypada i wylatuje przez okno wyrzutnika - jak łuska w ostrym (metoda "tap, rack and the gun is back in service") :D Ale sobie właśnie uświadomiłem, że pewnie po podkręceniu hopka ten feature mi zniknie.

 

No, łożysko zamówione. Teraz tylko czeeeeeeeekać.

Link to post
Share on other sites

W końcu przyszedł, prosto ze Stanów Scherer SP-1 Slug Plug. Taki mały bajerek blokujący syf, a także ułatwiający szybszą wymianę magazynka - właśnie przez tą rampę.

Niestety, Guarder nie trzyma wymiarów korpusu z Glocka RS, więc moja pierwsza reakcja była no... dość niecenzuralna (głupi kawałeczek plastiku kosztujący 30zł, a jeszcze miałby nie pasować) :icon_razz2:

Ale na szczęście 2 godzinki z pilnikami i nożem załatwiły problem całkowicie - modyfikacja zarówno slug pluga jak i korpusu, tutaj widać różnicę w przerobionym i nie korpusie:

DSCN0790.JPG

 

 

A tutaj jak to wygląda w replice (zdjęcie linkiem do galerii):

DSCN0794.JPG

 

 

 

Dexter, co najczęściej sypało się w Glockach od Army? Tak z Twojego serwisowego doświadczenia ;) Bo tak sobie pomyślałem, że skoro i tak tyle części wymieniam, to będę miał pełno stockowych wolnych. A ten TM nie wyląduje nigdy jako boczna, jednak jak dla mnie to zbyt dużo kasy, żeby narażać ją na zapiaszczenie itp. A w takim Glocku Army, skoro to kopia TM, to bym powymieniał co mam wolnego od Marui i by robiło za taniego boczniaka "zapiaszczył się? ojej, taaak się martwię..."

Czy jest to kiepski pomysł, bo się sypią części, których nie można tak łatwo dostać i nie jest to kwestia "rozłożyć, przeczyścić, nasmarować, złożyć"? Miałeś do czynienia z Meisterem?

Edited by -Otto-
Link to post
Share on other sites

Weee, to jak nic w zespole spustowym/kurkowym (bo do tego nie bardzo widzę części zamiennych), to chyba sobie kiedyś kupię takiego Army i powymieniam połowę flaków na stockowe TM. Zawory będą (zarówno z magazynków jak i pewnie w końcu ten z cylindra), głowica cylindra też, sam cylinder pewnie też w TMce wymienię ostatecznię.

 

A co do UGP to czekam na to łożysko kurkowe 9mm, a w poniedziałek prawdopodobnie zamawiam zamek i sprężynę powrotną z żerdzią :D

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj przyszło łożysko kurkowe - swoją drogą, poczta HK znów mnie zaskoczyła pozytywnie - 1 marca towar opuścił HongKong, dzisiaj odebrałem na poczcie :D

Tak więc, 9mm całkowicie naprawiło nadmiar spiłowania BBUnitu przeze mnie. Tutaj różnica:

 

DSCN0818.JPGDSCN0820.JPG

 

A tymczasem, na zamówienie zamka muszę poczekać przynajmniej do poniedziałku.

Edited by -Otto-
Link to post
Share on other sites

Szczerze? Nie wiem. Wydaje mi się, że tak, ale może właśnie mi się tylko wydawać. Tak czy inaczej - 9mm załatwia sprawę, jeżeli ktoś zbyt podpiłowania BBU dla 8mm.

Miałeś kiedyś do czynienia z tą prowadnicą sprężyny powrotnej Nine Balla do której wcześniej wstawiałem linka? Bo byłem na nią całkowicie zdecydowany, dopóki nie przeczytałem na UN Company, że ona niby powoduje 'wyłączenie' slide locka :icon_confused: Napisałem do nich i do WGC (gdzie nie ma takiej adnotacji), ale zawsze lepiej gdzie się da pytać.

Link to post
Share on other sites

No właśnie konstrukcyjnie też nie widzę (chyba, że łożysko + super gruba sprężyna, ale wątpię), dlatego nawet nie brałem pod uwagę takiej możliwości. Dlatego też napisałem do UN Company czy nie mają błędu w opisie i do WGC czy tak jest czy nie. Zobaczymy co odpiszą. I jakby nie patrzeć, ta w UN Company wygląda na to samo:

UN Company

WGC

 

A to, że jest inna, to wiem, widziałem i tutaj dokładnie widać, dlaczego slide lock zostanie zablokowany:

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=searchItem&item=NB-PT-GB18CPRSG

 

Do tego jeszcze pytałem gościa na YT, który montował żerdź chyba tego typu do MEU TM, poszło gładko, slide lock działa, zapytałem o tą do G17, zresztą masz tu link :D

Edited by -Otto-
Link to post
Share on other sites

No to dostałem odpowiedź z WGC... Tylko jak dla mnie, nie bardzo coś z tego wynika...

 

Hello,

I would like to know, if NINE BALL Recoil Spring Guide With Bearing for Marui G17:

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=searchItem&item=NB-PT-TMG17SGB

will disable slide lock (read so on UNCompany)? Is it made of steel? If it disables slide lock, which other recoil spring guide would you recommend to use with aluminium slide? I'm not interested in only spring, I would like to get whole kit.

 

Have a nice day,

Lukasz S

 

Thank you for your inquiry,

Please be inform that this is not made by steel.

By the way,you may consider GD-PT-GLOCK17 also.

Thanks,

 

-- Best Regards Allen Wong WGC ( Hong Kong )

 

 

Swoją drogą, chcę kupić żerdź ze sprężyną za 35 dolców, a ten mi proponuje badziewko za 10 :biggrin:

 

Chyba zaryzykuję i wezmę tego Nine Balla, tylko kurde cienko teraz z kasą na to - na wypłatę muszę czekać do 31 marca, bo z jakiegoś powodu przelew nie poszedł do mnie 28 lutego, a wypłaty robią tylko raz w miesiacu... Przy okazji, ze wzgledu na politykę firmy, nie polecam szkoły Progres, bo oczywiście żadnej rekompensaty za czekanie miesiąc więcej nie dostanę.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dzisiaj przyszła żerdź - jeżeli w UNCompany i WGC to ten sam model, to zablokowanie funkcjonalności zatrzasku zamka to bujda na kółkach - wszystko działa idealnie. Zdjęcia wrzucę później kiedyś.

Edited by -Otto-
Link to post
Share on other sites

Szczerze, to ja tam nie widzę żadnej różnicy, poza tym, że sprężyna jest mocniejsza, co skutkuje naturalnie płynniejszym powrotem zamka. No i jeszcze wydaje "piękny" dźwięk ocierania - przynajmniej póki jeszcze jej nie przesmarowałem niczym, to głównie sprężyna ociera o żerdź. Także montaż jest utrudniony, ponieważ "głowica" żerdzi jest nieco szersza i nie da jej się poprostu wepchnąć w otwór w zamku - trzeba ociągnąć ten pierścień, lub sprężynę, by pierścień się osunął w dół. Także jeżeli przesmaruję zespół, to każdorazowe jego wyciągnięcie będzie skutkować toną smarem na łapach - ale to wszystko na plastikowym zamku z tym wzmocnieniem, może na metalowym będzie ładnie wchodzić, zobaczymy.

A ogólnie kulturkę pracy to myślę, że będziesz mógł ocenić na żywo - tak sobie myślałem, czy by nie skoczyć do Krakowa z Glockiem jak skończę :P Jakbyś jeszcze załatwił wtedy stockowego TMa, to by można porównać :D

 

EDIT: nie widzę różnicy, bo pewnie poprostu zbyt mało się znam i nie wiem czego dokładnie powinienem się spodziewać, tak pewnie będzie w większości części nie-wizualnych - wymieniam np hopka, czy lufę wew, bo są dobre i pistolet ma być dobry i wina ma być tylko użytkownika, nie pistoletu :D

Edited by -Otto-
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jednak zdecydowałem się na zamek Shooters Design Glock 17C, mam nadzieję, że będzie git:

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?item=SD-SL-S471B2

Teraz tylko czekać :D Swoją drogą, projekt właśnie przekroczył granicę 1000zł, a dokładniej kosztował on póki co 1253zł.

 

Zdjęcia żerdzi zrobię jutro, bo lampa strasznie przekłamuje kolory.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No i przyszedł zamek... Jednak mój zachwyt nie trwał długo. Jak dla mnie niewybaczalna ze strony Shooters Design kucha - oznaczenia tylko "mówią" to, co oryginał - jednak czcionka jest inna :/ Tak myślę, że chyba za jakiś (dłuuuuuuuuuuuugi, rok, więcej?) czas wymienię ten zestawik na jakiś z Guardera. I jeszcze kolor jest jakiś dziwny. Acz nigdy nie widziałem ostrej, może tam też taki jest. W każdym razie - jest taki szarawy (w świetle lampki wpadający w delikatny (bardzo delikatny, ledwo dostregalny) odcień fioletu?!). Lufa w pełni czarna, chyba anodowana.

 

Ale za to jest to wersja 17C, to ratuje troche ten zamek w moich oczach :D

 

Kilka syfnych zdjęć, bo akurat nie mam baterii w aparacie:

http://img64.imageshack.us/g/obraz100x.jpg/

 

 

Dexter, jak radzisz, mam przeładowywać pistolet setki razy, czy przejechać pilnikiem wewnątrz prowadnic?

Link to post
Share on other sites

ja bym przeładowywał. Pilnikiem bardzo łatwo przesadzić. Możesz też próbować papierem ściernym gradacji na przykład 1800. byle powoli i po troszku.

 

Co do czcionki- pamiętaj, że glocków (ostrych) wyszło kilka generacji. Powinieneś porównać ze wszystkimi po kolei. Lakier na pewno jest inny ale moim zdaniem w SD jest lepszy niż w oryginale :D

Link to post
Share on other sites

Może - i tak jest fajny :D

 

Przy okazji jakość lakieru na stalowej lufie Guardera vs aluminiowej SD - przeładowywałem już trochę SD, oraz RAZ z lufą Guardera - na SD lakier nie zadarty (lekkie smugi, ale i tak czarne smugi), a na Guarderze po razie już widzę srebrną stal...

Link to post
Share on other sites

Niestety, post pod postem, ale są zdjęcia z lepszego aparatu - acz jeszcze nie w galerii UGP, tylko w tymczasowym:

https://picasaweb.google.com/Otto.von.Schweinichen/Glock17C#

 

Przez kompensator widać złotą lufę wewnętrzną, ale na szczęście PDI przychodzi z pomocą - http://shop.ehobbyasia.com/pdi-palsonite-01-inner-barrel-for-marui-glock-17.html :D Jeden z następnych zakupów to właśnie ta lufa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...