Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Luneta a kolimator


Recommended Posts

Może i jest do wiatrówki ale jest to luneta bo niby co innego?

Czy wszystko co nie kosztuje 64567438328 PLN to jest szajs? Nie i ja sie o tym już nie raz przekonałem.

Bawiłem się już nie jedną lunetą i z mojej jestem naprawde zadowolony. Przybliżenie ma bardzo dobre więc na niczym innym mi nie zależy.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Może i jest do wiatrówki ale jest to luneta bo niby co innego?

Czy wszystko co nie kosztuje 64567438328 PLN to jest szajs? Nie i ja sie o tym już nie raz przekonałem.

Bawiłem się już nie jedną lunetą i z mojej jestem naprawde zadowolony. Przybliżenie ma bardzo dobre więc na niczym innym mi nie zależy.

 

 

Nie mówie że jest szajs tylko strzasznie mała.A dobra luneta 3-9x40 nie kosztuje 6566788pln bo za 60zł już dostaniesz.

Link to post
Share on other sites

 

Czy wszystko co nie kosztuje 64567438328 PLN to jest szajs?

 

 

 

Niestety tak. Głównią ceną w lunecie są szkła i ich powłoki. A to kosztuje. Cieszę się z tego że pasuje ci bazarowa lunetka o której możesz powiedzieć tylko to że kosztowała 30 zeta. Ale względem optyki na broń mówi się że powinna kosztować tyle co broń na której będzie postawiona.

 

I naprawdę kiedy spojrzysz przez szkiełko droższe niż te 30 złotych też dostrzeżesz różnicę.

Link to post
Share on other sites
Chyba niewiesz Co piszesz kolego... a raczej NA PEWNO :biggrin:

No faktycznie, Ty się pytasz czy lepiej koli czy lunetę ale to ja nie wiem co piszę. Kulą w płot kolego, kulą w płot.

PS: potrenuj z rozpoznawaniem ironii.

 

Może i jest do wiatrówki ale jest to luneta bo niby co innego?

Czy wszystko co nie kosztuje 64567438328 PLN to jest szajs? Nie i ja sie o tym już nie raz przekonałem.

Bawiłem się już nie jedną lunetą i z mojej jestem naprawde zadowolony. Przybliżenie ma bardzo dobre więc na niczym innym mi nie zależy.

W tej cenie można kupić co najwyżej Tasco 4x20, ewentualnie jak się trafi okazję Tasco 3-7x28. I tego NIE MOŻNA nazwać lunetą tylko tworem który bardzo miernie próbuje lunetę naśladować.

 

EDIT:

Cieszę się z tego że pasuje ci bazarowa lunetka o której możesz powiedzieć tylko to że kosztowała 30 zeta.

Że bazarowa, owszem, że kosztowała 30zł również, ale na prawdę nazwiesz to coś lunetą?? :icon_wink:

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites
Przybliżenie ma bardzo dobre więc na niczym innym mi nie zależy.

Tylko, że akurat przybliżenie w ASG wcale nie jest na zasadzie "im większe tym lepsze", a nawet twierdziłbym, że na odwrót.

Osobiście najczęściej używam lunet mających 3x przybliżenie.

 

Jaką masz średnicę szkieł w tej lunecie? Jeśli soczewki (obie - wejściowa i wyjściowa) mają przynajmniej te 32mm, to możesz być zadowolony z zakupu (za 30 złotych warto).

 

Lunety, które mają mniejszą soczewę wejściową (15mm, 20mm) bardziej przeszkadzają w strzelaniu niż pomagają i wtedy warto zrezygnować z nich nawet na rzecz typowego, otwartego, najtańszego kolimatora 1x20x30 kosztującego 20-30 złotych (jak choćby kolimator ZOS). Nie mówiąc już o strzelaniu z mechanicznych przyrządów.

 

Nawet wymieniana już wyżej tania luneta 3-7x28 się nie nada, gdyż 28mm to średnica soczewki wyjściowej, a okular w dalszym ciągu ma 20mm (w większości tych tanich lunet, które znam).

 

Najtańsze lunety jakie widziałem, które nadają się do naszej zabawy (czyt. bardziej pomagają niż przeszkadzają) stały po około 40-50 złotych za nówkę. Była to luneta 4x32 na standardowym, calowym tubusie, a mimo to obraz w niej pozostawiał naprawdę sporo do życzenia.

 

Jedne z najtańszych lunet, w których jakość obrazu stoi już na naprawdę fajnym poziomie (jak na tą cenę), to 3-9x32 i 3-9x40 firmy GAMO. Kosztują w okolicach 60-100 zł za nówkę i na najmniejszym przybliżeniu dają ostry, wyraźny obraz.

 

Zapewne znajdą się zwolennicy, ale ja osobiście unikam w ASG lunet mających większe obiektywy niż 40mm. Są duże, a przez to łatwiej mogą zdradzić strzelca.

Link to post
Share on other sites

Jedne z najtańszych lunet, w których jakość obrazu stoi już na naprawdę fajnym poziomie (jak na tą cenę), to 3-9x32 i 3-9x40 firmy GAMO. Kosztują w okolicach 60-100 zł za nówkę i na najmniejszym przybliżeniu dają ostry, wyraźny obraz.

 

Miałem lunetkę GAMO 3-9x40, używałem ją z SR25 +/-480 fps i spisywała się całkiem nieźle. Strzelając używałem przybliżenia 3-4, nie więcej. Na większych manewrach używałem 6-9x żeby widzieć co dzieje się u wroga i żeby móc zobaczyć którędy i ile osób idzie. Dałem za nią 60-70zł razem z montażem na szyny, także cena jest bardzo przyzwoita i jakość nie najgorsza, w każdym razie bez porównania lepsza od lunet 4x20.

Edited by dobry_mudzyn_z_afryka
Link to post
Share on other sites

Panowie jednego nierozumiem...

Niektórzy próbują wmusić mi swoje racje i wmówić, że moja luneta nie nadaje się do naszej zabawy.

Tak jak już napisałem nie raz - powtórze się po raz kolejny - MNIE moja luneta satysfakcjonuje w 100% i nie wyobrażam sobie iść na strzelanke bez niej.

Amen.

Link to post
Share on other sites

W sporcie wyczynowym, snajperstwie- tak. Ale to jest ASG i taka luneta jest ZBĘDNA. Często lunety 3-9x32 dają lepszy obraz niż 3-12x50 (obie chińskie). A w zasadzie zazwyczaj dają lepszy.

 

 

 

Dokładnie.Miałem do wyboru 3-9x40 i 3-12x50 i wybrałem 3x9-40,

Co do lunety za 3 dyszki...mój brat przynosi mi taką i mówi żebym mu ją do kałacha przyczepił.Wziąłem ją w ręce i zacząłem się śmiać.Mniejsza niż oko :biggrin:

Link to post
Share on other sites

Dokładnie.Miałem do wyboru 3-9x40 i 3-12x50 i wybrałem 3x9-40,

Co do lunety za 3 dyszki...mój brat przynosi mi taką i mówi żebym mu ją do kałacha przyczepił.Wziąłem ją w ręce i zacząłem się śmiać.Mniejsza niż oko :biggrin:

 

Kwestia tego co komu pasuje.

Mi taka luneta w 100% odpowiada.

Ja mam dokładnie taką:

http://allegro.pl/luneta-duza-4x28-do-asg-wiatrowka-montaz-i1386463028.html

Może dla większości z Was luneta jest zbędna w ASG lecz nie dla mnie.

Jest dla mnie podstawą prosperowania na strzelankach.

Link to post
Share on other sites
Może dla większości z Was luneta jest zbędna w ASG lecz nie dla mnie.

Rozumiesz różnicę między stwierdzeniami "luneta w ASG jest nieprzydatna" a " to co prezentujesz to gówno a nie luneta"?? Dobra luneta ma grubszy tubus niż ten Twój wynalazek średnicę obiektywu (tak wiem że niepoprawna nazwa).

 

Miałam kiedyś takie coś, myślałam, że jest w porządku, ale potem ktoś dał mi postrzelać przez Bushnella 3-9x40... I teraz już wiem, że to było raczej małe szkiełko powiększające w długiej obudowie, a nie przyrząd celowniczy :)

Do tego bardzo marniutkiej jakości szkiełko a i obudowa nie lepsza.

Link to post
Share on other sites
to co prezentujesz to gówno a nie luneta

 

Wciąż nie mam pojęcia na jakiej podstawie stwierdzasz, że to jest gówno skoro nie trzymałeś w rękach mojej broni ani nie użytkowałeś mojej lunety.

Jeśli byłoby to gówno to raczej nie dyskutowałbym tutaj z Wami na ten temat bo ogólnie to jest śmieszne.

Jeśli rzeczywiście nie zaczynałeś od przysłowiowego zera w ASG i odrazu miałeś sprzęt pierwszej jakości i lunety za niewiadomo ile kasy to rzeczywiście możesz stwierdzić, że jak ktoś ma coś gorszego to już jest gówno.

Innego wytłumaczenia nie widze na takowe obiekcje do mojej lunety.

 

Żeby przez to celować trzeba mieć nisko kolbę albo wysoki montaż.

 

Tutaj przyznam racje bo rzeczywiście jest ona troche za nisko i jak mam maske to ciężko mi się do niej przymierzyć dlatego rozglądam się za wyższym montażem.

Link to post
Share on other sites

Nie użalaj się nad sobą. Nikt Ci nie karze kupować sprzętu za kilka tysięcy. Jednak jeśli zachwalasz to coś co nazywasz lunetą i piszesz, że bez tego byś się nie obył to sam wystawiasz się na publiczny i brutalny lincz ze strony innych forumowiczów.

I uwierz, że większość z nas ma co najmniej kilkakrotnie większe doświadczenie, jeśli chodzi o AS, od Ciebie.

To co Ty uważasz za cud techniki to zwykły kawałek czarnego ustrojstwa, przytwierdzonego do giwery (i to nie za ciekawie). Jeśli dobrze pamiętam to takie zabawki dodawali kiedyś do wiatrówek i to gratisowo. A jeśli dalej uważasz, że masz wypasiony sprzęt to trwaj w tym swoim świecie dalej i idź lansuj się wśród kolegów.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Coz z dobra luneta nie traci sie czasu reakcji na celowanie.

Male olowki sa bardzo niewygodne - musisz odpowiednio sie zlozyc do niej, odpowiednio daleko miec oko, i ciezko celuje sie przycisniety do ziemi lerzac i wychylajac tylko czubek glowy.

Najfajniejsze sa lunety o nie za duzej srednicy 40 optymalnie i nie za duzym powiekszeniu.

A juz wogole wypas to lunetka z powiekszeniem 1-3.

Na najmniejszym dziala (podobnie bo nie tak samo) jak kolimator umozliwiajac szybkie ruchy i namierzanie celu, a maxymalne powiekszenie x3 jest wystarczajace na wypatrywanie dalszego celu.

Sa tez lunty 1.5-4,5 - tez daja rade ale maja mniejsze pole manewru dla odleglosci od oka.

 

Koli sa fajne wlasnie do cqb. Zadnego zgrywania muszki z szczerbinka.

Szybkie namierzanie po punkcie. Zreszta jak dobrze sie ustawi moze wogole byc zamkniete a celuje sie i tak drugim okiem i kropka.

Link to post
Share on other sites

Nie użalaj się nad sobą. Nikt Ci nie karze kupować sprzętu za kilka tysięcy. Jednak jeśli zachwalasz to coś co nazywasz lunetą i piszesz, że bez tego byś się nie obył to sam wystawiasz się na publiczny i brutalny lincz ze strony innych forumowiczów.

I uwierz, że większość z nas ma co najmniej kilkakrotnie większe doświadczenie, jeśli chodzi o AS, od Ciebie.

To co Ty uważasz za cud techniki to zwykły kawałek czarnego ustrojstwa, przytwierdzonego do giwery (i to nie za ciekawie). Jeśli dobrze pamiętam to takie zabawki dodawali kiedyś do wiatrówek i to gratisowo. A jeśli dalej uważasz, że masz wypasiony sprzęt to trwaj w tym swoim świecie dalej i idź lansuj się wśród kolegów.

 

 

Po pierwsze nie wymądrzaj się tak jakimś doświadczeniem bo co Ci po doświadczeniu skoro nie znasz podstawowych zasad ortografii.

Jeśli umiesz czytać ze zrozumieniem to wróc do poprzednich stron tematu a zobaczysz, że nie twierdze, że moja luneta to cud techniki tylko twierdze, że DO MOICH POTRZEB JEST ZUPEŁNIE WYSTARCZAJĄCA! Powtarzam to już chyba 4 raz i czuje się jakbym pisał do kogoś z innej planety kto nie umie czytać po polsku.

I uwierz mi, że ja nie muszę się lansować wśród kolegów. Nie mam 15 lat i nie rozmawiasz z gówniarzem żeby mi coś takiego pisać bo nie masz do tego podstaw.

Jeśli dalej nie rozumiesz tego, że mam gdzieś co ktoś myśli o mojej lunecie i, że dla mnie ważne jest, że MI ona odpowiada to chyba masz jakiś problem ze sobą człowieku...

A użalać to ja się mogę teraz tylko nad Tobą i nad poziomem intelektualnym, który zaprezentowałeś w powyższym poście.

Edited by BodyChrist
Link to post
Share on other sites

W sporcie wyczynowym, snajperstwie- tak. Ale to jest ASG i taka luneta jest ZBĘDNA.

 

Ależ oczywiście. Każdy zakłada to co lubi. Ale prawdą też jest że dobre lunety są drogie i nic tego nie zmieni. Też się ludzie pukają w głowę jak widzą że na mojej wiatrówce za 300 zeta wisi luneta za półtora kafla. Ale cóż, ja tam lubię mieć dobre szkiełko, bo i mniej oczy męczy i widać w co się celuje lepiej.

Link to post
Share on other sites

Też uważam, że temat powinien zostać zamknięty już dawno bo ta dyskusja do niczego nie prowadzi.

Każdy ma swoje racje i argumenty.

Wiadome, że luneta za 300zł jest o niebo lepsza od tej za 30zł ale to nie powód żeby szykanować i obrażać kogoś tak jak kolega rumak.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nad zakupem kolimatora, ale głównie dla celów estetycznych bo fajnie wygląda karabin z koli. Może i można się do tego przyzwyczaić ale mie mam problemu z celowaniem przyrządami mechanicznymi.

Ale ja nie o tym miałem,

nurtuje mnie jak osłonić koli przed nieprzyjacielskim ogniem.

Kiedy szło zostanie trafione bardzo prawdopodobne jest że zostanie uszkodzone i co wtedy?? są tam może jakieś szkła ochronne coś jak filtr UF w obiektywach (który w obecnych czasach aparatów cyfrowych spełnia jedynie funkcję ochronną przed uszkodzeniami mechanicznymi)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...