Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Broń boczna gaz czy elekrtyk


Recommended Posts

Dzięki za porady. Być może przyczyna leży w tym, że replika niemal rok leżała nieużywana i szczęki "zapiekły" się. Muszę rozkręcić maga, choć boję się, żeby "coś" mi nie zginęło, niestety jestem antytalentem technicznym. Używam kulek raczej dobrych Guarder, myślę, że nie powinny stwarzać problemów.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kulki w magach do aepow trzymaja takie dwa male metalowe dzynkse.

Elementy te sa dociskane sprezynkami (takie malutkie 2 mm srednicy i z 5 dlugosci).

Jezeli elementy te sa niedokladnie odlane to mamy dwie mozliwosci ...

1. - za waskie - kulki beda przechodzic mimo zaladowanego maga - po prostu wypustek ktory je powinien trzymac jest za slaby.

2. za grube - nie chce podawac kulek - i mimo wlozenia maga do repliki - kulki z problemem przechodza.

 

Moze byc tez tak ze ktos probowal je czyscic i zle poskladal - jak zle sie je zlozy to tez da sie zaladowac i strzelac - ale kulki samoczynnie lubia wypadac ;)

 

Ogolnie moja cyma dobrze strzela z GG 0.2 i 0.25, za to z GG 0.28 juz przy rofie z lipo 7.4 nie zawsze poda.

Na semi - poda, na auto - pierwsze trzy.

 

Smarowanie nie za duzo da - tu jest kwestia materialu uzytego do zrobienia maga.

Odluszcza sie lakier i farba i przez to kulki sie blokuja.

 

Inna sprawa to ze magi lubia sei gubic bo sa malenkie i plaskie ... Mialem 4 mam juz 1 ;)

Ale na to tez jest patent - trzeba obkleic tasma klejaca czarna - magazynke naokolo (odciac od strony kulek).

Wchodzi ciezko, nie wypada sam - nawet jak sie wypnie mag to zostanie w replice.

Inny patent jak nie podaje kulek mag (a jak docisnie sie go palcem od dolu to podaje) to podkleic w magazynku - w tym otworze z boku za ktory lapie zwalniacz magazynka, kawalek (ja uzylem folli metalowej z podkladki reklamowej) tak zeby magazynek byl przyciskany mocniej do gory.

Wiekszosc problemow z podawaniem jest dlatego - ze magazynek za nisko lerzy i komora nie dociska szczek tak zeby zupelnie zwolnily kulki.

Wtedy powstaje duze tarcie - a co za tym idzie kulka nie daje rady w tych 50 ms kiedy ma czas wejsc do komory ruszyc sie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...