Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Broń boczna gaz czy elekrtyk


Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Tuksiak:

Wiesz, może i czuć kulkę jak się nie ruszasz ale jak biegasz, celujesz i strzelasz, do tego trochę adrenaliny to uderzenie gdzieś w plecy kuleczką która leci z prędkością 200 fps jest ciężkie do poczucia. Jak masz polskiego bawełniaka to staje się to jeszcze trudniejsze.

 

Kwestia towarzystwa z którym się strzelasz. Jeżeli jesteś przyzwyczajony do cywilizowanych replik (350tek) to i spokojnie poczujesz trafienie z 200 fps. Jak się strzelasz z +450fps to możesz miec problemy z poczuciem trafienia z 350 fps. A wiem co mówię, po strzelankach z ogólnie pojętym "mazowieckim stokiemktóry" miejscami ma problemy z poczuciem 350 efpeesowej kulki wystrzelonej z 10m. Dlatego cały czas nawołuję do zredukowania mocy replik do max 400 fps w polu i 350 w budynkach (z wyłączeniem replik snajperskich)

Link to post
Share on other sites

To lepiej brać te M9 czy tego mk23 jako broń boczną?

 

 

Mk23 KJW ma notoryczną usterkę w postaci pękających szczęk w podajniku kulek w magu. Za mk23 stoi tylko to że można tłumik wybebeszyć i cieszyć się cichutką repliką.

M9 może mieć tylko czasem jakąś nieszczelność którą można załatać.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

To lepiej brać te M9 czy tego mk23 jako broń boczną?

Jesli chcesz bawic sie w skrytobojstwo - to mk23, bo ma fenomenalny zasieg i celnosc ,a przy tym jest diabelnie ciche :). Na boczniaka jest on po prostu za duzy, ma ciezki spust, ciezko dostac do niego kabure, a nawet jesli juz sie dostanie, to lazi sie z nia jakby byl w niej pistolet Jocker'a :cool:

 

M9 jest bardziej poreczne- mniejszy, raczka bardziej ergonomiczna, lekki i miekki spust, wiekszy wybor kabor , wieksza szybkostrzelnosc ze wzg na miekki spust, dosyc popularny wiec nie ma problemow z dostaniem czesci zamiennych :cool:

 

Użytkownik arend dnia 09 styczeń 2011 - 20:11 napisał

(...) Dlatego cały czas nawołuję do zredukowania mocy replik do max 400 fps w polu i 350 w budynkach (z wyłączeniem replik snajperskich)

W pełni zgadzam się z tym apelem, ale wydaje mi się, że to "wołanie na puszczy"

Gdy dojdzie do serii wypadkow, gdzie ludzie potraca oczy i do tego sprawa zostanie naglosniona przez media, to masz mozliwosc, ze moze wrescie ludzie pojda po rozum do glowy i zaczna dbac o wlasne bezpieczenstwo, choc szczerze mowiac smiem w to watpic.

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites

Jesli chcesz bawic sie w skrytobojstwo - to mk23, bo ma fenomenalny zasieg i celnosc ,a przy tym jest diabelnie ciche :). Na boczniaka jest on po prostu za duzy, ma ciezki spust, ciezko dostac do niego kabure, a nawet jesli juz sie dostanie, to lazi sie z nia jakby byl w niej pistolet Jocker'a

(...)Kaburę kupi się bez problemu http://www.vest.pl/product-pol-3486-Kabura-udowa-na-duze-pistolety-mini-smg-MULTICAM.html, w różnych kamuflażach, ale jeśli miałbym nosić MK23, lub Deserta, to wolałbym Uzi, lub MP7 (też wchodzi do tej kabury, miałem, nosiłem). Sprzedawca reklamuje, że wchodzi też MP5, ale bez przedniego chwytu i magazynka, co jest już bez sensu.

nie rozgrzebujcie tego tematu. Słyszał któryś z Was o JAKIMKOLWIEK jednym wypadku wybicia oka z repliki powyżej tych 400fps?

Oka nie, ale byłem świadkiem wybicia zębów, a oko, jest nieco bardziej podatne. Wystarczy jeden debil, który podczas akcji choć na chwilę zdejmie okulary i drugi debil, który to bezmyślnie wykorzysta, - a debili nie brakuje, zwłaszcza tych 16+ i 18+ - który bez jakiegokolwiek przygotowania, bez jakiejkolwiek wiedzy (bo przecież szkolenie w ASG jest zabronione, a przynajmniej nie wskazane dla młodszych) wpadnie na pierwszą w życiu prawdziwą imprezę i będzie na*******ał do wszystkiego co się rusza, z każdej odległości i serjami z Hi-Capa, tak jak dotąd do kotów, psów, ptaków, lub kolegów z podwórka.

 

Ps. Myślę, że z części postów możnaby utworzyć nowy temat i przenieść je do niego.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Ja na boczną nie lubię niczego większego niż powiedzmy hi capa 5.1, to już dla mnie górna granica wygody.

 

Nie byłeś? Ahaaa ;]. Zębów sam byłem, nie raz. Ale wiesz co? Z replik mniej więcej 350fps. Poza tym niestety, oko nie jest bardziej podatne z racji noszenia okularów. A jeśli ktoś ściąga okulary w trakcie rozgrywki to nie jest to wina innych graczy i nie mogą za to odpowiadać. Znam debili przebiegających przez autostradę bo do kładki im daleko... Ale to żaden argument. Na szczęście środowiska lokalne mają tendencję do smooczyszczania się z elementów debilnych i niebezpiecznych. Przynajmniej u nas. Widać w Łodzi panują inne zwyczaje.

Link to post
Share on other sites
(...)Na szczęście środowiska lokalne mają tendencję do smooczyszczania się z elementów debilnych i niebezpiecznych. Przynajmniej u nas. Widać w Łodzi panują inne zwyczaje.

Nie, nie panują inne zwyczaje (niemiła "wycieczka osobista" nie wiem czemu, bo ja Ciebie w żaden sposób nie atakowałem), natomiast debili widziałem na imprezach krajowych, ogólnodostępnych np. Aleja Snajperów - Nadarzyn; Mangusta - Konewka, Czajki; As Karo - Toamszów Maz. Organizator nie ma na to wpływu i niemal żadnej możliwości kontroli (za wyjątkiem Arden - Pałczew, gdzie doskonale zdaje egzamin funkcja arbitra), a może ponieść odpowiedzialność. Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Coz zeby u nas tez tracili ludzie - zeby bylo smieszniej raz ze stocka marui...

 

A co do ochrony oczu - nigdy nie zapomne jednej bezsnieznej gdzie towarzystwo samochod obok jak wrocili na respa - jeden mial podbite kulka oko. Zdjal okulary w czasie szturmu zeby sobie przetrzec zaparowane, i dostal centralnie 1 cm pod oko. Fart ze nie ten centymetr wyzej. Wygladalo jakby oberwal piescia.

 

Druga impreza paredziesiat kilometrow dalej na Wysokiej. Mlodzik (na oko 16 lat) po 500 m odejsciu od respa zauwazyl ze ... zgubil okulary. Spadly mu i nie zauwazyl. Fart ze przeciwnik byl jeszcze pareset m dalej.

 

Zeby byly wybijane lokalnie, a tylko na wyjazdach na wieksze imprezy jakos trafiam na oszolomow ktorzy bardzo chca stracic oko.

 

 

ps. Co do tematu - nigdy nie lubilem gaziakow, mialem Socoma - psuje sie mag i strzela niecelnie... Mialem 2 ingramy - zasieg tak smieszny ze szkoda gadac. Mam jeszcze jakas klamke bella ktora rozsypala sie i od 2 lat lerzy w piwnicy.

Za aep cymy strzela pieknie celnie i co wazne - slabo juz 2 lata. Ostatnio dostal precke kmheada i lipola 7.4 Wiec zima mi wogole nie straszna.

A po to ma auto zeby delikwent wiedzial ze dostal - co z tego ze nie czuje sie kulek skoro dostaje sie z max 15 m serie.

Ale ja po prostu nie lubie gaziakow. Mp7 tez mam - aktualnie zrobilem jej nowe body zeby mocowac do risa. Do budynkow fajna sprawa - ale nie wiem czemu hop dziala tak samo kiepsko jak w ingramach. Ale to pewnie wada mojego egzemplarza.

Link to post
Share on other sites

Problem z AEP-ami polega na tym, że bardzo często "wyrabiają" się mikrosprężynki napinające szczęki utrzymujące kulki w magazynku, a takich sprężynek nie da się nigdzie dokupić. Są też problemy z zakupem zapasowych magazynków. Miałem AEP-a Glocka i USP, fakt, że strzelają celnie, zasięg około 15-20 m, więc całkiem wystarczająco do CQB, ale problemy z magami były takie same. Poza tym ten brak Blow-Back :-(((

Uważam, że MP7 jest bardzo dobrą repliką zapasową zwłaszcza dla strzelca wyborowego, obserwatora lub zwiadowcy, a szczególnie dobrze sprawdza się w terenie mieszanym (las, CQB).

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
ps. Co do tematu - nigdy nie lubilem gaziakow, mialem Socoma - psuje sie mag i strzela niecelnie... Mialem 2 ingramy - zasieg tak smieszny ze szkoda gadac. Mam jeszcze jakas klamke bella ktora rozsypala sie i od 2 lat lerzy w piwnicy.

 

Nie obraź się ale może trzeba kupić firmowego gaziaka za więcej niż 200zł? To jak pisanie na podstawie taniego elektryka, że elektryki są złe.

 

Nie Powała, to nie była wycieczka tylko przypuszczenie, że może w Łodzi zwyczaje są inne.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...