Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Broń boczna gaz czy elekrtyk


Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z pistoletów to na pewno gazowy - elektryki to zwykłe plujki, do niczego się nie nadają. Z tych co podałeś wybrałbym pierwszą, jest niewysilona, ja polecałbym dozbierać tak do 250zł, wtedy już ciekawe beretty można wyhaczyć ;)

 

Z tym śię nie zgodzę :)

Mój znajomy posiada akurat ta Cyme z linku i strzela naprawde nieźle : )

Link to post
Share on other sites

Strzela nieźle ale szansa, że ktoś będzie wiedział, że dostał jest znikoma. Uderzenie kulką lecącą z prędkością 200fps (glock cymy) jest nie wyczuwalna przez mundur, 300-310 fps (M9) już można wyczuć, 420fps z Mk23 może już sprawić ból a w razie czego można w 2 sekundy zmniejszyć prędkość kulki do 340fps dlatego ja bym został przy Mk23.

Link to post
Share on other sites

Jest tez wiele ekonomiczniejszy w eksploatacji (elektryk znaczy). trzeba się jednak pogodzić ze słabszymi osiągamiw porównaniu z gaziakami.

Ja osobiście jeżeli miałbym do wyboru elektryka albo gaziaka bez BB brałbym elektryka. Dlatego że jezeli rezygnuję z realizmu pracy wolę tez ekonomię.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio, nie pamiętam gdzie, widziałem tłok do AEP M93/G18 koszt o ile pamiętam to było 100/200 zł. Do tego chyba za dużo nie standardowych części. Myślę, że jak się da to po wysokich kosztach.

 

Edit: http://www.asg.com.pl/Tlok_POM_do_G18CM93RUSP_AEP_Nine_Ball,p,2016.php. Nie lepiej już brać się za tuning MP7 ?

Edited by Szabla95
Link to post
Share on other sites

Wystarczające są te elektryczne glocki/deserty/sigi (praktycznie te same bebechy tylko karoseria różna), a jak ktoś nie czuje 200 przez mundur z odległości do 10m, to może hobby nie takie sobie wybrał?

 

A ja tam osobiście i tak wolę gaziaki ;-). Byle nie SOCOM (mk23) - to się słabo na boczną nadaje.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie będziesz robił żadnej rekonstrukcji, godne polecenia http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=379 choćby ze względu na pojemny magazynek (miałem, jest niezawodny, zajefajny blow-back, dobry zasięg, doskonała celność, zasilenie CO2 jest mniej wrażliwe na niskie temperatury od GG, wadą jest duża moc około 400fps, co eliminuje tę replikę z CQB) lub http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=1238.

Link to post
Share on other sites
Jedynym chyba plusem AEPa jest to, że zimą będzie dzialał lepiej od gaziaka.

- full auto

- niskie koszty eksploatacji

- tańsze i mniej awaryjne magazynki

 

Jeśli o Socoma chodzi jako replikę boczną - rozmiarowo nie jest aż tak źle, używałem go tak długi okres czasu, jednakże w dużej części egzemplarzy występują inne uciążliwe problemy, jak choćby zacinanie się kulek w magazynku, które powoduje, że musimy często używać obu rąk, żeby z niego strzelać.

 

Za to zaletą zarówno Socoma jak i Beretty z STTI jest to, że nie mają zbyt dużych problemów ze strzelaniem nawet w minusowej temperaturze. Głównie za sprawą braku blowbacka.

 

Ja na zimę wybrałbym albo elektryka z Cymy, albo gaziaka bez blowbacku z STTI. Z naciskiem na elektryka, pod warunkiem, że akumulator od początku byłby ładowany dobrą ładowarką, bo spotkałem kilka egzemplarzy, które ładowane były zwykłymi ładowarkami z kompletu i zimą nie dają rady długo pociągnąć. A na lato? Na lato natomiast "lansiarski, najfajniejszy brak opłacalności", czyli gaziak z blowbackiem.

Link to post
Share on other sites

Jeśli o Socoma chodzi jako replikę boczną - rozmiarowo nie jest aż tak źle, używałem go tak długi okres czasu, jednakże w dużej części egzemplarzy występują inne uciążliwe problemy, jak choćby zacinanie się kulek w magazynku, które powoduje, że musimy często używać obu rąk, żeby z niego strzelać.

 

:o A przepraszam, to normalnie strzelasz z jednej ręki?

Link to post
Share on other sites

Często tak jest, ale niestety nie zawsze. A wtedy Socom jest dobry do momentu oddania kilku pierwszych strzałów, bo potem kulki się mogą zaciąć w magu i strzelasz na pusto.

 

EDIT:

Chodzi mi oczywiście o ASG, bo na ostrej się w ogóle nie znam.

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites

Chodzi o to, że z prawdziwej broni na prawdziwej wojnie nie strzela się jedną ręką. Z repliki strzelanie jedną ręką jest jak najbardziej na miejscu i sensowne, jednak niekoszerne.

 

Strzela się. Ale jeśli już musisz obsługiwać broń krótką jedną ręką to masz większe problemy na głowie, niż ten fakt.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...