Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Broń boczna gaz czy elekrtyk


Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eeeeee, za taką cenę co ten Glock z tuningiem kupiłbym Klocka18c od KWC. Sam miałem, ale odsprzedałem po krótkim czasie. Dla mnie za mały, mam wielkie łapy. Ale aktualny użytkownik ma od 3 miechów i nie licząc okazjonalnego czyszczenia i smarowania nic w nim nie robi, a dalej mu się nic nie zepsuło. Wiem, że owe 90 dni użytkowania to mało, ale wg. mnie jest to lepszy wybór, niż elektryk CM z tuningiem. Większa moc, większe magi (klimat) i oczywiście BB. Bez BB to nie klamka. Może nie licząc Mk23 TM.

Link to post
Share on other sites

Bardziej lans, czy bardziej użyteczność?

Jak dla mnie - jeśli lans, to fajnie jakby był jeszcze full metal. A skoro w tej cenie nie ma klamek full metal z blowbackiem, to ja postawiłbym na użyteczność mając nadzieję, że w przyszłości kupię sobie w pełni lansiarską klamkę.

 

Jeśli więc o moją opinię chodzi - Glock z Cymy :).

Link to post
Share on other sites

Gaziaki sa dla lansu, blowbacka i po to zeby sie nimi pocieszyc.

AEPy sa czysto uzytkowe - nie robia problemow ani latem ani zima, stale fpsy, NISKIE !! fpsy (co wazne w cqb kiedy masz zamiar duzo strzelac ... z ogarnietymi ludzmi) oraz brak koniecznosci noszenia ze soba gazu. Owszem do gaziaka tez mozesz kupic pare magazynkow ale troche to kosztuje.

Co do tuningu ... ja kupilem precke kmheada do glocka za 24 zl :) Do tego zamiast batki (ktora szczerze mowiac jest kiepska w stocku) mam lipo 7.4 Gumka stockowa jest bardzo dobra - mozna podkrecic ja tak ze bedzie strzelac 5 m za wysoko wiec hop dziala swietnie. Przy -10 stopni tez - sprawdzalem.

 

Ale znowu zaznaczam ze to opinia kogos kto nie lubi gaziakow ;)

Gaziak za 200 zl ? To bedzie kiepsko. Moze trafisz dobrze, moze nie.

Link to post
Share on other sites

Choć sam mam gaziaki, podpiszę się pod Kotem: do 200zł tylko chiński AEP. Niestety zimą będzie równie kijowo się sprawdzał, jak gaziak - stockowa bateria to maleńki chiński NiMH, który mrozu bardzo nie lubi. A robienie takich sztuczek jak robi Kocur - np. dopasowanie tam LiPo - dla przeciętnego wystrzeliwacza kompozytu (w tym mnie) jest co najmniej trudne do wykonania.

Link to post
Share on other sites

Zarówno elektryk jak i gaziak mają swoje plusy i minusy(...)

Z tym, że AEP nawet "plusy" ma ujemne.
Wiesz, bardzo podoba mi się ten glock elektryczny z CYMY, tylko nie wiem czy dało by radę go jakoś stuningować, nie chodzi tylko o FPS'y ale też o gumkę albo lufę, oraz ewentualna możliwość naprawy.
Szkoda pieniędzy, lepiej przeznaczyć na bardziej markową replikę, a że jak pisałeś będziesz bawił się głównie latem, zdecydowanie "gaziaka".

Teraz mam dylemat, czy brać tę replikę M92F/M9 od KJW czy tego Glocka od Cymy. Mam właśnie 2 stówy chcę kupić jakiegoś boczniaka ale do tych 2 stów.

Jak mawiają Francuzi marne' chanse'...
Link to post
Share on other sites
Ale podobno (bo sam socoma STTI nie posiadam) testy na chrono pokazują jakieś 320fps bez atrapy tłumika i 380 z atrapą więc "bez" jest OK.

Bardzo duża losowość. Mój bez tłumika pokazuje 360 FPS, a z tłumikiem niewiele ponad 400. Wśród Socomów znajomych FPSy bez tłumika są rozrzucone od 320 do nawet 380 FPS przy czym najczęściej w okolicach 340 FPS. Tłumik trzeba odpowiednio ustawić, bo inaczej może nawet pogorszyć FPSy.

Link to post
Share on other sites

Socom STTI jak strzelał 380/440 (bez tłumika/z), to się nie nadaje na boczną. Jak nie miałem długiej działającej, a byłem przed kupnem Galaksiaka jeszcze, to z tym latałem jako z główną, chyba na pierwszym Panzerfauście ze 3 lata temu czy 4 użyłem go ostatni raz.

Napiszę raz jeszcze AEP-y są w zupełności wystarczające do CQB, to nie musi mieć miliona fspów i tak nie strzela się dalej niż na te maks 10m z tego. prędkość 200 stóp na sekundę, czyli koło 60m w 1 s robi kulka, czyli 10m robi w 1/6s - czas reakcji najczęściej jest dłuższy u człowieka ;-).

Link to post
Share on other sites

Precka - jest krotsza niz cymy ale lekko kombinujac da sie zmienic

http://www.machinegun.pl/sklep/product_info.php?cPath=39_42_100&products_id=1879

Tak wiem ze ten sklep praktycznie wyprzedaje sie od 2 lat - ale zaryzykowalem i paczka na czas wszystko ok.

 

Co do lipola - Ja kupilem do big lamy 11.1 - odcielem jeden pakiet i zrobilem z tego V.

Jak to wyglada - http://forums.airsoftmechanics.com/index.php?topic=3643.15 tu sa zdjecia itp.

Ogolnie trzeba znalesc pakiet max 850 mAh o odpowiednich rozmiarach.

Ja zrobilem na deansach duzych - troche ledwo sei miesci ale mam zamiennie lipka jak potrzebuje do innej repliki.

 

Co do 200 fps na wyjsciu z glocka i 150 po ilustam metrach.

Nie zdazylo mi sie jeszcze (z 2 lata mam glocka) zeby ktos nie uslyszal/poczul/uciekl od strzalu z glocka. Dlatego ze to jest raptem 5 m i delikwent widzi ze dostaje.

Czesto jest to tylko jedna kulka w plecy.

Za to dziesiatki razy byly problemy z aega 450 fps z daleka :)

Zreszta - stock maruica potrafi wybic zeba. A ja nikomu zebow fundowac nowych nie chce.

Dlatego dla mnie 200 fps jest idealne. Praktycznie zerowe ryzyko uszkodzenia kogos.

Nawet to testowalem strzelajac sobie z przylozenia w nadgarstek, czolo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...