Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

potrzebuje informacji na temat zawieszenia 2-pkt i 3-pkt. mianowicie który z nich jest lepszy. chodzi mi głównie o to że jak nie będe broni trzymał w rękach a będe musiał przebiedz jakiś teren to żeby broń się trzymała przy ciele, żeby nie latała we wszystkich kierunkach

Link to post
Share on other sites

Baaardzo subiektywna opinia, w porównaniu do reszty tekstu, moim zdaniem niezbyt trafna.

 

Pozdrawiam.

 

Tak, jest to subiektywna opinia, moja opinia. Nie mogę odpowiadać Ci na takie zarzuty, bo po prostu uważam, ze nie jesteś na moim poziomie "taktyczności". Zresztą, nawet w Poznaniu piszą, żeś człowiek duch. Pochwal się swoją wiedzą.

Link to post
Share on other sites

Chris Costa > Catch22 (wybacz :wink: )

 

Chociaż... chyba jednak wolę być po stronie długich peni... AnR'a. :biggrin:

 

A więc kończąc już wygłupy, trzeba spróbować odróżnić marketing od faktycznej funkcjonalności. Po to są niezależne źródła, takie jak powyższy, niszowy, niekomercyjny, niekorporacyjny blog nastawiony na prawdę - nawet tę niewygodną. :happy:

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Nie zamierzałem się licytować z Krzysiem. Wystarczy że Lamb się nie lubi z Vickersem a obaj patrza na Costę jak na "tego cwaniaka z Coast Guard". Oni tam mają swoje, amerykańskie bagienko, a wy to oglądacie cokolwiek bezkrytycznie chyba. To tak jakbyście wierzyli w "Rekruta" ;-)

 

Dosyć długo używałem paska z taśmy rurowej 25mm żeby nie lubić MS2. Użycie 25mm wynikało zapewne z kwestii zastosowanych klamer i dodatków - przy optymalnej taśmie 40mm byłyby one już zbyt duże. Nie lubię też stukania metal/metal jakie ma miejsce przy MS2, głośne i prowadzi do wycierania się powłok - ot i tyle.

Link to post
Share on other sites

Viamortis uważaj bo AnR pominął "do" ;)

Dla mnie pasek 2p musi mieć szybkie wypięcie i baaardzo szybką regulację. Wręcz regulacje stawiam na pierwszym miejscu. Długi czas preferowałem 2p, gdyż dzięki szybkiej regulacji mogłem unieruchomić replikę na sobie.

Obecnie bawię się 1p i rozwijam przemyślenia na jego temat. Główną zaletą 1p w moim wykonaniu jest nieruchomość pętli. Tzn. pas nie rusza się na mnie i nie zaczepia to o camela, to radio, to coś tam. Powoli dochodzę do bzdurnego zapewne, z profesjonalnego punktu widzenia, wniosku, że chciałbym replikę bez zawieszenia. Doczepianą do oporządzenia, i odczepianą, jednym ruchem. Chyba stertą kydexu przyjdzie się pobawić.

Link to post
Share on other sites

Viamortis uważaj bo AnR pominął "do" ;)

 

Albo do "aż". ;)

 

Generalnie. Lubie 1pkt dlatego, że dają potężną swobodę działania. Gdy potrzebuje mieć wolne ręce jest mnóstwo technik dzięki, którym mogę unieruchomić gnata. Dla mnie to się sprawdza. Ale to jak zwykle kwestia indywidualnych preferencji użytkownika. Można za to wyłuskać rozwiązania bzdurne, źle zaprojektowane jakim jest MS2.

Link to post
Share on other sites
Oni tam mają swoje, amerykańskie bagienko, a wy to oglądacie cokolwiek bezkrytycznie chyba.

Bródka Krisa zmiękcza mi kolana :happy:

A poza tym, to sympatyczne chłopaki są :wink:

 

Nie zamierzałem się licytować z Krzysiem.

Ja tylko chciałem się podroczyć z AnR'em :blush:

Link to post
Share on other sites

Zawieszenie MTG jest w porządku, myslę że nie powinieneś być rozczarowany. Generalnie trzeba popróbować kilku rozwiązań - coraz częściej zintegrowany sprzęt ma minimalistyczne rozwiązania do mocowania broni 1pkt, na zasadzie klamry wpinanej gdzieś w system modułowy. Nie żebym to specjalnie polecał ale jest to jedna z opcji dla tych którym nadmiar "sznurka" przeszkadza.

Link to post
Share on other sites

No na przykład ja mam takie coś :). Z troka 1 punktowe. Wzruszające 10 minut je robiłem :).

 

Nie plącze się. Mocne bo na Nexusia klamrze. Można na plecy wrzucić i bardzo szybko zdjąć. Poza tym montowane do pasoszelek, nie gniecie nic i świetnie rozkłada ciężar. Pełna współpraca z montowanym na podobnej zasadzie plecakiem.

Link to post
Share on other sites

[...] chciałbym replikę bez zawieszenia. Doczepianą do oporządzenia, i odczepianą, jednym ruchem. Chyba stertą kydexu przyjdzie się pobawić.

Miałem taki układ - całkiem przyjemne, jeżeli akurat:

1. Masz lekką replikę,

2. Nie stajesz wobec problemu, ze np. plecak włazi Ci (szelką) na punkt mocowania repliki.

 

Praszka oferuje lub oferowała taki wynalazek, ja mój uszyłem sam z taśmy 25mm i paru klamer. Na życzenie służę zdjęciami.

Link to post
Share on other sites

no właśnie ja mam SCARa, należy ona do ciężkich karabinów szturmowych, jeszcze te jego gabaryty ;) dzisiaj bawiłem się zawieszeniem 1 pkt i ciut ciężko było zarzucić przez ramie jak to wygląda na drugim filmiku. Pożycze teraz 2 pkt. zobaczymy jak się będzie sprawdzać. Ale chyba zdecyduje się na 2 pkt. będe replike poprostu na plecy zakładał

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Podlacze sie pod temat gdyz zastanawiam sie nad jedno-punktowym. Zarowno po przeczytaniu blogu AnR jak i po rozmowe z paroma kolegami z teamu stwierdzilem ze dla mnie bedzie w sam raz.

 

Pytanie: Jakie zawieszenie (nie drogie, do 40-50zł) polecacie do AKMS (CM.048, wiec nie pierwszej wagi)? Wiem ze do AK "sa tanio na allegro oryginaly, poszukaj" ale nie chce 2-punktowego tylko 1-punktowy. Czy pas z Bungee np. TAKI jest dobry? Czy lepiej poszukac jakiegos stalego, nie "skaczacego"?

 

Pozdrawiam, G^.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...