Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Robić sceny ?


Recommended Posts

Chodzi o zasady że nie robi się klienta w bambuko? Zobacz sobie jakie kolory są na fotach w sklepie, jak ustawisz "Cordurę WZ.93" i porównaj je ze zdjęciem.

No faktycznie słuchaj zrobili go na szaro i wydymali bez masła. Kolega zamówił apteczke, dostał starego kapcia ze śmietnika. Praszka go osuzkała. Nie będe tutaj rozprawiać nad odcieniami, czegoś czego nie widzialem na żywo, bo polemika patrząc jedynie w monitor jest bez sensu. A teraz pomyśl logicznie, czy każda firma będzie zawsze robić zdjęcia poglądowe produktów uszytych z innej partii materiału? I czy nie wiążą się z tym dodatkowe koszta, które ostatecznie przełożą sie na wyższą cene towaru? (bo ktoś te kilka dodatkowy kieszeni musi uszyć, zrobić zdjęcia i wrzucić na strone). Nikt nie będzie się bawić w coś takiego, żeby spełnić wymagania rozkapryszonych niczym dzieci airsoftowców, bo kolor brązowy jest wg. nich za malo brązowy.

Link to post
Share on other sites

Tkanina z Wistilu

 

Gramatura:

- 345 g/m2

 

wytrzymałość na rozciąganie:

- osnowa 3700 N

- wątek 3000 N

 

wytrzymałość na rozdarcie

- osnowa 100 N

- wątek 100 N

 

Kurczliwość po praniu i zamoczeniu:

- 3%

 

Dla porównania Cordura 1100dtex art. 5080 firmy CF Weber (jedna z najczęściej stosowanych cordur 1100dtex przez polskich producentów) jest chyba najlepszym odpowiednikiem tego nylonu z Wistilu

 

Gramatura:

- 300gr/m2 +/-5% (tkanina tylko ufarbowana, bez powleczenia i wykończenia)

 

wytrzymałość na rozciąganie:

- osnowa 3750 N

- wątek 2700 N

 

wytrzymałość na rozdarcie

- osnowa 220 N

- wątek 180 N

 

Kurczliwość po praniu i zamoczeniu:

- </=3%

 

Jak widać wytrzymałość na rozciąganie jest porównywalne z cordurą, jedynie znaczącą różnice widać w wytrzymałości na rozdarcie. Jednak na warunki użytkowania ASG to jest i tak wystarczająco mocna.

Edited by ORKAN_Hubert
Link to post
Share on other sites

A teraz pomyśl logicznie, czy każda firma będzie zawsze robić zdjęcia poglądowe produktów uszytych z innej partii materiału?

Nie mówimy o różnicy jednego tonu (na dobrą sprawę niezauważalna) tylko o dość jednak drastycznym odstępstwie od wzoru (jak pisałem, mam szpej w tym wuzetopodobnym kamo z corduropodobnego materiału, choć mój nie wydaje się być aż tak kontrastowy).

 

I czy nie wiążą się z tym dodatkowe koszta, które ostatecznie przełożą sie na wyższą cene towaru? (bo ktoś te kilka dodatkowy kieszeni musi uszyć, zrobić zdjęcia i wrzucić na strone).

 

Uważasz że po co sklepy odzieżowe inwestują krocie w dobre oświetlenie i odpowiednie lustra? Po co te wystawy, manekiny i inne rzeczy? Dobra prezentacja towaru to połowa sprzedaży. W sklepie internetowym rolę ekspozycji musi przyjąć zdjęcie i jest to problem sklepu, żeby ono nie tylko zachęcało ale także żeby przedstawiało sprzedawaną rzecz taką jaka ona jest w "realu". Nie trzeba fotografować setek gotowych wyrobów, można dać zdjęcie poglądowe przedmiotu (opisane, że to tylko poglądówka) plus małą próbkę tego jakie kolory ma tkanina.

 

Nikt nie będzie się bawić w coś takiego, żeby spełnić wymagania rozkapryszonych niczym dzieci airsoftowców, bo kolor brązowy jest wg. nich za malo brązowy.

 

A "rozkapryszonym" żołnierzom, dla których kamo jest ważne? Sprzedawca robiąc takie numery strzela sobie w stopę, poczta pantoflowa to wciąż najskuteczniejsza forma reklamy. I żeby była jasność-nie wymagam od sprzedawcy żeby mnie całował po rękach bo zrobiłem u niego zakupy, ale chciałbym dostawać to, za co zapłaciłem i co chciałem kupić, a nie coś co zamówione rzeczy przypomina.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Qlavy jest mi bardzo przykro, że kolor Ci nie odpowiada. Ale jest na to rada, jeśli zamówiłeś towar, to masz 10 dni na jego zwrot. Pytam teraz czy to zrobiłeś? Jak mniemam nie. Więc zrób to. I temat zamknięty.

Natomiast co do kwestii kolorów, to sama dyskusja pokazuje że opinie są podzielone. Przez cały okres sprzedaży wykonanych z tkaniny z Wistilu wyrobów MP miało kilka przypadków, że klient zwracał towar. Jego prawo, lecz jednocześnie sprzedaż rosła, ponieważ część klientów z takiego kontrastu jest zadowolona.

Więc zapadła decyzja, że jest w ofercie. A tu teraz wyjdzie, że był to strzał w stopę, i to na prośbę klienta:). No cóż wina MP, że źle zinterpretowała rosnącą sprzedaż i śladowe niezadowolenie z kolorystyki. Ale jak znam życie, teraz pojawi się wielu niezadowolonych:)

Tak więc, aby uniknąć problemów z kolorystyką postaram się, aby na stronie MP. pojawiły się zdjęcia lepiej oddające różnice w kolorach. Zmienione też zostanie nazewnictwo. Mam nadzieję, że to pozwoli uniknąć MP na przyszłość tego rodzaju potknięć.

No cóż, po siedmiu latach dostało się w końcu i MP.

Pozdrawiam!

 

Ps. Jeśli ktoś w przyszłości będzie miał jakieś pytania, wątpliwości czy zastrzeżenia proszę o sygnał na PW.

Link to post
Share on other sites

Dodam jeszcze cos od siebie.

Kiedy po raz pierwszy robiłem zamówienie w Miwo Praszka. Zwróciłem się do nich o przysłanie próbek materiału w kilku interesujących mnie kolorach. List ze ścinkami przyszedł w ciągu dwóch dni. Dzięki temu przed fatycznym zamówieniem mogłem do woli porównywać kolory z reszta mojego oporządzenia. W moim przypadku było to podyktowane chęcią dopasowania cordury z oferty Praszki do munduru w woodland. Sądzę, że to dobra metoda robienia zakupów za grubszą gotówkę. Przypuszczam że większość producentów chętnie prześle takie próbki, za niewielką opłatą lub za darmo (próbki z Praszki dostałem bezpłatnie).

Link to post
Share on other sites

a nawet Lubawa wg. mojego projektu. Świat się kończy...

 

 

Jest gorzej Hubert - MON oficjalnie kupił 1000 szt Kandaharów w których ukompletowaniu standardowym w ramach kontraktu jest m.in. zrywana apteczka. Nie wiem czy jesteśmy pierwsi na świecie, ale przynajmniej pod tym względem na pewno w czołówce.

Link to post
Share on other sites

Pierwsza "ogólnoarmijna" z tego co wiem, w różnych służbach były już 2 lata temu zamawiane.

 

 

Dobra, temat reklamacyjny zamykam, bo jak sądzę sprawa została wyjaśniona przez zgłaszającego, MP się wypowiedziało i powiedziało co należy robić jeśli coś komuś nie pasuje. Chyba starczy.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...