Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Budowa własnej repliki


Recommended Posts

Witam, w tym temacie można wymieniać się swoimi spostrzeżeniami,doświadczeniami, jak i cennymi wskazówkami na temat budowy własnej repliki AirSoft.

 

No to na początek takie małe pytanie: Tłok lepiej jest zrobić z metalu, czy aluminium ? Metal twardy, ale za to cięższy, glin jest lżejszy, ale o ile wiem bardziej plastyczny.

Link to post
Share on other sites

:blink: ej geniuszu, a nie zauważyłeś tego, że glin/aluminium (jeden c**j) to też metal? poza tym np lit czy ołów to też metale! Wyrażaj się jaśniej! Chodziło ci z tym "metalem" o stal?

 

ps. Seger mnie ubiegł

Edited by zaki123
Link to post
Share on other sites

Podobno... A repliki strzelają dzięki małym krasnalkom które kopią kulki... Dlatego tak mało ludzi robi repliki gdyż ciężko takie krasnalki dostać. W dodatku trzeba je karmić, zmieniać bieliznę, buty...

A odpowiednik czemu nie? Wymyśl i się podziel.

Link to post
Share on other sites

Podobno... A repliki strzelają dzięki małym krasnalkom które kopią kulki... Dlatego tak mało ludzi robi repliki gdyż ciężko takie krasnalki dostać. W dodatku trzeba je karmić, zmieniać bieliznę, buty...

A odpowiednik czemu nie? Wymyśl i się podziel.

 

wiedziałem wiedziałem! Jednak te krasnale istnieją! A ja myślałem, że to przez bimber ;).

 

@Feiro

materiał tłoka należy dobrać do warunków w jakich będzie pracować. Nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

Podstawowe pytanie - PO CO?

 

Jeżeli odpowiedź brzmi "bo tak", albo "bo po prostu sobie chcę", to możemy przejść dalej.

Jeśli odpowiedź brzmi "bo chciałbym sobie zrobić snajperkę 1000fps", albo podobnie, to daj sobie spokój.

 

 

Jak już wiesz dlaczego chcesz zrobić własną replikę, to sprecyzuj co to ma być.

Link to post
Share on other sites

Słomiany zapał - tak to widzę:) Juz ci mówię dlaczego.

Jesli ktoś naprawdę chce coś zrobić - to pokaże już efekty tego co przygotował a nie czeka na forumową grupe wsparcia. Jak możesz zadawac pytanie odnośnie materiałów w kręgach w których powiedzmy sobie szczerze może z 15% wie o co chodzi.

Dodatkowo widać, że nie masz kompletnej wiedzy co z czym. Obstawiam że nawet nie do końca znasz mechanikę swojego pomysłu a wyskakujesz z pytaniem o szczegóły. Bo materiał to już są ostatnie kroki w projektowaniu. Wpierw potrzebny jest zarys mechanizmu czy robisz coś nowego czy idziesz utartymi scieżkami. Następnie dochodzisz do punktu gdzie mechanizm projektujesz zakladajac co i ile musi wytrzymać. Na samym końcu oceniasz jaki materiał ma być zastosowany do czego, jakie obciążenia bedzie przenosil, czy jego waga będzie miała istotny wpływ na układ i jego działanie.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...