Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C (CM003) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 776
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To święta racja co napisał pan Wilq_pl, w końcu to ma sprawiać radochę.

 

Z innej beczki, bardziej od strony zastosowania - AKM to jednak 45cm uczciwej lufy, baterie large. G36C - 27cm. Pojawia się automatycznie pytanie co z bardziej zdatną do porównań z dłuższymi AK wersją G36K. Google nic mi nie powiedziało. Więc jest jeszcze jedna opcja - można poczekać na wersję K :).

Link to post
Share on other sites

W recenzji są zadowoleni z 55 metrów skutecznego zasięgu, poza tym zawsze istnieje możliwość dokupienia tłumika i przedłużyć lufę:) Chociaż kupując ten karabinek chodziło mi głownie o wygodę- krótki karabinek w sam raz do pomieszczeń, dodatkowo można złożyć kolbę, przez co staje się bardziej poręczna:) o ile wiem AKM to ok 100cm. Moja m16a1 ma ponad metr i sfrustrowany kupiłem coś bardziej kompatybilnego:) Ogólnie wszystko zależy od własnych upodobań.

Link to post
Share on other sites

Heh nawet nie o samą długość tu chodzi, ale także o ergonomię. Ja na kałacha przesiadłem się z cudownego pod tym względem P90 i no cóż AK to stara, solidna konstrukcja, ale zbyt wygodna nie jest. Jeżeli nie przeszkadza plastikowość giet to można brać, wiadomo mobilne i bdb jak u H&K ergonomia.

Link to post
Share on other sites

G36c Cymy ma trochę za dużo fps jak na walkę w pomieszczeniach.

 

Sam wybór repliki to zawsze jest wypadkowa kilku czynników: najczęściej wykorzystywany teren gry, prędkość początkowa, ergonomia i wygoda użytkowania, możliwość wykorzystania akcesoriów (RIS) itp.

Każdy sobie sam wyznacza co mu odpowiada.

 

Akurat ta replika CM ma naprawdę dobre osiągi. Zobaczymy jak będzie się sprawować po wymianie lufy wewnętrznej i gumki HU na silikonową. Plastikowość tutaj nie razi. Wrażenia są inne niż np. przy G36 JG. Cyma wydaje się być "masywniejsza", solidniejsza i mniej "zabawkowa".

A co do preferencji to jednak G36c daje od razu sporo możliwości personifikacji wyglądu bez specjalnych nakładów w np. RIS, a repliki bardziej klasyczne jak AK (nie mówię o wersjach tactical) takiej możliwości nie dają.

 

 

41838948.jpg

 

28583985.jpg

Link to post
Share on other sites
G36c Cymy ma trochę za dużo fps jak na walkę w pomieszczeniach.

Dokładnie, stąd nieco dziwi wybór wersji C a nie K na rozpęd (ze strony CYMA). Zresztą, G36 wogóle ma pecha, bo w ASG autorzy replik zazwyczaj przgapiają wszystkie nowsze udogodnienia (montaże chwytu przedniego w wersji długiej, szyny na uchwytach z lunetką, zwalniacze magazynków, nowe, odzielone od montażu kolby body itd.).

 

Promant - ładny ten "G36Frankesntein" - specyficzy urok konwersji H&K. Jest w tym coś "mrocznego", podobnego jednak do "technologicznej" urody tuningów zewnętrznych AK.

"Świnka" Noveske z membraną?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem gdzie pytać, więc podepnę się pod temat.

 

Czy lepiej załadować kasę w CM003 i kupić słabszego springa, co by człowieka nie wykopali z budynku czy obrać kierunek G36 od JG?

Czytam i czytam i dalej jakoś nie mogę wyciągnąć wniosków, zwłaszcza, że ta cyma jest dość "świeża"

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, stąd nieco dziwi wybór wersji C a nie K na rozpęd (ze strony CYMA). Zresztą, G36 wogóle ma pecha, bo w ASG autorzy replik zazwyczaj przgapiają wszystkie nowsze udogodnienia (montaże chwytu przedniego w wersji długiej, szyny na uchwytach z lunetką, zwalniacze magazynków, nowe, odzielone od montażu kolby body itd.).

 

Promant - ładny ten "G36Frankesntein" - specyficzy urok konwersji H&K. Jest w tym coś "mrocznego", podobnego jednak do "technologicznej" urody tuningów zewnętrznych AK.

"Świnka" Noveske z membraną?

 

Jeśli ktoś chce mieć poręczny karabinek do gry w terenie, to w sam raz. Strzela daleko, waży swoje, nie ma długości wiosła.

Do CQB trzeba by jednak wsadzić słabszą sprężynę.

Chociaż z doświadczenia z wieloma chińczykami, które miałem, wiem, że chińskie sprężyny dość szybko tracą własności. Czasem już po kilku miesiącach z 420fps robi się nagle 360fps.

 

No. Świnka to amplifier więc Cymka strzela teraz trochę głośniej. Fajny efekt.

Ja nie jestem zwolennikiem G36, z tej rodziny podoba mi się tylko SL9. Więc fakt, że sobie kupiłem tę replikę już świadczy o jej jakości :)

A wygląd? Cóż. Wolę, żeby moje repliki miały wygląd spersonifikowany według mojej wygody. Chwyt Tdi Arms jest niesamowicie wygodny, przynajmniej dla mnie, bo nie odpowiadają mi wąskie chwyty. Urządzenia wylotowe G36 po prostu mi się nie podobają, a ten amplifier długo czekał na półce na właściwą replikę. Teraz jest na swoim miejscu. Kolimator znacznie ułatwi celowanie, bo jednak, co pisaliśmy w recenzji, przynajmniej w testowanym egzemplarzu - przeziernik nie był idealnie ustawiony i nawet przy skrajnej nastawie trzeba celować "pod cel". A poduszkę policzkową przykręciłem dla wygody - kolimator jest wysoko, bo w tym przypadku przeziernik trochę mi przeszkadza, dlatego nie dałem niskiego montażu.

Paracord do uchwytu zawieszenia to dobry patent, przy kolbie składanej odpada oczko zaczepu na kolbie - wygodniej zaczepiać na korpusie - ale jednak to tworzywo i metalowe zaczepy pasa mogą je wyszczerbić, stąd lepiej zaczepiać pas za pętlę paracordu.

I tyle. :)

Może i Frankenstein, ale diabielnie poręczny. :biggrin:

Link to post
Share on other sites

Kupiłem - jestem pod wrażeniem wykonania. Zresztą ode mnie na team poszły do na 3 sztuki i nasze zdania się pokrywają - wow replika jest świetnie zrobiona - nic nie trzeszczy i wygląda pancernie. Jutro testy polowe.

 

Teraz pytanie - czy ktoś wie jak przedłużyć lufę o jakieś 8 -10 cm? Nie chcę wstawiać tłumika a mam w szafie preckę 34 cm JBU - wystaje właśnie jakieś 8 cm?

Link to post
Share on other sites

Dziś wróciłem ze strzelania i nadal jestem pod wrażeniem. Zasięg zmierzony to 60 m - na tym dystansie jest się w stanie nadal trafić w sylwetkę. Max to jakieś 65m.

Moja gieta miała zamontowaną preckę JBU - 6.01 - 363mm i powiem szczerze że nie zauważyłem istotnych zmian w zasięgu w porównaniu do stockowej lufy. Oczywiście na dystansie 50-60 m jest mniejszy rozrzut kulek - ale na tyle dle mnie nieznaczący że zastanawiam się czy nie wrócić do stocka, i nie bawić się w przedłużki lufy czy tłumiki. Co do odległości typu 20-40 metrów - nie zauważyłem różnicy w skupieniu czy celności.

 

Egzemplarz mojego kumpla miał problem ze skręcającym HU w lewo - podejrzewam że to sprawa z jakością dystansera - tak jak zostało to zaznaczone w recenzji. Ja swój dociąłem podczas wymiany lufy i nie miałem tego problemu. Natomiast niestety replika bije mocno nad cel - i nawet na zmniejszonym HU do minimum trzeba celować pod cel. Muszka i szczerbinka niestety nie działają :icon_confused:

 

No i ostatnia wiadomość - trzecia replika przysłana nam z gufire nie działa w ogóle. Jutro ją odsyłamy. Kumpel jest zawiedziony - mimo podłączenia innych batek i sprawdzenia kabli - kicha :bialaflaga:

Link to post
Share on other sites
Może i Frankenstein, ale diabielnie poręczny. :biggrin:

"Frankenstein" to zdecydowanie komplement. To armata dla indywidualistów. Na moim G36 w wersji długiej jest sporo dziwactw, a będzie więcej. Dzięki za info ożywiliście na nowo moją facynację G36 :).

 

/i tak nadal brakuje mi nowych zwalniaczy magazynka w tym modelu (są w SRC). w asg niekoniecznie są praktyczne, w realu - bardzo/

Link to post
Share on other sites

Dziś miałem okazje z tego postrzelać,pierwsze wrażenie ,, o kurde ale wali'' Celność i zasięg jak na takie małe ( w porównaniu do mojego ak74 z tłumikiem co daje razem 106 cm to małe :icon_biggrin: ) Naprawdę extra, po czym złapałem swoje ak 74 cymy ( 380 fps,preclufa 509 6.03 i nowa gumka hopka systemy) i Gieta była minimalnie gorsza ,ale jak na stocka i tej długości to wali zajemocno i celnie.

Edited by Scaiter
Link to post
Share on other sites

Natomiast niestety replika bije mocno nad cel - i nawet na zmniejszonym HU do minimum trzeba celować pod cel. Muszka i szczerbinka niestety nie działają :icon_confused:

 

HU nie ma nic do tego, nie podkręca do góry, więc nie trzeba zmniejszać do minimum. To jest kwestia przeziernika. Podkreśliliśmy to w recenzji. No niestety nie ma replik bez wad produkcyjnych. Zwłaszcza replik chińskich.

Najprostsze rozwiązanie: przejść na kolimator.

 

No i ostatnia wiadomość - trzecia replika przysłana nam z gufire nie działa w ogóle. Jutro ją odsyłamy. Kumpel jest zawiedziony - mimo podłączenia innych batek i sprawdzenia kabli - kicha :bialaflaga:

A sprawdzaliście sam bezpiecznik?

Link to post
Share on other sites

HU nie ma nic do tego, nie podkręca do góry, więc nie trzeba zmniejszać do minimum. To jest kwestia przeziernika. Podkreśliliśmy to w recenzji. No niestety nie ma replik bez wad produkcyjnych. Zwłaszcza replik chińskich.

Najprostsze rozwiązanie: przejść na kolimator.

 

 

A sprawdzaliście sam bezpiecznik?

Sprawdzaliśmy bezpiecznik - i najprawdopodobniej padła na odcinku kablów otaczających lufę - bo bezpośrednie podłączenie do GB sprawiło że replika zadziałała. A z ciekawostek i w mojej i w replice kumpla mieliśmy zerwaną izolację kabli przy wtyczce - gołe druty wystawały :zastanawia:

 

HU u nas na maksymalnych ustawieniach kręci w górę jak szalony. W mojej replice nie mogę zredukować HU do zera - zawsze jest wystający kawałek gumki nawet przy maksymalnie skręconym HU. To jest u mnie przyczyną że nawet na minimalnych ustawieniach podkręca nadal do góry. Prawdopodobnie zastosowanie cieńszego dystansera zlikwiduje problem - lubię jak mam możliwość takiej regulacji repliki że HU nie wywiera wpływu na działanie repliki.

A co do chwytu z optyką - to w środę będę próbował i najprawdopodobniej także go zamontuję.

Link to post
Share on other sites

A jak wygląda sprawa z przejściówką do magazynków od m4? Ma ktoś te elementy, aby porównać czy działają, a przy okazji jak wygląda efekt wizualny, bo to na bank nie ten sam materiał, a jeśli i nawet, to na bank inna struktura. Z góry dzięki.

 

Głownie chodzi o to czy działa i jak wygląda wizualnie.

Edited by Brzuski
Link to post
Share on other sites

Sprawdzaliśmy bezpiecznik - i najprawdopodobniej padła na odcinku kablów otaczających lufę - bo bezpośrednie podłączenie do GB sprawiło że replika zadziałała. A z ciekawostek i w mojej i w replice kumpla mieliśmy zerwaną izolację kabli przy wtyczce - gołe druty wystawały :zastanawia:

No tak, wychodzi chińskie wykonanie, gdzie egzemplarz nie jest równy egzemplarzowi. W sumie ten kawałek kabli można samemu wymienić, ale jak się chce zachować gwarancję to lepiej odesłać.

 

HU u nas na maksymalnych ustawieniach kręci w górę jak szalony. W mojej replice nie mogę zredukować HU do zera - zawsze jest wystający kawałek gumki nawet przy maksymalnie skręconym HU. To jest u mnie przyczyną że nawet na minimalnych ustawieniach podkręca nadal do góry. Prawdopodobnie zastosowanie cieńszego dystansera zlikwiduje problem - lubię jak mam możliwość takiej regulacji repliki że HU nie wywiera wpływu na działanie repliki.

A co do chwytu z optyką - to w środę będę próbował i najprawdopodobniej także go zamontuję.

No to trochę dziwne, u nas w ogóle nie kręciło mocno w górę, ale też maksymalne ustawienia często są nadmierne - to kwestia wymiany gumki, a przede wszystkim dystansera, co w takich replikach jest konieczne.

 

A jak wygląda sprawa z przejściówką do magazynków od m4? Ma ktoś te elementy, aby porównać czy działają, a przy okazji jak wygląda efekt wizualny, bo to na bank nie ten sam materiał, a jeśli i nawet, to na bank inna struktura. Z góry dzięki.

 

Głownie chodzi o to czy działa i jak wygląda wizualnie.

 

Na razie nie mieliśmy możliwości sprawdzenia. Wizualnie na pewno będzie różnica, a czy w ogóle będzie podawać, to się okaże.

Czekam na adapter do magazynków M4, jak przyjdzie to sprawdzę i jakieś fotki wrzucę.

Link to post
Share on other sites

 

No to trochę dziwne, u nas w ogóle nie kręciło mocno w górę, ale też maksymalne ustawienia często są nadmierne - to kwestia wymiany gumki, a przede wszystkim dystansera, co w takich replikach jest konieczne.

 

Gumka HU wygląda mi na gumkę dobrej jakości (to już nie te czasy kiedy gumka HU w chinolach jest z twardej gumy - ta w cm 003 wygląda mi na normalną silikonową gumkę z wewnętrzną wypustką). Może zamiana na zwykłą gładką gumkę załatwiła by sprawę zerowania HU. Natomiast dystanser jest do wymiany - i takie pytanie - jaki tam wsadzić zwykły czy typu H?

Edited by Zmorak
Link to post
Share on other sites

Ok to poczekam na foty :) i z góry dzięki. Co do gumki sądzę i widzę, że jest to samo GB-oksowo jak i gumkowo co w cymach 0.48m, czyli nowych AK. Gumka ogólnie jest dobra, tylko dystanser badziewny. Ja dawałem w ak dystanser z kabla 1,5mm głośnikowy lub z uszczelki gumowy, zasięg ładny prosty maks na kałachu był 62-65 metry (mierzone metrówką).

Ogólnie z uszczelki pasował najlepiej, bo podkręca już na małym podkręceniu HU i nie wyrabia się jak kabelek :). Co do H Ja jak wstawiłem szału na tej gumce nie było w ak. Nie wiem jak w komorze z giety ale tam leciało blisko i jakieś dziwne co jakiś czas strzały w niebo, to było na białym na czarnym było ciut lepiej. Lepiej abyś pokombinował i przetestował swoje dystansery, bo to racze sprawa indywidualna jest.

Link to post
Share on other sites

Gumka na silikonową mi nie wygląda, chyba że tobie taka się trafiła. Zresztą - zwykła gumka - nic specjalnego. Ja na pewno zmienię na guardera i dystanser guardera.

 

Co do adaptera magazynków. Jest kicha. W każdym razie z adapterem BattleAxe.

 

Wykonany na średnim poziomie, nie sprawiał złego wrażenia. Do założenia potrzebne było ciut siły, ale wyrabia się i ok.

Wygląd zewnętrzny nie razi - tzn. nie widać specjalnie, że jest z innego tworzywa niż korpus repliki, bo jego boki nie są gładkie jak w gnieździe giety tylko mają sporo przetłoczeń, przycisk zwalniacza maga itp.

Jedyne co było konieczne, przy montażu, to lekkie wypiłowanie otworu w który wchodzi końcówka pinu, bo był za wąski i pin nie chciał przejść.

 

Magazynki wchodzą i pasują, sprawdziłem kilka, kulki wchodzą do rurki podajnika - więc jeśli ktoś chce zobaczyć sam wygląd to mogę jutro zrobić kilka fotek.

 

Jednak podajnik jest jakoś spierniczony. Niby kulki wchodzą bez problemu, ale jest jakiś problem z prawidłowym podaniem do komory HU.

Nie wiem co jest grane, sprawdzi się i może da radę tak to wystrugać żeby działało.

Ale to dopiero po IWA, bo teraz już nie dam rady.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...