Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C (CM003) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 776
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sprężyna 110 Guardera ,jak na stockowym okablowaniu powinieneś zmienić z bateria NiMH 8.4V 1100mAh na min 9,6V 2000mAh

A wymiana okablowanie z stockowe na silikonowe wtedy lipo 7,4v 2000mAh, jak się myle nich ktoś mnie poprawi.

Edited by henno
Link to post
Share on other sites

400 to wciąż trochę przydużo, na którą wymienić żeby zjechać do 380? I takie pytanie od zielonego, skąd wiesz że po wymianie na SP110 będzie miała 400, skoro na taiwanie piszą że ta sprężyna zapewnia moc wylotową 360fps? Inne części gearboxa zwiększają prędkość wylotową?

Link to post
Share on other sites

Inne części również mają wpływ na prędkość wylotową. Sprężyna to tylko jeden, choć chyba najważniejszy, z wielu czynników które determinują ilość "efpeesów" jaką uda nam się osiągnąć.

Jak chcesz zgłębić temat, to zapraszam do działu "Upgrade i tuning" co by tutaj oftopa nie robić :wink:

Link to post
Share on other sites

400 to wciąż trochę przydużo, na którą wymienić żeby zjechać do 380? I takie pytanie od zielonego, skąd wiesz że po wymianie na SP110 będzie miała 400, skoro na taiwanie piszą że ta sprężyna zapewnia moc wylotową 360fps? Inne części gearboxa zwiększają prędkość wylotową?

 

Generalnie sprężyny Guardera słyną z tego, że dają trochę więcej niż oznaczono. Więc nie dziw się na 400fps przy 110 Guardera. Wstaw dobrą 100 i będzie git.

 

Sprężyna 110 Guardera ,jak na stockowym okablowaniu powinieneś zmienić z bateria NiMH 8.4V 1100mAh na min 9,6V 2000mAh

A wymiana okablowanie z stockowe na silikonowe wtedy lipo 7,4v 2000mAh, jak się myle nich ktoś mnie poprawi.

 

@henno: nie znasz tej repliki więc nie pisz głupot. Okablowanie stockowe jest bardzo dobre i spokojnie wytrzymuje Lipo 11,4V przy stockowej sprężynie (która dla twojej wiadomości to coś pomiędzy SP120 a SP130). Więc zmiana na słabszą sprężynę jakoś ni jak się ma do wymiany okablowania.

Edited by karolozg
Link to post
Share on other sites

W tym miejscu g36C Cymy nie mają oznaczeń, jedynie naniesiony jest numer egzemplarza, jest on nadrukowany, można spróbować jakim rozpuszczalnikiem go usunąć, ale ja nie chciałem ryzykować przebarwień więc potraktowałem papierkiem ściernym 1000.

Edited by Puchacz79
Link to post
Share on other sites

czy ta batka mi się zmieści do frontu giety? http://gunfire.pl/pr...h-modulowy.html

z góry dzięki

czy ta batka mi się zmieści do frontu giety? http://gunfire.pl/pr...h-modulowy.html

z góry dzięki

Kup sobie to: ... albo podobną o większym woltarzu jak chcesz większy rof )

do tego to:http://www.modelmotor.pl/ladowarka-rc3450-z-zasilaczem-230v.html

i nie marnuj pieniędzy na jakiegoś za...go NiMh'a, który przy -10 stopniach zacznie odmawiać posłuszeństwa.

Co do amperarzu ( poprawcie mnie jeśli źle napisałem pojemność ) moja lipo ma 2200 mAh i starcza mi na 4 strzelanki po 3 godziny. Na strzelance gubie jakieś 150 ~ 200 kulek. takie 1200 mah z pewnością zaspokoi twoje potrzeby, a do tego masz nowoczesny akumulator w normalnej cenie z normalnego sklepu. Nigdy nie kupuj baterii w sklepach asg - tylko modelarskie.

Oczywiście będziesz musiał dokupić sobie końcówkę mini tamiya - czy co tam masz w replice - i ją założyć na kabel od baterii bo widać że są gołe.

Polecam generalnie ten sklep bo jest w miare rozsądnie i koleś jest sympatyczny - lubi ersoftowców i nie spuszcza się tylko na modelach jak np kolesie z "modelarni" co to na dźwięk asg przestają cię miło obsługiwać.

Dobre też są podobno baterie typu life - ale nigdy nie korzystałem.

Co do ładowarki - uważam że lepiej kupić tanią a w razie jak za rok bateria będzie ci odmawiac posłuszeństwa, szukasz kogoś kto ma mikroprocesorową i ci baterie formatuje - i znowu działa jak nówka.

 

Używaj wielkich liter na początku zdań bo się pogniewamy.

 

Martinez.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Ktoś zna wymiary miejsca na baterie w chwycie przednim? Nie mam jak teraz tego zmierzyć, a szukam lipola (nie, nie chcę gotowych propozycji).

No i, czy jest gdzieś opisane zdejmowanie mechanicznych przyrządów celowniczych? Jak to w produktach Heckler&Koch'a wcinają się w kolimator.

Link to post
Share on other sites

Koledzy a czy ktoś zgubił kiedyś ten element dociskający dystanser? Bo przy składaniu po czyszczeniu zauważyłem, że tego nie mam a na podłodze też nie widziałem. Być może wpadł gdzieś w karabinek głębiej, ale w każdym razie owego elementu brakuje. Można to z czegoś dorobić czy coś? Czy jestem zmuszony kupić całą komore...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...