Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Firmowa replika


Recommended Posts

Real cap to 30 kulek. Ja mam wersję na CO2. Mogę do niej używać również magazynków na Green Gaz. Tu masz cały obszerny wątek o M4 WE.

Trochę poczytałem i większość pisze, że to dobra replika i lepsza niż WA, chyba że to drugie się zmodyfikuje. Tylko nie znalazłem różnic pomiędzy repliką na co2, a na gaz. Pisał ktoś, że ta pierwsza jest mocniejsza, a poza tym nic innego się nie dowiedziałem, bardziej w temacie który mi podałeś się pisze o samej replice, a nie o porównaniu dwóch wersji z co2 i gazem. Jeszcze jedno co zauważyłem to magi do wersji na co2 są droższe o 50 zł :D

Edited by pioraj
Link to post
Share on other sites

co2 jest dobre na zime z tego co wiem i mocniej zurzywa czesci...

Czyli jedno wiem, replikę którą kupię będzie WT, ale nie wiem czy na gas, czy na co2. Poczytałem dużo opinii i wychodzi, że replika jest dobrze wykonana, niezawodna i jest w przyzwoitej cenie. Jeszcze jedno koszty utrzymania, będą droższe w wersji na gas czy co2 ?

Link to post
Share on other sites

1 kapsula tp prawie 2 magi wiec 1/2 zł za magazynki... ale przy butli gg czy tym bardziej propanie wyjdzie taniej mysle. ale kapsuly trzymasz w ladownicy/kieszeni a butle gg jest maly problem gdzie dac... ja w swoich spodniach helikon marpat mam taka spora kieszen gdzie sie swietnie miesci butla gg

Link to post
Share on other sites

Czyli pewnie kupię wersje na gaz w specshopie, bo mają repliki we z oznaczeniami. Czytałem dość sporo i powiem, że mało piszą o awaryjności. Wiem, że koszty utrzymania takiej repliki będą większe niż aeg'a, bo sam kiedyś miałem m4 od P&J, ale ten jakościowo był nie najlepszy. Masa luzów, niedociągnięć. A taka butla 1000ml na ile magów wystarczy ?

Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu nie myślałbym o gaziaku bo jesteś niestety jeszcze zbyt zielony. Kup sobie dobrego elektryka, jak chcesz z BB to weź np Top Techa. Będzie Ci długo działał, tuning top techa nie jest drogi i będziesz miał spokój. W gaziaku jest bardzo dużo dłubania. Zresztą zrobisz jak będziesz chciał, ja od siebie odradzam Ci gaziaka.

Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu nie myślałbym o gaziaku bo jesteś niestety jeszcze zbyt zielony. Kup sobie dobrego elektryka, jak chcesz z BB to weź np Top Techa. Będzie Ci długo działał, tuning top techa nie jest drogi i będziesz miał spokój. W gaziaku jest bardzo dużo dłubania. Zresztą zrobisz jak będziesz chciał, ja od siebie odradzam Ci gaziaka.

Może i masz rację, ale w końcu się bym nauczył dobrze obsługiwać gazika. Też myślałem na repliką top techa, ale nie wiem czy firma jest z wyższej półki chodzi mi o wykonanie. Dodatkowo czy części są ogólnodostępne, jak np magi, lufy, gumki hop up, i wiele innych nawiasem mówiąc rzeczy do tuningu. Muszę jeszcze się zastanowić, bo później nie chcę żałować. Jedna z koleżanek na forum poleciła mi CA, a dokładniej tutaj: http://allegro.pl/m4...1426539460.html

Faktem jest to, że pisze bez ceny minimalnej więc może zacznę licytować, a uda mi się kupić go taniej :P tylko słyszałem, że CA jest dosyć awaryjne.

Czyli mam dylemat pomiędzy :

http://www.specshop.pl/product_info.php?manufacturers_id=132&products_id=4415&name=Top_Tech_-_T-M4_Carbine_Light

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_320&products_id=5938&name=WE_-_AWSS_M4_CQB_-_Hard_Kick_Gas_Blowback

Link to post
Share on other sites

Z gaziakiem jest tez tak że jesli ma się dotep do tokarki/frezarki to mozna czasem czesci samemu sobie dorobic badz zlecic to do zrobienia osobie umiejącej obsługiwac to... skoro juz miałes replike to wiesz jak sie nia zajmowac. a jesli chcesz ebb to poczekaj na nowe emki kwa z bb. dobre repiki a maja wyjsc wersje z bb. Z gazowych emek jest tez ksc taiwan dobra firma ale nie wiem czy ktos ma ten ich nowy karabin w pl... tylko jedna uwaga to co wyżej gaziaka musisz rozbierac i czyscic jak ostra to nie aeg co wyslesz raz na rok do serwisu... (sa filmiki instruktazowe na yt)

Link to post
Share on other sites

Z gaziakiem jest tez tak że jesli ma się dotep do tokarki/frezarki to mozna czasem czesci samemu sobie dorobic badz zlecic to do zrobienia osobie umiejącej obsługiwac to... skoro juz miałes replike to wiesz jak sie nia zajmowac. a jesli chcesz ebb to poczekaj na nowe emki kwa z bb. dobre repiki a maja wyjsc wersje z bb. Z gazowych emek jest tez ksc taiwan dobra firma ale nie wiem czy ktos ma ten ich nowy karabin w pl... tylko jedna uwaga to co wyżej gaziaka musisz rozbierac i czyscic jak ostra to nie aeg co wyslesz raz na rok do serwisu... (sa filmiki instruktazowe na yt)

Wielkie dzięki za poświęcony mi czas. Dzięki za podpowiedzi i porady, ale decyzja należy do mnie. Sam do końca jeszcze nie wiem co kupić, jeszcze poczytam trochę o gazowych replikach, o konserwacji i obsłudze. Napisałeś kwa, ksc taiwan. Czyli mam rozumieć, że emka o we jest gorsza ? Bo jak na razie to nastawiam się właśnie na we.

Link to post
Share on other sites

Może i masz rację, ale w końcu się bym nauczył dobrze obsługiwać gazika. Też myślałem na repliką top techa, ale nie wiem czy firma jest z wyższej półki chodzi mi o wykonanie. Dodatkowo czy części są ogólnodostępne, jak np magi, lufy, gumki hop up, i wiele innych nawiasem mówiąc rzeczy do tuningu. Muszę jeszcze się zastanowić, bo później nie chcę żałować. Jedna z koleżanek na forum poleciła mi CA, a dokładniej tutaj: http://allegro.pl/m4...1426539460.html

Faktem jest to, że pisze bez ceny minimalnej więc może zacznę licytować, a uda mi się kupić go taniej :P tylko słyszałem, że CA jest dosyć awaryjne.

Czyli mam dylemat pomiędzy :

http://www.specshop.pl/product_info.php?manufacturers_id=132&products_id=4415&name=Top_Tech_-_T-M4_Carbine_Light

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_320&products_id=5938&name=WE_-_AWSS_M4_CQB_-_Hard_Kick_Gas_Blowback

 

Bierz Top techa. Top Tech to firma na równi z G&G (w sumie jej podwykonawca). W środku jest jeszcze mocniejsza niż G&G. CA to taki droższy chińczyk więc odradzam.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Wracam po długiej nieobecności, wtedy nie kupiłem repliki, a dołożyłem do pc. Teraz natomiast jestem przekonany co do replik WE na 100%. Tylko mam dwa pytania :

1). Czy mogę gdzieś kupić replikę WE z oznaczeniami ? Bo szukam i nigdzie nie umiem takiej znaleźć.

2). Czy opłaca się kupować replikę z systemem open bolt ? Wiem, że jest słabsza, ale o to mi nie chodzi, a raczej czy będzie mniej awaryjna.

Z góry dzięki :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Widzę, że jeszcze nikt się nie wypowiedział, a zależałoby mi na czasie. Jeszcze mam pewne pytanie, jakie części należałoby zmienić na początku ? Chodzi mi o Ra-tech'a ? Mam zamiar kupić teraz replikę, do niej kolimator lub lunetę, jeszcze nie wiem jaką. Następna wypłata to 2 magazynki, i właśnie... dużo osób mówi, żeby zakładać części wyżej wymienionego producenta, ok ale wszystkiego naraz nie wymienię więc pytam co w pierwszej kolejności ?

I czy są gdzieś w PL repliki WE, open bolt z oznaczeniami ?

Link to post
Share on other sites

Widziałem parę filmików na YT, i były wersje z oznaczeniami, nie wiem czy to nie było body innej firmy, ale kiedyś coś obiło mi się o uszy, że WE robiło takie wersje. Myślałem, że więcej ludzi się wypowie, a tu cisza... szkoda, bo nie chcę wtopić :icon_razz2: Może są jakieś firmy które laserowo robią oznaczenia ? ;> No i która replika będzie lepsza open bolt, czy ta bez ?

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

mam problem co do kupienia repliki, bo chce do zrobic do okolo 650-700zl i mysle nad M4A1 King Arms (LINK) lub nad lamanym M4A1 od ICSa (LINK). Jako, ze nie mialem stycznosci z tym sprzetem chcialbym zasiegnac waszej opinii na temat obu replik. Ktora sie lepiej "podkreca", ktora da mi mozliwosc duzszej satysfakcji itp.

 

Jestem bardziej skierowany na KA, ale nie wiem czy prawidlowo :)

Link to post
Share on other sites

KA fajnie wygląda, ale bebechy są słabe. ICS Universal teraz też nie ma dobrej opinii. Za 600 zł lepiej pomyśl nad G36 Cymy, to dobra replika w tej cenie. Na dobre M4 najlepiej mieć przygotowane 1000 zł, za które kupisz KWA lub G&P.

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

Z Allegro nie kupuj, można się naciąć. Zapraszam na giełdę asg.krakow.pl.

 

M4 ICS Universal jest średni, już o tym pisałem. Za tę kwotę najlepsze jest G36C Cymy. Możesz też zaryzykować najnowszą generację PJ jeśli koniecznie musi być M4. Chińczycy poprawili jakość, choć poziom replik 1. klasy to nie jest.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...