Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki pistolet podręczny na gaz do 400zł


Recommended Posts

Witam,

Mam zamiar kupić nową broń airsoft na gaz. W tym jest problem że nie mam pojęcia jaką wybrać. Wymogi jakie broń powinna spełniać to:

-full metal (jakieś pojedyncze części mogą być z innego materiału)

-pojemność magazynka od 20 kulek

-zaufany sklep

-od 300 fps

-niezły cel

 

Z góry TNX

Edited by KoStUcHa93
Link to post
Share on other sites

Słyszałem o podręcznym bagażu;-) Co do wymogów jakie miałaby spełniać " klamka" Autora niniejszego tematu - tak jak kol. dexterkrak napisał, takie rzeczy tylko w erze:-). A co to jest niezły cel? Słyszałem o celach ukrytych, trudnych do trafienia:-). Niezła celność, a to co innego, ale to bardziej od "szczelca" zależy.

Repliki bez blow backu są nieco celniejsze, w rękach mniej doświadczonego użytkownika. Niech szanowny Kolega poszuka w sklepie np. military.pl. Ach CI młodzi, jacy oni leniuszkowaci;-).

Edited by luis
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

[...]

 

Optymalny wybór to TM+metalowy zamek i/lub szkielet, jednak przekracza to Twój budżet.

Na Twoim miejscu wybrałbym albo jakieś KSC (też przekracza znacznie budżet) albo poszukał Colta od Army. Działa jak większość innych typu KJW a jest tańszy. Może Cię też zainteresować Extreme 45 od G&G, o którym z pewnością znajdziesz coś na tym forum. Używając go należy jedynie pamiętać o oddaniu kilku pierwszych strzałów po włożeniu nowej kapsuły w ziemię (są one oddawane ze zbyt dużą prędkością)

 

W replice broni bocznej, o ile chce się z niej korzystać jak z broni bocznej, nie potrzeba więcej niż 300fps. Na ogół strzela się z niej na dystanse 5-30m. Z tych 5 metrów więcej niż 300fps już robi spokojnie krzywdę. Jak chce się mieć wypełniacz kabury, są w cenach do 50zł sprężynowe chińskie pistoleciki full metal. Jak replikę zapasową - gaziak to marne rozwiązanie, bo zimą krucho ze strzelaniem.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Na broń boczna gaziak to marne rozwiązanie to przepraszam co polecasz? Procę czy suszarkę-aepa z zasięgiem 20m (który wystrzeliwuje kulki z prędkością 200fps i po 20m nie wbijają się w karton)?

 

Nie ma innej opcji na dobrą boczną niż gaziak i to z BB. AEPy, klamki NBB czy inne wynalazki zawsze będą jedynie substytutami bocznej.

Link to post
Share on other sites

A może po prostu do Ciebie nie dociera, że w czasach kiedy Ty sam masz w karabinku 450fps (krówka) i 620fps (m14) oraz 350fps w mp5k (nie wiem czy tyle masz ale egzemplarze stockowe dobijały czasami do 380fps) boczna mająca 330fps nie jest mordercza? Co lepsze, dwie kulki z bocznej 330fps czy seria z 350fps (ze o 450 nie wspomnę)? Zastanów się czasem. ASG to nie mizianie się mięciutkimi pluszakami.

Link to post
Share on other sites

A ja wracając do tematu co polecić, to szczerze polecam pistolety produkcji WE, np. weźmy takiego hi-capa 5.1:

"-full metal (jakieś pojedyncze części mogą być z innego materiału)"

-zgadza się jest metalowy w całości

-pojemność magazynka od 20 kulek

-pojemność magazynka 30 kulek

-zaufany sklep

na specshopie jest dostępny za 389 zł

-od 300 fps

piszą że ma równo 300 fps

-niezły cel

tu nie wiem, ale mam wersję Hi-capa 4.3 i Colta 1943 i dają radę więc ta z dłuższą lufą nie powinna być zła.

 

Teraz ode mnie jeszcze kilka słów:

-mimo różnych opinii jak dla mnie niezawodna, mimo kulek wystrzelanych w ilościach które można określić tylko jako "w chu..." i to w warunkach polowych, a nie na strzelnicy, działa i jest nadal sprawna.

-nigdy nie uciekał mi gaz z magazynka. Mogę załadować przed zimą magazynek gazem, a na wiosnę nim postrzelać.

-fajnie kopie

I jedyny minus który mi się udało znaleźć to szybko schodząca farba.

Link to post
Share on other sites

Dexterkrak, nie jestem pewien, ale chyba 14 post był do mnie (jak nie, to przepraszam).

 

Źle się może wyraziłem. Powiedziałem, że gaziak na broń zapasową to złe rozwiązanie. Przez "zapasową" nie rozumiem typowej broni bocznej, którą wyjmuje się, gdy przeciwnik jest za blisko, gdy skończą się kulki/bateria, gdy broń główną zabiorą nam kosmici lub gdy wchodzimy do budynku

 

Chodziło mi o replikę, która egzystuje dla lansu, pożyczania kolegom lub grania z nią, gdy główna nam się "znudzi". Taka, z której w ogóle nie korzysta się mając replikę główną w rękach.

 

Nie mówię, że Autorowi o to chodziło, ale mogło chodzić, dlatego o tym napisałem. Kajam się za niesprecyzowanie czym dla mnie jet "replika zapasowa" (u mnie Famas jest tak repliką, bo nie lubię z nim grać, ale grzebać w bebechach- i owszem, poza tym - fajnie wygląda :D).

 

Inna sprawa: nie neguję (wydaje mi się, że Lesio też, ale nie będę się za Niego wypowiadać) samych w sobie replik broni bocznej mających więcej niż te 300fps. Sam taką replikę posiadam i długi czas używałem jako bocznej. Chodzi mi tylko o bezsensowne parcie w stronę "mocy" w przypadku repliki bocznej. Ja wolę mieć mniej magicznych efpeesów i przez to mniejszą odpowiedzialność i większą swobodę działania (jeżeli chodzi o boczną).

 

Więc, Panowie, spokojnie :blush:

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Tak, tak, 14 był do Ciebie.

 

No więc, nawet wg tej definicji broni zapasowej- czemu ten gaziak ma być zły oraz co w w AEPie będzie lepszego? Fun factor w gaziaku jest najwyższy. Skuteczność w porównaniu z AEPem- wyższa. Niezawodność przy prawidłowym konserwowaniu- porównywalna. Koszty eksploatacji oczywiście wyższe ale repliki zapasowej używa się "od czasu do czasu" (pstrykanie dla przyjemności w pokoju pomijam choć wiem, że porafi walnąć po portfelu hehehe jak się klamka trzeba nabawić i nacieszyć).

 

 

Parcie w stronę mocy proponuję ograniczać od karabinków szturmowych z 450, 500fps a nie od bocznych których używa się sporadycznie. A i tak zwolennikiem limitów nie jestem :D prócz tych w CQB oczywiście.

Link to post
Share on other sites

Nie chodziło mi w sumie o AEP, tylko o normalne AEG. A co do fun factor się w pełni zgodzę, kopnięcie gaziaczka potrafi wywołać u mnie uśmiech tak szeroki, że nie wiedziałem, że jestem do niego zdolny :D

 

W zasadzie głównie chodziło mi o zimno. Wydało mi się tak ważne przez pogodę za oknem i to, jak moja ostatnia strzelanka wyglądała (przez awarie replik głównych i brak możliwości korzystania z gaziaków trzy osoby rzucały śnieżkami, bo już nic innego nie zostało do "walki" :icon_eek2: )

 

No i jeszcze jednak konserwacja, AEG są mimo wszystko dużo bardziej bezobsługowe, co dla wielu nowych w ASG osób ma duże znaczenie (ja potrzebowałem około dwóch lat, aby konserwacja przestała być przykrym obowiązkiem że tak powiem).

 

Też nie jestem zwolennikiem limitów poza CQB. Jednak bocznej bardzo często używa się do CQB właśnie, stąd moje negowanie parcia na moc w tym przypadku (choć od dłuugiego czasu stopniowo formuje się u mnie w głowie pomysł na supercichego gaziaczka nbb z lufą 30cm ukrytą w mocarnym tłumiku, którego ostatnie ok. 10cm dodatkowo tłumi strzał. Do tego jakieś 400-420 fps wyciągnąć, postarać się, żeby HU dobrze kręcił i olać całkowicie repliki broni długiej ;D)

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

A Umarex P99 DAO?

+moc

+prawie full metal

+ponad 100, nawet 150 kulek na jednym naboju CO2

+cena

+oznaczenia ostrej

+(subiektywnie) to Walther P99 :D

 

-moc

-brak regulacji HU

-(subiektywnie) blow-back. W tej replice to tylko atrapa (nie przeladowuje broni), a do tego przy odrzucie wydaje beznadziejny dzwiek.

-(subiektywnie) nie podoba mi się umiejscowienie dźwigni zwolnienia magazynka

-(subiektywnie) przy odciągniętym zamku nie ma otwartego wyrzutu łusek tylko jakąśtam osłone jakiegośtam mechanizmu.

Link to post
Share on other sites

A Umarex P99 DAO?

+moc

+prawie full metal

+ponad 100, nawet 150 kulek na jednym naboju CO2

+cena

+oznaczenia ostrej

+(subiektywnie) to Walther P99 :D

 

-moc

-brak regulacji HU

-(subiektywnie) blow-back. W tej replice to tylko atrapa (nie przeladowuje broni), a do tego przy odrzucie wydaje beznadziejny dzwiek.

-(subiektywnie) nie podoba mi się umiejscowienie dźwigni zwolnienia magazynka

-(subiektywnie) przy odciągniętym zamku nie ma otwartego wyrzutu łusek tylko jakąśtam osłone jakiegośtam mechanizmu.

 

Piszą Ci panowie Laokoon i Dex, że boczna nie powinna mieć więcej niż te 300 parę fpsów. Z tego co przeczytałem tutaj http://www.jedendojednego.fora.pl/asg,12/walther-p99-dao-z-umarexu,1596.html to ta klamka jest za mocna na boczną.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...