Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK-08 Full steel vs CM.040C


Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem repliki i mam na oku takie dwie:

RK-08 Full steel [bOYI/P&J]

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/rk-08_full_steel_boyi_p_j-1892.html

CM.040C [CM]

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_040c_cm-1409.html

Wiem, że podobne tematy już były poruszane, lecz chciałbym poznać też opinie na temat trwałości repliki, materiału z jakiego zostały wykonane. RK upatrzyłem sobie ze względu na full steel jednak nadal nie mam pewności co lepsze. Dlatego proszę o opinie.

Link to post
Share on other sites

No i na tym polega mój problem. Bo z zewnątrz lepszy Boyi, a w środku Cyma. Co do repliki CA to miałbym trochę obaw. Nie raz słyszałem i czytałem ze coś się popsuło, a na CM.040 nie słyszałem żeby ktoś narzekał. Niby to chińczyk ale dobry. Każdy ma do tego inne podejście. Niektórzy usłyszą, że chińskie i od razu uważają, że złe będzie. Zresztą naprawdę dobrze się strzela z Cymy. Mój kolega ma starszą wersje i na razie nic mu nigdy się nie popsuło. Jedynie nie mam pewności do tego RK.

Link to post
Share on other sites

"Cymy nie miałem" - czyli nie masz porównania. Czyli się nie odzywaj. Chyba, że serwisujesz czy coś, ale nie wydaje mi się. Nie mając porównania do Boyia powiem tylko, że te najnowsze GB CM są wręcz epicko wytrzymałe. Po zmianie zębatek można nawet Sp140 wkładać, i nic się nie powinno stać. W takiej konfiguracji z borkiem na ubitej Sp140 miałem 500fps. Ale w twojej kasie to tylko gumę bym zmienił, bo ten chiński kalosz się nadaje to wypieprzenia tylko. Of course jeśli kupisz CM.

Link to post
Share on other sites

Boyia można by uznać za ogólnie lepszego od starszej generacji cymy(036, 042), ale nie tej najnowszej. Do tej pory cyma miała lepsze gb. Teraz ma i lepsze gb i kontrukcje zewnętrzną. Z resztą jak myślicie, dlaczego krakmani pokazują otwarty gb tej cymy, a boyia nie? Zdecydowanie polecam cm040.

Edit: @majster988, sp140 to jeszcze nic dla tego gb :)

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites

Koledzy mieli, strzelałem więc mam jakieś porównanie. Rk xx są fajnie wykonane z zewnątrz. Fajna faktura metalu, nic nie lata, no po prostu cudo. Był jeden mankament ... krzywa muszka i nie dało się tego wyregulować. ;/

Cymka za to przebijała Boyi'a kultura pracy, zasięgiem i celnością. W sumie dłuższa lufa i te parę fps więcej.. może dlatego. ^^

Wiec ja bym brał Cyme ...

Link to post
Share on other sites

"Cymy nie miałem" - czyli nie masz porównania. Czyli się nie odzywaj. Chyba, że serwisujesz czy coś, ale nie wydaje mi się. Nie mając porównania do Boyia powiem tylko, że te najnowsze GB CM są wręcz epicko wytrzymałe. Po zmianie zębatek można nawet Sp140 wkładać, i nic się nie powinno stać. W takiej konfiguracji z borkiem na ubitej Sp140 miałem 500fps. Ale w twojej kasie to tylko gumę bym zmienił, bo ten chiński kalosz się nadaje to wypieprzenia tylko. Of course jeśli kupisz CM.

 

 

"Nie mając porównania do Boyia" - czyli nie masz porównania. Czyli się nie odzywaj.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...