Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Umundurowanie ARMII Protugalskiej lub Hiszpańskiej


Recommended Posts

Witajcie.

 

Na wstępie chciał bym powiedzieć, że szukałem w GOOGLACH, i niestety nie znalazłem tego czego szukam.

Znalazłem zdjęcia i niepełne opisy, ale to nie wystarczy.

 

Potrzebuje stronkę lub opis umundurowania i wyposażenia wojsk Hiszpańskich, Portugalskich, Łotewskich, lub Czechosłowackich, albo innych które posiadają na wyposażeniu karabin szturmowy H&K g36

 

Pozdrawiam: zajszcze

Link to post
Share on other sites

Potrzebuje stronkę lub opis umundurowania i wyposażenia wojsk Hiszpańskich, Portugalskich, Łotewskich, lub Czechosłowackich,

 

A mi się wydawało, że Czechosłowacji już nie ma. Tym bardziej nie używali G36...

Polecam w googlach poszukać stron internetowych ministerstw obrony poszczególnych państw jakie Cię interesują - może tam coś znajdziesz.

Link to post
Share on other sites

He he, z przyzwyczajenia napisałem chodziło mi o Słowacje.

Ale mimo to nie używa Gietek. Więc coś pomylilem.

 

A z Niemcami nie chce mieć doczynienia, bo nikt ich nie lubi:P. Dosyć, że broń Niemiecka to jeszcze mundur ma być.

 

PS. Majster, wielkie dzięki, wszystko co potrzebne jest.

 

Teraz dla porównania przydało by się cos podobnego o armii portugalskiej

Edited by zajaszcze
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dobrze, ale ja nie chce niczego polskiego, ani niemieckiego. To jest za popularne, potrzebuje czegoś czego się codziennie nie spotyka. A poza tym BOR raczej nie bierze udziału w wojnach takich jak np. IRAK itp. Są to raczej służby specjalne do zadań "specyficznych"

 

A co do tego gostka z gry, to ja w to nie wierzę nie ma takiej wersji giety:P

Z szyna KSK i na tym jeszcze luneta od G36 a na dodatek jeszcze echo na tym.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Mocny temat - "mam XX, chcę się stylizować na byle jakiej armii, która używa XX byleby było oryginalnie". :icon_eek2:

 

Albo się czymś interesujesz, zbierasz o tym dane, zdjęcia, zdobywasz wiedzę, albo nigdzie nie zajdziesz. Rozumiem grupy rekonstrukcyjne, ale Twoje podejście co najwyżej wywołuje uśmiech od ucha do ucha. Mam dla Ciebie dobrą radę - zainwestuj w to co jest najwygodniejsze, to co Ci się podoba, może sprzęt od prywatnych krawców, mundur byle jaki. Może być MC, UCP, MARPAT - byleby pasował Tobie i tylko Tobie. Podejście - chcę byle co, byleby oryginalne - jest dosyć niskolotne.

 

Co do G36 i GROMu - były testowane dawno temu, ale kupili eMki od KAC i Bushmastera więc szkoda było używać gietek z magani nie-STANAGowymi. :wink:

Link to post
Share on other sites

Wy mnie nie rozumiecie:P Nikt mnie nie rozumie:( Chcę coś oryginalnego na różne imprezy typu WOŚP, bo na zloty/spotkania mam obowiązek brać Duńskie M84, bo takie mamy w grupie...

 

Dlatego tez nie chce czarnego munduru, żeby nikt mi nie powiedział jak koledze, że wyglądam jak terrorysta:P

 

 

EDIT: A co do tego chwytu KSK to przepraszam:P nie byłem świadom, że jednak takie coś jest.

Edited by zajaszcze
Link to post
Share on other sites

Czytałem i wydawało mi się, że szukasz czegoś extra, to nie jest hiszpańska piechota i uwierz mi na słowo, że to armia hiszpańska.

Pierwszy na górze to ichniejszy "seal", że tak powiem, drugi to "specjal"

Pierwsze pochodzi ze wspólnych manewrów na morzu. Tematem manewrów była walka z piratami. Kto ćwiczył nie ma to dla ciebie znaczenia, więc się nie będę rozpisywał.

Drugie zdj. pochodzi z Afganistanu

Link to post
Share on other sites

Nosz kurde, Operation Flashpoint jest bardziej opiniotwórcze, niż mi się wydawało :bialaflaga:

Daje co mam pod ręką. Na następny weekend mogę wrzucić skany gromu z g36 z książki od gromie.

 

 

 

Zmieńmy temat i porozmawiajmy o Litewskiej armii

A dokładnie o tych mundurach

 

36719-1.jpg

Latvian_G36KV.JPEG

i-i07-11-144g36litwa1.jpg

 

1 i 2 zdjęcie to armia łotewska i ich nowy dość nowatorski wzór kamuflażu (taki multi-pixel). Nic szczególnego (raczej trudno dostępny, i słabo spisywał by się w naszym terenie). Jedyne co mi się w nim podoba to to że największa szara plama ma kształt Łotwy z zaznaczonymi największymi miastami ; ) .

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o to zdjęcie 3 z mundurem leśnym. "Vegeto WOODLAND"

 

litwa.png

 

wg ciebie to jest flaga włoska

 

Na zdjęciu na lewym ramieniu ewidentnie widać, że to flaga litwy

i-i07-11-144g36litwa1.jpg

 

 

 

 

P.S. Dziękuje modowi za nazwanie mnie zielonym.

Edited by zajaszcze
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...