Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Opinie o magazynkach do replik AK ( P&J, DBOYS, CM, ELEMENT,SRC , MAG )


Recommended Posts

Chciałbym skupić w tym temacie opinie od magazynkach tylu LOW i MID -CAP różnych firmy (jak w temacie).

 

 

Osobiście przetestowałem firmę MID'y CM i SRC i mogę powiedzieć że CM jest bardzo dobry ładnie podaj kulki i nie zacina się, natomiast SRC bardzo lubi się zacinać. Są w podobnych cenach i około 35zł . Ich wspólnym plusem jest to że są wykonane z metalu.

Link to post
Share on other sites

Obecnie używam low-capów CYMY do MP5 cenie je sobie bardzo, bo podają idealnie kulki, tyczy się to również magów od CA, które podawały mi bardzo dobrze. Do M4 miałem okazję używać magów od G&G i podawały zajebiście, czego nie mogę powiedzieć o magazynkach od BOYI, które się zacinały ... Do AK używam magów (midów) od SRC i podają wyśmienicie, zero zacięcia. Posiadam też jeden magazynek (mid) od PJ i ten również się nie zacina. Cymowkich (midów) magazynków też używałem i podawały bardzo fajnie :icon_biggrin:

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Mid-capy Mag "bakelitowe" - zdarza im się zaciąć, a do tego tuleja jaką kulki są podawane do komory H-U je wyrabia (konkretnie element utrzymujący kulki), przez co nie trzymają amunicji - przy lekkim puknięciu o cokolwiek potrafią wypluć całość.

Link to post
Share on other sites

Ja w moim AK do cymy uzywam Waffli, te sobie bardzo chwale,mialem też midy z SRC, też działały dobrze

I pytanie Czy jest sens wyjmować spżyne z magów na okres dłuzszego ich leżakowania? Moze nie wyjmować jej całkiem ale tą blokade spręzyny sciągać?

Link to post
Share on other sites

Mid cap'y mag śliwkowe w aks-74 firmy ICS. 0,25g MadBull i G&G podają ładnie, bez zacinek, w gnieździe siedzą odpowiednio, gładko wskakują w odpowiednią pozycje w przeciwieństwie do ics'owych high cap'ów.

 

Kupującym te magazynki radzę ściągnać blaszki ze spodu magazynka i te "skrzydełka" poodginać lekko do wewnątrz, w przeciwnym razie na pierwszej lepszej akcji pogubimy te blaszki.

Edited by Damianosky
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Też mam zestaw 6 midów SRC, podają bezproblemowo PJoty, ale w moim RK-05 nawet po spiłowaniu zaczepu i usztywnieniu klocka dociskającego komorę, magazynki odsuwają ją od dyszy i tracę szczelność. Podklejanie magów żeby głębiej siedziały nie pomogło, jakieś sugestie?:)

Edited by malacz
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 5 weeks later...

Magi których używam w AK-47 TM i AKMS bojcy:

 

Low-cap Tokyo Marui 1 szt. Magazynek ma około 6 lat i podaje kulki tak dobrze, jak 6 lat temu. Idealnie siedzi w gnieździe AK, nic nie lata na boki.

 

Low-cap Classic Army 2 szt. Służą u mnie tak długo jak mag od TM. W porównaniu do TM mają lekkie luzy na boki. Innych zastrzeżeń brak.

 

Low-cap P&J 1 szt. Z ciekawości kupiony szybko po tym jak pojawił się na rynku (w końcu pierwsze tanie magazynki; wcześniej trzeba było wydać co najmniej 80 PLN na low-cap dowolnej firmy). Niestety nie pamiętam w którym to było roku, ale jest u mnie dość długo (2006?-2007?). Kulki podaje bardzo dobrze, co zachęciło mnie do późniejszych zakupów magazynków chińskiej produkcji. Kolor miał grafitowy, a nie czarny "pseudo-oksydowany", dlatego kilka godzin po przybyciu do mnie siedział w stalowej skorupie od zepsutego hi-cap Classic Army. Niestety był to pierwszy magazynek jaki trzeba było podpiłować, bo nie pasował do AK-47 TM.

 

Mid-cap [niestety nie pamiętam jakiej firmy, być może to P&J bo kupione na taiwangun.pl. obudowa z stalowej blachy] 2 szt. Bardzo dobre wykonanie zewnętrzne, ale zaczepy tylne trzeba było piłować. Były to moje pierwsze mid-capy (na dodatek chińskie) i byłem mile zaskoczony tym, że dobrze podawały kulki.

 

Mid-cap King Arms 1szt. Bardzo fajny magazynek. Co prawda jest cały z plastiku (i wyglądem nie naśladuje bakelitowych, tylko te blaszane, dlatego plastikowe wykonanie zewnętrzne można uznać za wadę), ale nadrabia to łatwością rozkładania i świetnym podawaniem kulek, nawet tych gorszej jakości.

 

Mid-cap chyba P&J 2 szt. Wykonane z plastiku na wzór bakelitowych. Nie polecam ich komuś, kto chce je bezstresowo używać po wyjęciu z pudełka. Miały problem z podawaniem kulek i jego rozwiązaniem okazało się lekkie odkręcenie jednej z śrub w plastikowej wkładce magazynka. Ten manewr trzeba było wykonać w obydwu magach, więc to nie wada jednej sztuki. To były pierwsze i, jak na razie, ostatnie magazynki w których miałem problemy z podawaniem każdych kulek.

 

Po za tymi mam jeszcze magazynki których nie używam czyli, 2 hi-capy które dostałem z AKM [cm] i AKMS[boyi]. Mogę o nich jedynie napisać, że są.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

O midach elementa pisałem wyżej i o problemach ogólnych (sprężynak, ah sprężynka i szerokość otworków na kuliczki <5,9mm) i niechęci do ICS-32 (ząb zaczepu). Oryginalne hi-cap fajnie grają, wręcz bezproblemowo, ale to nadal hi-cap.

Aktywnie poszukuję low lub real. Mogą być ładne, drogie nie muszą :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Ja mam mid-capa od CYMY. Rozebrałem, spiłowałem nadlewki, nasmarowałem gada od środka (sprężynę i bolec podajnika) i tnie się w losowo wybranych momentach, najczęściej w taki sposób, że kulki układają się jak w magazynku dwurzędowym. Nie pomalujesz, generalnie loteria.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...