Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Nie nic z tym nie zrobisz. Za cienkie to jest ,żeby kleić ,a nawet jak się uda to momentalnie peknie. Jeśli replika ma już trochę czasu problemem może być też przerywacz który nie wskakuje na miejsce - wtedy wystarczy rozciągnąć spręzynkę płyki.

Tak czy siak bez rozbiórki się nie obejdzie.

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Z rozbiórką akurat nie będzie problemu, robiłem to już dziesiąt razy. Replika ma około 14 miesięcy, była kupiona przeze mnie jako nówka. Przerywacz jest w całości, płytka selektora też jest nieuszkodzona.

 

To może opiszę całą sytuację:

Jakiś czas temu na strzelance replika zaczęła sporadycznie walić full auto, ale po krótkiej, może 7 kulkowej serii znów było semi. Rozebrałem wszystko i przesmarowałem płytkę i jej szyny rzadkim smarem. Przez około tydzień wszystko było z nim ok. Później jednak znów wystąpił problem, replika została przeze mnie ponownie rozebrana i przesmarowana tym razem gęstszym smarem. Od tego czasu w ogóle nie mam semi :icon_neutral: .

 

Czy smarowanie mogło mieć negatywny wpływ na działanie płytki?

 

 

Po dotarciu do domu spróbuję numeru ze spręzynką płytki, może zadziała.

Edited by radmack
Link to post
Share on other sites

Mi też zdarzyło się zgubić w bitwie selektor. Na szczęście udało mi się go znaleźć. Dokręciłem tego imbusa i dałem trochę lepiszcze, od tej pory trzyma cyma :icon_biggrin: . Tutaj chodzi raczej o samą płytkę selektora na gearboxie. W ogóle co jest z nimi nie tak? Zły kształt? Bo nie zauważyłem żadnych ubytków na tej płytce, nigdzie się nie przeciera ani nie wadzi i nagle występuje problem. Trudno mi go zlokalizować.

Link to post
Share on other sites

Rozłożyłem replikę, rozciągnąłem sprężynkę na płytce selektora, złożyłem. Dalej nie mam semi.

 

Pomyślałem, że może ząbek na popychaczu (ten który znajduje się pod zębatką tłokową i porusza się pod jej działaniem) spiłował się. Czy jest to możliwe? Niestety nie pomyślałem, aby to sprawdzić i chyba będę musiał replikę jeszcze raz rozebrać.

Link to post
Share on other sites

W cm0.41 przerywacz szybko się zużywa! bardzo szybko.

 

Tak po prawdzie to ja mam cm049j, wersja z blowbackiem

:biggrin:

 

To nie "może" jest przyczyną, tylko to jest przyczyną na 100% dziwię się sugestią żeby płytka miała w Twoim problemie jakiekolwiek znaczenie. Sugeruję zakupić stalowy przerywacz guardera, założyć i cieszy się sprawną repliką :)

 

To ja tymczasem zamawiam przerywacz guardera, a w sobotę jeszcze jakoś będę musiał sobie poradzić bez semi

Link to post
Share on other sites

Mam w swojej mp5 od cymy przerywacz guardera. Tylko nie wiem czemu w niskich temperaturach (czasami nawet przy ok 6 stopni na +) Szwankuje mi semi. Strzał-strzał-zero, auto-semi-strzał-strzał(czasami więcej niż dwa ;))- zero.

 

Jeżeli nie przerywacz, to czego to może być wina?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wbrew pozorom white zbyt podniesiona zębatka tłokowa może mieć znaczenie w poprawnym działaniu rozdzielacza, dlatego sugestia gloomera wcale nie jest tak bezsensowna. Kolejnym powodem niedziałającego semi może być zjechany plastik odpowiedzialny za podnoszenie stycznika (to ten bolec co łączy styki i zamyka obwód) Rozdzielacz może działać poprawnie, ale nie ma za co wyhaczyć stycznika i dlatego replika strzela serią. To chyba wszystko co może mieć wpływ na brak semi.

 

 

Oczywiście to są tylko sugestie, bo na odległość, jak nie widzę sprzętu to mogę tylko snuć domysły. Najłatwiej dać to komuś cykniętemu niech poszuka przyczyny. Jak nie, ślij do mnie poskładamy :cool:

Edited by rodnath
Link to post
Share on other sites

Wbrew pozorom white zbyt podniesiona zębatka tłokowa może mieć znaczenie w poprawnym działaniu rozdzielacza...

Po 1 - debil musiałby składać tą replikę, gdyby było to w ogóle możliwe - pomyśl: Musiałbyś nawalić tyle podkładek ,żeby ząb na zębatce tłokowej znalazł się powyżej przerywacza...czyli jakieś circa ~3,5mm ,lecz wtedy nie możliwym stało by się złożenie GB.

Dziękuję pozdrawiam.

A sugestia z kostką stykową b. słuszna i prawdopodobna.

Link to post
Share on other sites

Heh... debili ci u nas dostatek, więc jest to możliwe :biggrin: Następna sprawa, nie wiesz w jakim stanie jest mimośrod na zębatce tłokowej. Uważam, że jest to możliwe, mało prawdopodobne, ale wykonalne. Błędem jest zakładanie że coś nie da się złożyć, bo przyjdzie zielony z młotkiem i złoży do kupy. Oczywiście joke, ale musisz założyć, że to co dla Ciebie jest oczywiste, ktoś inny przeoczy. Podniesiona zębatka tłokowa spowoduje niezahaczanie przerywacza i w efekcie brak semi. Oczywiście jest to do sprawdzenia. Wystarczy pokręcić zębatkami bez zespołu cylindra z odpowiednio ustawioną płytką selektora i zobaczyć czy rozdzielacz się rusza. Jak pracuje, to pozostaje stycznik.

Link to post
Share on other sites

No to tak:

 

Mimośród na zębatce tłokowej jest w stanie idealnym, wygląda jak nowy.

Podkładkowanie również prawidłowe, za długo w tym siedzę, żeby taki błąd zrobić.

Łącznik styków był niedawno wymieniany na ten (bo stock się połamał, nie wiem jakim cudem):

łącznik

więc na pewno nie jest zjechany, zresztą i to sprawdziłem.

 

Dziś po powrocie do domu obejrzę wsdzysko jeszcze raz dokładnie, jeśli nic nie zdziałam, to dam komuś do naprawy.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...