Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy ta replika będzie dobra jako pierwszy karabinek szturmowy?


Recommended Posts

Czołem Maniacy.

Mam trzy repliki pistoletów, ale zamierzam się zabawić z kimś w lesie od czasu do czasu postrzelać się z kimś w zalesionym terenie. Większość moich znajomych ma już karabinki szturmowe, tylko ja nie... I znalazłem dzisiaj coś takiego na allegro. Tutaj pytanie - czy to dobry wybór, jak na pierwszą zabawkę szturmową? Jakieś uwagi, spostrzeżenia? Wypowiadajcie się, bo ja nie umiem ocenić czy ta replika jest dobra (brak porównania, świeżak jestem).

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

 

-Myszur

Link to post
Share on other sites

Więc jest to replika od Classic Army ... co teoretycznie powinno ją czynić dość dobrą. ALE! jest to replika z serii CA Sport Line, które są wielkim niewypałem.

 

Na początek polecam CM.028 - AK47, albo G36 od JG. Wielu moich kumpli z którymi zaczynałem, je miało i mają je do dziś, co śmieszniejsze się wydawać może, dalej działają bez zarzutu :icon_razz2:

 

Pozdro :)

Link to post
Share on other sites

Niestety, ale nie jest to dobra replika.

Zazwyczaj repliki w wersji ekonomicznej różnych markowych producentów nie są godne polecenia.

 

W tej cenie bez problemu dasz radę dostać dostać bardzo przyjemną, chińską replikę, np. AK firmy Cyma, albo G36 firmy JG. Obie serie tych replik są bardzo dobre i powinieneś być z nich zadowolony. Ja osobiście stałbym za Cymą.

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał Cymę, kto wie czy sam nie wezmę - dobre osiągi, polecana, tania. Korzystając z tematu: warto to tuningować? Miałem zamiar kupić AK od TM, ale słyszałem, że w tych replikach nie należy grzebać, żeby długo i niezawodnie służyły, ale jak na moje 280fps to trochę mało.. (na redwolfie podają nawet 250fps). Raz jeszcze - opłaca się podrasowywać CM.028? Mam tu na myśli gumkę, preckę i może jakąś optykę oraz zawieszenie - w przypadku Maruia musiałby to być tuning FTK'iem do ok 400fpsów + preclufa + gumka + nie wiem co jeszcze. Doradźcie proszę.

Link to post
Share on other sites

Pytam jak ta sprawa ma się z tuningiem.. Wyczytałem, że TM hula świetnie dopóki się nie zagląda do środka - a jak po tuningu zwiększającym moc repliki do powiedzmy 400fps? O to mi konkretnie chodzi. Co do eMek.. tutaj mam strasznie duży dylemat.. - M4/M16 od KWA, G&G, G&P, CA, czy może ICS..

Link to post
Share on other sites

Posiadam dwie M-ki G&P. M16A3 oraz M4 Sentry.

Ogólnie polecam, na baterii 8,4V śmiga szybciej niż wiele chińskich eMek na 9,6V.

Ale nie o tym chciałem pisać, a mianowicie: jedyne co w tych emkach się dzieje (przynajmniej w moim przypadku)

- 3 razy wymieniałem tłok na nowy. Zęby się zmieliły. Raz tak po prostu, drugi raz po zacince kulek, trzeci raz, jak powiedziano mi w serwisie: jakaś część (nie pamiętam jaka) obluzowała się, przez co zmieliło mi tłok. Dwa tłoki Systema Energy do wyrzucenia (jeden z przebiegiem ok. 1000-1500 kulek, drugi z ok. 300 kulek, po rozpakowaniu repliki z kartonu).

Nigdy nie miałem innych problemów związanych z moją Martą i Michasią :blush:

 

Edit.

 

Zapomniałbym...

A co do Twojego pytania, bierz CM.028 lub G36 JG.

Posiadałem kiedyś M16A3 produkcji JG, nigdy żadnych problemów.

Choć przebieg miała niewielki, zdążyły ułamać się jednak "metalowe" uchwyty zawieszenia i fragment muszki. Problemów mechanicznych - brak.

Edited by Marnus
Link to post
Share on other sites
Co do eMek.. tutaj mam strasznie duży dylemat.. - M4/M16 od KWA, G&G, G&P, CA, czy może ICS..

Każda z tych emek będzie Ci dzielnie i długo służyć. KWA mocno strzela już na stocku, G&P świetnie wygląda i zacnie strzela (choć słabiej niż KWA), ICS ma dwudzielny gb i rozkłada się jak ostra. Polecam zajrzeć do działu z opisami w pierwszej klasie, każda z tych replik ma osobny i dość obszerny temat, można sobie poczytać i wyrobić zdanie na ich temat.

Link to post
Share on other sites

Też dobra replika,wszystkie cm 028 a,u,b itp mają te same bebechy,czyli bierz co ci się bardziej podoba.

Masz dobre okularki ? Zapewne nie to kup uvexy i-vo

Masz ładowarkę mikroprocesorową ? Też pewnie nie masz,zainwestuj w Imax B6 albo Turnigy Accucell 6.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...